Новини

Закон про референдум: одна з обіцянок Президента Зеленського

Відтепер українці матимуть можливість самостійно визначати напрямок розвитку держави на референдумах. Учора, 26 січня, парламент підтримав відповідний законопроєкт«Про народовладдя через всеукраїнський референдум» № 3612 в цілому.

«Основним джерелом влади в Україні є народ. І саме він визначає напрямки та стратегію подальшого розвитку держави. Одним із інструментів, що реалізуватиме це, є референдум», – сказав перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

* * *

Що саме пропонує документ:

  • для призначення референдуму потрібно не менш як 3 мільйони підписів виборців не менш як у 2/3 областей;
  • на референдум може виноситися одне питання;
  • передбачено виділення коштів у державному бюджеті на проведення референдуму.

* * *

Як відомо, Закон про референдум – це частина програми Президента України та партії «Слуга Народу», а тому його ухвалення – це пряме виконання тих зобов’язань, які ми брали перед нашими виборцями. Про це заявив представник Володимира Зеленського у Конституційному Суді, народний депутат Федір Веніславський.

«Це також пряма вимога Конституції, ми віддаємо народу механізм ухвалення рішення щодо найбільш важливих питань», – наголосив він.

Стосовно заяв опозиції, Федір Веніславський назвав їх виключно маніпуляціями, які нічого спільного з реальністю та положеннями законів не мають. Представник «Слуги Народу» також зауважив, що закон пройшов експертизу Венеційської комісії. У складі робочої групи були представники різних наукових шкіл у галузі конституційного права та представники громадянського суспільства. Вони дійшли компромісу та спільної позиції з більшості питань, які увійшли до закону. До того ж Венеційська комісія дала позитивний висновок про закон.

«Нарешті ми нівелювали ті ризики, які були у попередніх законах про референдум. Ці ризики прибрано, тож я думаю, що це дуже великий крок вперед у питанні народовладдя», – підсумував представник Президента.

* * *

Українці мають достатньо досвіду та мудрості, щоб вирішувати важливі державні питання шляхом референдуму. А той, хто вважає їх не готовими до такої відповідальності, має відправитися на політичну пенсію.

Про це заявив голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко, коментуючи законопроєкт «Про народовладдя через всеукраїнський референдум».

«Саме зневага до народу відправила багатьох політиків на пенсію або прямо на звалище історії. Сьогодні без механізмів прямої демократії неможливо управляти державою. Часи, коли всі рішення можна було ухвалити в майже «родинному колі» обмеженої кількості осіб, наділених владою, давно минули. Це не лише український, це глобальний тренд», – сказав він.

Корнієнко пояснив, що зараз люди знають набагато більше, ніж 20 років тому, оскільки мають доступ до інформації в режимі 24\7.

Джерело: Громади Чернігівщини

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

Рік після початку епідемії: як вакцинація допоможе подолати covid-19 на Чернігівщині

Рік тому, на початку березня 2020 року в Україні виявили перший випадок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2. За цей рік перехворіло близько 1 млн 360 тис. людей. Новий етап битви з хворобою стартував із 24 лютого – цього стартувала кампанія з вакцинації….

Галузь картоплярства отримає державну допомогу

Комітет Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики підтримав ініціативи для розвитку картоплярства. У 2021 році галузь може розраховувати на 60 млн грн. державної допомоги. Про це повідомив заступник голови Комітету, депутат фракції «Слуга Народу» Павло Халімон….

Парламент вдосконалює інститут старост: що зміниться

Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт №4535, який продовжує реформу інституту старост і вдосконалює його роботу. За – 273 народні депутати. Зокрема, законопроєктом передбачається: Обов’язкові публічні консультації. Голова громади має обговорювати кандидатури на посаду старости з громадою.  Ліквідується обов’язковість…

Об’єдналися чи дистанціювалися: як під час пандемії влада області інформує та комунікує з громадськістю

Писали релізи «на відчіпного» чи вибудовували ефективну стратегію інформування у час, коли це є одним з мечів боротьби з пандемією covid-19: ГО «Разом до громадянського суспільства» береться дослідити рівень комунікації Чернігівської ОДА, Ніжинської, Прилуцької, Корюківської, Менської та Борзнянської міської ради…

Громади Чернігівщини отримають більше коштів додаткової дотації на освіту та медицину

Цього року Кабмін виділив для Чернігівської області 185,9 мільйонів гривень додаткової дотації на освіту та медицину. За наполяганням депутатського корпусу Чернігівської обласної ради ці кошти будуть розподілені із врахуванням потреб територіальних громад області. «Під час консультацій з Чернігівською ОДА нам…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: