Новини

Все що потрібно знати про вакцинацію від covid-19 в Україні

Коли почнеться вакцинація

Вакцинацію вже почали або найбагатші країни, або ті, кому допомагав купити чи отримати вакцину Євросоюз, або ті, хто виробив свій препарат.

Днями голова Всесвітньої організації охорони здоров’я заявив про те, що заможні країни скупили більшість вакцин. За даними ВООЗ, вакцинацію проти Ковіду проводять 42 країни, з них 36 мають високий рівень доходів.

Україна гарантовано отримає через глобальний механізм Ковакс 8 мільйонів доз вакцини проти Ковіду, тривають переговори про збільшення цього об’єму до 16 мільйонів доз.

Вже підписано контракт на купівлю 1,9 мільйонів доз китайської вакцини проти Ковіду – від виробника, який має значний досвід і щорічно реалізовує сотні мільйонів доз вакцини.

Ефективність вакцини

До речі, Туреччина вже затвердила китайську вакцину, яку законтрактувала і Україна.

Агентство щодо ліків і медичного обладнання при Міністерстві охорони здоров’я Туреччини схвалило екстрене використання китайської вакцини CoronaVac від компанії Sinovac Biotech. Міністр охорони здоров’я Туреччини вже зробив щеплення цією вакциною.

Перші щеплення медичним працівникам Туреччини почнуть робити вже цього тижня.

Випробування у Туреччині показали надійність цієї вакцини вище 90%. Якщо десь у ЗМІ є дані щодо інших результатів випробувань у іншій країні, то потрібно враховувати також і конкретні умови випробувань, відповідний контекст.

Випробування у Бразилії, про які повідомляється, що була продемонстрована ефективність нижче 60%, були проведені за іншою схемою, ніж в Туреччині та Індонезії. Можливо, пояснення – у тому, яку схему обрали бразильці для випробувань, а не у тому, що з вакциною.

У МОЗ кажуть, що Україна зможе повернути кошти, якщо китайська вакцина буде надійною менш ніж на 70%.

Українське законодавство та вакцини

На сьогодні жодна вакцина від СOVID-19 не пройшла повний цикл випробувань. До речі, щеплення в ЄС, США та інших країнах розпочались в режимі екстреного використання (emergency use). Українське законодавство не передбачає такого режиму. Тому для реєстрації вакцин в нашій країні виникла потреба законодавчих змін, пояснює Михайло Радуцький, Голова Комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Для цього Комітет з питань здоров’я нації розробив та ухвалив законопроєкт №4613. Згідно цього документу Уряду надається право реєструвати вакцини для використання за таких умов:

  • наявні дані про успішне проведення доклінічних випробувань;
  • клінічні дослідження проводилися з дозволу відповідних компетентних органів США, Великої Британії, Швейцарської Конфедерації, Японії, Австралії, Канади, Китаю, Ізраїлю, Індії або Європейського Союзу, або лікарський засіб має перекваліфікацію Всесвітньої організації охорони здоров’я;
  • відома потенційна користь лікарського засобу;
  • не існує адекватної, схваленої та доступної альтернативи.

За наявності цих обставин вакцина може бути зареєстрована для екстреного медичного застосування на один рік (з можливістю продовження ще на рік), доки заявник завершить клінічні дослідження. Аналогічний порядок доступу до застосування лікарських засобів («реєстрація під зобов’язання») діє в законодавстві ЄС та провідних країн світу.

«Я думаю, що ми оперативно приймемо цей законопроєкт, він набуде чинності наступного тижня, і дійсно ми зможемо від початку лютого отримати перші партії вакцини та далі діяти відповідно до плану вакцинацій», – каже голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко.

Джерело: Громади Чернігівщини

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

Рік після початку епідемії: як вакцинація допоможе подолати covid-19 на Чернігівщині

Рік тому, на початку березня 2020 року в Україні виявили перший випадок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2. За цей рік перехворіло близько 1 млн 360 тис. людей. Новий етап битви з хворобою стартував із 24 лютого – цього стартувала кампанія з вакцинації….

Галузь картоплярства отримає державну допомогу

Комітет Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики підтримав ініціативи для розвитку картоплярства. У 2021 році галузь може розраховувати на 60 млн грн. державної допомоги. Про це повідомив заступник голови Комітету, депутат фракції «Слуга Народу» Павло Халімон….

Парламент вдосконалює інститут старост: що зміниться

Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт №4535, який продовжує реформу інституту старост і вдосконалює його роботу. За – 273 народні депутати. Зокрема, законопроєктом передбачається: Обов’язкові публічні консультації. Голова громади має обговорювати кандидатури на посаду старости з громадою.  Ліквідується обов’язковість…

Об’єдналися чи дистанціювалися: як під час пандемії влада області інформує та комунікує з громадськістю

Писали релізи «на відчіпного» чи вибудовували ефективну стратегію інформування у час, коли це є одним з мечів боротьби з пандемією covid-19: ГО «Разом до громадянського суспільства» береться дослідити рівень комунікації Чернігівської ОДА, Ніжинської, Прилуцької, Корюківської, Менської та Борзнянської міської ради…

Громади Чернігівщини отримають більше коштів додаткової дотації на освіту та медицину

Цього року Кабмін виділив для Чернігівської області 185,9 мільйонів гривень додаткової дотації на освіту та медицину. За наполяганням депутатського корпусу Чернігівської обласної ради ці кошти будуть розподілені із врахуванням потреб територіальних громад області. «Під час консультацій з Чернігівською ОДА нам…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: