Новини

У Новгород-Сіверській ОТГ запрацювало пологове відділення

У середині травня у Новгород-Сіверській центральній міській лікарні імені Іллі Буяльського запрацювало пологове відділення. І в перший же день його роботи лікарі вже приймали перші пологи. Про це повідомили голова Новгород-Сіверської міської територіальної громади Людмила Ткаченко та очільниця лікарні Олена Набхан.

– Раніше у нас діяло пологове відділення. Його роботу припинили 21 квітня минулого року. Це було рішення засновника закладу – Новгород-Сіверської районної ради, – розповідає як усе було пані-мер Людмила Ткаченко. – Закрили через недостатнє фінансування, малу кількість пологів…

У 2021-му, коли районну лікарню взяла на баланс Новгород-Сіверська громада, до міської голови звернулася Олена Набхан, керівниця медзакладу, з пропозицією – відкрити пологове відділення.

– Я її підтримала, – продовжує Людмила Ткаченко. – Сказати, що відкриття нам далося важко – нічого не сказати. Але головне – результат! І ось 17 травня ця радісна подія відбулася. Ми не влаштовували урочистостей, просто пологове запрацювало – у перший же день народився хлопчик з села нашої ТГ. А взагалі тепер у Новгороді-Сіверському можуть народжувати жінки чотирьох громад – Новгород-Сіверської, Семенівської, Коропської та Понорницької, які входять до Новгород-Сіверського району.

Як зазначає генеральна директорка лікарні Олена Набхан, їхній медзаклад – опор­ний, і він має складатися з усіх відділень. До того ж місто Новгород-Сіверський територіально розташоване в стратегічному місці, а отже його значимість набагато вища ніж інших райцентрів.

– Вважаю, що наша лікарня – це важливий стратегічний об’єкт, навіть для країни. Ми – прикордонне місто, і у нас має бути все. Тому й постало рішення відкрити пологове. Також наші люди, жителі громади і району, змушені були раніше їхати народжувати до Чернігова, Шостки, хто куди… А дороги, самі знаєте які, люди переживають. Може б, вони і на другу, і на третю дитину наважилися, але оцей стан, коли немає стабільності, де народжувати, – ці фактори змушують думати про переїзд або зовсім більше не мати дітей. Тому відділення має працювати! – каже Олена Набхан, за фахом лікарка-акушерка-гінекологиня.

Відтак згідно з вимогами Національної служби здоров’я України, пологове відділення має повний штат фахівців, це і лікар-неонатолог, акушери-гінекологи, анестезіологи, молодший медичний персонал. Щодо оснащення, то вже дещо з обладнання закупили, у планах – повне оновлення пологової зали.

– Відділення розташоване на четвертому поверсі, там, де діяло раніше, – розповідає далі пані Олена. – Сім палат, де можуть перебувати мама з дитиною. Є реанімаційне відділення для новонароджених та породіль, пологова зала, операційні – мала і звичайна, відділення для переливання крові. Маємо запас усіх груп крові, а також плазми, для екстреної допомоги – альбумін. У наявності всі потрібні медикаменти для акушерської діяльності. Взагалі я готувалася до відкриття пологового увесь рік, відколи очолила лікарню. Це відділення – моє дітище.

Олена Набхан повідомила, що раніше, коли пологове відділення було розраховане на колишній Новгород-Сіверський район, це як нині територіально Новгород-Сіверська громада, у рік лікарі приймали усього 70 пологів. Тепер же сподіваються, ця кількість зросте. Адже тільки на обліку в одній Новгород-Сіверській ТГ наразі стоїть 80 вагітних. А ще ж жінки трьох інших громад!

І міська голова Людмила Ткаченко, і генеральна директорка лікарні Олена Набхан покладають велику надію на нове відділення і вважають рішення про його відкриття в Новгороді-Сіверському – вдалим стартом, початком розвитку медичного закладу, який передали прикордонній громаді.

До слова, опорна лікарня наразі має поліклінічне відділення, хірургічне, «ковідне», терапевтичне, пологове, незабаром запрацює приймальне (проєкт «EMERGENCY»). А з 1 липня тут планують відкрити ще й дитяче.

Джерело: Лариса Галета, «Деснянка» №21 (860) від 27 травня 2021

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Новгород-Сіверська,

Лікарня у Новгород-Сіверській ОТГ більше не приймає «ковід»-хворих

Із початку червня в Новгород-Сіверській центральній міській лікарні стаціонарну допомогу «ковід»-хворим вже не надають. — На жаль, з 1 червня пакет було забрано з усіх малих лікарень, як наша. Зараз в області працює лише чотири «ковідні» лікарні: три чернігівські і…

У Новгород-Сіверській громаді модернізують водонапірні вежі

Електрики Новгород-Сіверської міської ради почали оновлювати систему водопостачання по селах громади. Вже встановили нові мікропроцесорні пристрої захисту на водонапірних вежах у Вороб’ївці, Буді-Вороб’ївській та Красному Хуторі. Про це повідомляється на сайті Новгород-Сіверської громади. «Така автоматика вкрай необхідна. Таким чином ми…

У Новгород-Сіверській ОТГ запрацювало пологове відділення

У середині травня у Новгород-Сіверській центральній міській лікарні імені Іллі Буяльського запрацювало пологове відділення. І в перший же день його роботи лікарі вже приймали перші пологи. Про це повідомили голова Новгород-Сіверської міської територіальної громади Людмила Ткаченко та очільниця лікарні Олена…

Бюджет Новгород-Сіверської ОТГ на 2021 рік

Бюджет Новгород-Сіверської міської територіальної громади на 2021 рік обрахований у сумі 194 млн грн. На 2021 рік до загального фонду бюджету заплановані надходження власних податків та зборів у сумі 121,5 млн грн та міжбюджетних трансфертів — 69,9 млн грн, з…

Стартувало голосування у конкурс «Наша громада»: встигніть до 31 травня

Як ми вже повідомляли, 29 березня телеканали ICTV та СТБ спільно з Українським кризовим медіа-центром у рамках програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) запустили конкурс місцевих проєктів «Наша громада». Головна його мета – підтримати активні та дієві…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: