Новини

Компенсація за різницю у тарифах: депутати обласної ради пропонують підтримати органи місцевого самоврядування

Перша результативна сесія Чернігівської обласної ради – 38 депутатів, 20 цільових обласних програм, питання управління та розпорядження майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області. І звісно, тарифні питання, які турбують виборців.

Чому цієї зими аномально висока ціна на газ? Ще у 2015 році Верховна Рада прийняла закон «Про ринок природного газу», який прирівняв ціну на газ для населення до європейської. Через це вона може коливатися в залежності від ситуації на західних ринках. Цікаво, що тоді влада перенесла набуття чинності закону «Про ринок газу» на 2020 рік. Тобто, на каденцію наступного Президента, щоб зняти з себе відповідальність.

Через високу ціну газу на європейському ринку цієї зими, зросла ціна і в Україні.

18 січня Кабмін на виконання доручення Президента України Володимира Зеленського прийняв рішення встановити граничну ціну на газ на рівні 6,99 грн за кубометр до закінчення опалювального сезону. Ця ціна буде зафіксована на наступні декілька місяців, щоб захистити наших людей від зростання у складний період.

Суттєва зменшилась у ціна на розподіл газу – Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг встановила граничний тариф на розподіл газу на рівні 1,79 грн за кубометр (по Україні були ціни сягали 2,45-3 грн за куб).

А щодо компаній, які за рахунок монопольного становища на ринку газу отримували надприбутки, Антимонопольний комітет розпочав розслідування. Адже деякі компанії пропонували споживачам ціни, які в середньому були на 30-40% вищими за ринкові.

Все ці кроки для зменшення ціни на газ вже зроблені, зауважив керівник фракції «Слуги Народу» в обласній раді Дмитро Іванов. Тому звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабміну та Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, за яке проголосували на сесії облради 26 січня, частково неактуальне.

«Пропоную питання тарифів розглядати комплексно, щоб Чернігівська ОДА підтримала місцеве самоврядування щодо повернення коштів по різниці у тарифах. Попереднього року їх не повернули. Цим мають зайнятись профільні департаменти ОДА і підготувати необхідну аналітику. Кошти держава має повертати, якщо тарифи не обґрунтовані економічно, бо інакше теплогенеруючі підприємства, які надають послугу централізованого опалення, просто зупинятимуться», – каже Іванов.

У фракції «Слуги Народу» в обласній раді наголошують, що важливо пояснювати людям (особливо із сільської місцевості), що у будь-який момент, витративши буквально кілька хвилин часу кожне домогосподарство може змінити постачальника газу. Обравши того, хто пропонує нижчу ціну. Отримати інформацію про пропоновану ціну – це законне право кожного споживача. Корисним буде зібрати з усіх постачальників цінові пропозиції щодо газу і розмістити на сайтах ОДА та РДА.

Джерело: Час Чернігівський

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

Рік після початку епідемії: як вакцинація допоможе подолати covid-19 на Чернігівщині

Рік тому, на початку березня 2020 року в Україні виявили перший випадок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2. За цей рік перехворіло близько 1 млн 360 тис. людей. Новий етап битви з хворобою стартував із 24 лютого – цього стартувала кампанія з вакцинації….

Галузь картоплярства отримає державну допомогу

Комітет Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики підтримав ініціативи для розвитку картоплярства. У 2021 році галузь може розраховувати на 60 млн грн. державної допомоги. Про це повідомив заступник голови Комітету, депутат фракції «Слуга Народу» Павло Халімон….

Парламент вдосконалює інститут старост: що зміниться

Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт №4535, який продовжує реформу інституту старост і вдосконалює його роботу. За – 273 народні депутати. Зокрема, законопроєктом передбачається: Обов’язкові публічні консультації. Голова громади має обговорювати кандидатури на посаду старости з громадою.  Ліквідується обов’язковість…

Об’єдналися чи дистанціювалися: як під час пандемії влада області інформує та комунікує з громадськістю

Писали релізи «на відчіпного» чи вибудовували ефективну стратегію інформування у час, коли це є одним з мечів боротьби з пандемією covid-19: ГО «Разом до громадянського суспільства» береться дослідити рівень комунікації Чернігівської ОДА, Ніжинської, Прилуцької, Корюківської, Менської та Борзнянської міської ради…

Громади Чернігівщини отримають більше коштів додаткової дотації на освіту та медицину

Цього року Кабмін виділив для Чернігівської області 185,9 мільйонів гривень додаткової дотації на освіту та медицину. За наполяганням депутатського корпусу Чернігівської обласної ради ці кошти будуть розподілені із врахуванням потреб територіальних громад області. «Під час консультацій з Чернігівською ОДА нам…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: