Новини

У Чернігові ініціюють створення центру для осіб, постраждалих від домашнього насильства

У Чернігівській області фіксують збільшення кількості звернень щодо насильства в сім’ї. Разом з тим область досі не має притулку, де постраждалі могли отримати допомогу та захист. Із відповідним запитом створити такий центр до міських служб, які опікуються проблемами насильства у сім’ї, на сесії міської ради 27 травня звернулась депутат від «Слуги Народу» Олена Стрілець.

За 2020 рік в Україні органи та установи, що протидіють домашньому насильству, зафіксували 211 362 звернення щодо насильства в сім’ї. Абсолютна більшість – від жінок (181 тис.).

У Чернігівській області за січень-квітень 2021 року зафіксовано 1,5 тис. звернень до компетентних органів щодо фактів домашнього насильства. Це суттєво більше, ніж рік тому. Проблема ускладнилась, за словами фахівців, через карантин, який змусив більшу частину українців проводити вдома.

«Разом з тим Чернігівщина – одна з областей, де досі немає притулку для осіб, постраждалих від домашнього насильства. При цьому, в деяких регіонах наявні по 2-3 таких заклади. Вже відомо, що у 2021 планується субвенція на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства або за ознаками статі. Як депутат міської ради звернулась до відповідних міських служб із запитом вивчити питання можливості отримання субвенції з державного бюджету на створення спеціалізованого центру або притулку для підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства чи насильства за ознакою статі», – розповіла Олена Стрілець.

Також депутат звертає увагу на необхідність активізувати роботу щодо профілактики домашнього насильства або за ознаками статі та забезпечити ефективну взаємодію усіх структур, що причетні до запобігання та протидії домашньому насильству і захисту постраждалих.

Джерело: Чернігівська обласна організація партії «Слуга Народу»

Promoted

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Чернігівська,

На що витрачає кошти влада Чернігова

Центр спільних дій продовжує аналізувати бюджети обласних центрів. Ми вже розповідали, як витрачають гроші на Заході, в Центрі, на Півдні та Сході України. Цього разу розглянемо місцеві фінанси облцентрів Півночі України, серед них –  Чернігівської міської громади. Інформацію взято з Державного веб-порталу Мінфіну та офіційних сайтів органів місцевого…

Бюджет участі у Чернігові: подано 92 проєкти

31 травня в Чернігові завершився прийом проєктів «Бюджету участі» цього року. У підсумку, на вебплатформі “Громадський проект” зареєстровано 92 проєкти на суму в майже 75,5 мільйонів гривень. Зокрема, подано 43 малих проєкти на суму 11 мільйонів та 49 великих на…

Що робити з Чернігівською районною лікарнею?

Чернігівська районна лікарня, що називається, попала «під роздачу» у процесі децентралізації. Вона мала б перейти у відання територіальної громади, тобто міської влади Чернігова, але та не хоче приймати обтяжливий медичний заклад. Як заявив міський голова Чернігова Владислав Атрошенко, у місті…

Мала приватизація на Чернігівщині

Сьогодні кожне п’яте з українських держпідприємств – збиткове; кожне третє – давно зупинилося. Ще трохи і більшість з них остаточно занепадуть. А деякі вже давно існують лише у формі покинутих будівель, решток промислових приміщень та залишків цехів і непрацюючим обладнанням….

У Чернігові ініціюють створення центру для осіб, постраждалих від домашнього насильства

У Чернігівській області фіксують збільшення кількості звернень щодо насильства в сім’ї. Разом з тим область досі не має притулку, де постраждалі могли отримати допомогу та захист. Із відповідним запитом створити такий центр до міських служб, які опікуються проблемами насильства у…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: