Новини

Закон про референдум: одна з обіцянок Президента Зеленського

Відтепер українці матимуть можливість самостійно визначати напрямок розвитку держави на референдумах. Учора, 26 січня, парламент підтримав відповідний законопроєкт«Про народовладдя через всеукраїнський референдум» № 3612 в цілому.

«Основним джерелом влади в Україні є народ. І саме він визначає напрямки та стратегію подальшого розвитку держави. Одним із інструментів, що реалізуватиме це, є референдум», – сказав перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

* * *

Що саме пропонує документ:

  • для призначення референдуму потрібно не менш як 3 мільйони підписів виборців не менш як у 2/3 областей;
  • на референдум може виноситися одне питання;
  • передбачено виділення коштів у державному бюджеті на проведення референдуму.

* * *

Як відомо, Закон про референдум – це частина програми Президента України та партії «Слуга Народу», а тому його ухвалення – це пряме виконання тих зобов’язань, які ми брали перед нашими виборцями. Про це заявив представник Володимира Зеленського у Конституційному Суді, народний депутат Федір Веніславський.

«Це також пряма вимога Конституції, ми віддаємо народу механізм ухвалення рішення щодо найбільш важливих питань», – наголосив він.

Стосовно заяв опозиції, Федір Веніславський назвав їх виключно маніпуляціями, які нічого спільного з реальністю та положеннями законів не мають. Представник «Слуги Народу» також зауважив, що закон пройшов експертизу Венеційської комісії. У складі робочої групи були представники різних наукових шкіл у галузі конституційного права та представники громадянського суспільства. Вони дійшли компромісу та спільної позиції з більшості питань, які увійшли до закону. До того ж Венеційська комісія дала позитивний висновок про закон.

«Нарешті ми нівелювали ті ризики, які були у попередніх законах про референдум. Ці ризики прибрано, тож я думаю, що це дуже великий крок вперед у питанні народовладдя», – підсумував представник Президента.

* * *

Українці мають достатньо досвіду та мудрості, щоб вирішувати важливі державні питання шляхом референдуму. А той, хто вважає їх не готовими до такої відповідальності, має відправитися на політичну пенсію.

Про це заявив голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко, коментуючи законопроєкт «Про народовладдя через всеукраїнський референдум».

«Саме зневага до народу відправила багатьох політиків на пенсію або прямо на звалище історії. Сьогодні без механізмів прямої демократії неможливо управляти державою. Часи, коли всі рішення можна було ухвалити в майже «родинному колі» обмеженої кількості осіб, наділених владою, давно минули. Це не лише український, це глобальний тренд», – сказав він.

Корнієнко пояснив, що зараз люди знають набагато більше, ніж 20 років тому, оскільки мають доступ до інформації в режимі 24\7.

Джерело: Громади Чернігівщини

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

Пін Ап: величезна кількість переваг для нових та лояльних гравців

В 2020 році шанувальники азартних ігор з України отримали хорошу новину — в нашій країні гральний бізнес став легальним. Офіційно працювати дозволили і звичайним ігровим закладам, і онлайн казино. До останніх належить відомий багатьом гебмлерам клуб Пін Ап. Цей ігровий…

Чернігів досі без пасажирських перевезень: в чому проблема

В Чернігові досі не працює громадський транспорт. Багато чернігівців поки вимушені ходити пішки, їздити на велосипедах та ловити попутні машини. Дехто бачить користь для здоров’я від піших та велосипедних подорожей. А от найтяжче людям похилого віку – великі відстані до…

Чернігівські громади отримали компенсацію різниці в тарифах

Меморандумом, укладеним між Урядом, НАК «Нафтогаз України», Офісом Президента України та Асоціацією міст України, визначено, що однією з головних умов безперебійного проходження опалювального сезону 2021-2022 років є забезпечення відшкодування підприємствам теплопостачання заборгованості з різниці в тарифах. «Уряд виконує Меморандум щодо…

Чому на Чернігівщині йдуть до громадських рад та чи мають вони реальний вплив

Як працює громадськість під час жорстких карантинних обмежень? Як забезпечується комунікація громадськості, ЗМІ та влади? Як громадськість сприймає новації законодавства, які регулюють діяльності Громадських рад? Про це та багато іншого представники інститутів громадянського суспільства та журналісти говорили 27 серпня на…

Новий опалювальний сезон: жителі Чернігівщини будуть з теплом та гарячою водою

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу», прийнятий Парламентом 14 липня. Асоціація міст України вітає підписання Президентом Закону, який допоможе подолати кризу комунальної теплоенергетики та сприятиме…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: