Новини

Закон про референдум: одна з обіцянок Президента Зеленського

Відтепер українці матимуть можливість самостійно визначати напрямок розвитку держави на референдумах. Учора, 26 січня, парламент підтримав відповідний законопроєкт«Про народовладдя через всеукраїнський референдум» № 3612 в цілому.

«Основним джерелом влади в Україні є народ. І саме він визначає напрямки та стратегію подальшого розвитку держави. Одним із інструментів, що реалізуватиме це, є референдум», – сказав перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

* * *

Що саме пропонує документ:

  • для призначення референдуму потрібно не менш як 3 мільйони підписів виборців не менш як у 2/3 областей;
  • на референдум може виноситися одне питання;
  • передбачено виділення коштів у державному бюджеті на проведення референдуму.

* * *

Як відомо, Закон про референдум – це частина програми Президента України та партії «Слуга Народу», а тому його ухвалення – це пряме виконання тих зобов’язань, які ми брали перед нашими виборцями. Про це заявив представник Володимира Зеленського у Конституційному Суді, народний депутат Федір Веніславський.

«Це також пряма вимога Конституції, ми віддаємо народу механізм ухвалення рішення щодо найбільш важливих питань», – наголосив він.

Стосовно заяв опозиції, Федір Веніславський назвав їх виключно маніпуляціями, які нічого спільного з реальністю та положеннями законів не мають. Представник «Слуги Народу» також зауважив, що закон пройшов експертизу Венеційської комісії. У складі робочої групи були представники різних наукових шкіл у галузі конституційного права та представники громадянського суспільства. Вони дійшли компромісу та спільної позиції з більшості питань, які увійшли до закону. До того ж Венеційська комісія дала позитивний висновок про закон.

«Нарешті ми нівелювали ті ризики, які були у попередніх законах про референдум. Ці ризики прибрано, тож я думаю, що це дуже великий крок вперед у питанні народовладдя», – підсумував представник Президента.

* * *

Українці мають достатньо досвіду та мудрості, щоб вирішувати важливі державні питання шляхом референдуму. А той, хто вважає їх не готовими до такої відповідальності, має відправитися на політичну пенсію.

Про це заявив голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко, коментуючи законопроєкт «Про народовладдя через всеукраїнський референдум».

«Саме зневага до народу відправила багатьох політиків на пенсію або прямо на звалище історії. Сьогодні без механізмів прямої демократії неможливо управляти державою. Часи, коли всі рішення можна було ухвалити в майже «родинному колі» обмеженої кількості осіб, наділених владою, давно минули. Це не лише український, це глобальний тренд», – сказав він.

Корнієнко пояснив, що зараз люди знають набагато більше, ніж 20 років тому, оскільки мають доступ до інформації в режимі 24\7.

Джерело: Громади Чернігівщини

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

Гроші громад: скільки і від кого надійшло податків у бюджети за 4 місяці 2021 року

До місцевих бюджетів усіх рівнів на Чернігівщині протягом січня-квітня 2021 року надійшло понад 2,2 млрд грн податків і зборів. Це на 326 млн (17%) більше за минулорічний показник за такий же період. Зростання надходжень відбулося по основних бюджетоформувальних податках: податку…

Зеленський призначив очільника Чернігівської РДА

Чернігівську райдержадміністрацію очолить Василь Тройна. Відповідне розпорядження 7 червня підписав президент України Володимир Зеленський, повідомляє Суспільне.Чернігів. У коментарі новопризначений голова повідомив, до обов’язків приступить після представлення. Коли воно відбудеться поки не відомо. Нині ж Василь Тройна ознайомлюється з своїми обов’язками та…

Як підвищити ефективність роботи комунальних підприємств

У Чернігівській обласній раді проаналізували діяльність комунальних підприємств у кварталі 2021 року. До обговорення фінансово-економічних результатів та планів роботи долучився голова постійної комісії обласної ради з питань економічного розвитку, інвестиційної діяльності та здійснення державної регуляторної політики Дмитро Іванов. Як свідчить…

Нові Ігрові Автомати Привертають Більше Гравців. У чому Причина

Всупереч розхожій думці популярність онлайн казино нікуди не зникає, а лише зростає з часом. Однією з об’єктивних причин цього процесу є очевидне поліпшення сервісів в найбільш відомих закладах нової хвилі. Вони успішно долають недоліки старої школи і пропонують користувачам нові…

Конкурс для громад від Мінрегіону

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оголосило про початок конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2021 році. До участі запрошуються органи місцевого самоврядування всіх рівнів.Цьогоріч конкурс проходитиме за такими тематичними блоками: 1. Згуртованість громади Практики мають демонструвати належний…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: