Новини

Компенсація за різницю у тарифах: депутати обласної ради пропонують підтримати органи місцевого самоврядування

Перша результативна сесія Чернігівської обласної ради – 38 депутатів, 20 цільових обласних програм, питання управління та розпорядження майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області. І звісно, тарифні питання, які турбують виборців.

Чому цієї зими аномально висока ціна на газ? Ще у 2015 році Верховна Рада прийняла закон «Про ринок природного газу», який прирівняв ціну на газ для населення до європейської. Через це вона може коливатися в залежності від ситуації на західних ринках. Цікаво, що тоді влада перенесла набуття чинності закону «Про ринок газу» на 2020 рік. Тобто, на каденцію наступного Президента, щоб зняти з себе відповідальність.

Через високу ціну газу на європейському ринку цієї зими, зросла ціна і в Україні.

18 січня Кабмін на виконання доручення Президента України Володимира Зеленського прийняв рішення встановити граничну ціну на газ на рівні 6,99 грн за кубометр до закінчення опалювального сезону. Ця ціна буде зафіксована на наступні декілька місяців, щоб захистити наших людей від зростання у складний період.

Суттєва зменшилась у ціна на розподіл газу – Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг встановила граничний тариф на розподіл газу на рівні 1,79 грн за кубометр (по Україні були ціни сягали 2,45-3 грн за куб).

А щодо компаній, які за рахунок монопольного становища на ринку газу отримували надприбутки, Антимонопольний комітет розпочав розслідування. Адже деякі компанії пропонували споживачам ціни, які в середньому були на 30-40% вищими за ринкові.

Все ці кроки для зменшення ціни на газ вже зроблені, зауважив керівник фракції «Слуги Народу» в обласній раді Дмитро Іванов. Тому звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабміну та Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, за яке проголосували на сесії облради 26 січня, частково неактуальне.

«Пропоную питання тарифів розглядати комплексно, щоб Чернігівська ОДА підтримала місцеве самоврядування щодо повернення коштів по різниці у тарифах. Попереднього року їх не повернули. Цим мають зайнятись профільні департаменти ОДА і підготувати необхідну аналітику. Кошти держава має повертати, якщо тарифи не обґрунтовані економічно, бо інакше теплогенеруючі підприємства, які надають послугу централізованого опалення, просто зупинятимуться», – каже Іванов.

У фракції «Слуги Народу» в обласній раді наголошують, що важливо пояснювати людям (особливо із сільської місцевості), що у будь-який момент, витративши буквально кілька хвилин часу кожне домогосподарство може змінити постачальника газу. Обравши того, хто пропонує нижчу ціну. Отримати інформацію про пропоновану ціну – це законне право кожного споживача. Корисним буде зібрати з усіх постачальників цінові пропозиції щодо газу і розмістити на сайтах ОДА та РДА.

Джерело: Час Чернігівський

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

Пін Ап: величезна кількість переваг для нових та лояльних гравців

В 2020 році шанувальники азартних ігор з України отримали хорошу новину — в нашій країні гральний бізнес став легальним. Офіційно працювати дозволили і звичайним ігровим закладам, і онлайн казино. До останніх належить відомий багатьом гебмлерам клуб Пін Ап. Цей ігровий…

Чернігів досі без пасажирських перевезень: в чому проблема

В Чернігові досі не працює громадський транспорт. Багато чернігівців поки вимушені ходити пішки, їздити на велосипедах та ловити попутні машини. Дехто бачить користь для здоров’я від піших та велосипедних подорожей. А от найтяжче людям похилого віку – великі відстані до…

Чернігівські громади отримали компенсацію різниці в тарифах

Меморандумом, укладеним між Урядом, НАК «Нафтогаз України», Офісом Президента України та Асоціацією міст України, визначено, що однією з головних умов безперебійного проходження опалювального сезону 2021-2022 років є забезпечення відшкодування підприємствам теплопостачання заборгованості з різниці в тарифах. «Уряд виконує Меморандум щодо…

Чому на Чернігівщині йдуть до громадських рад та чи мають вони реальний вплив

Як працює громадськість під час жорстких карантинних обмежень? Як забезпечується комунікація громадськості, ЗМІ та влади? Як громадськість сприймає новації законодавства, які регулюють діяльності Громадських рад? Про це та багато іншого представники інститутів громадянського суспільства та журналісти говорили 27 серпня на…

Новий опалювальний сезон: жителі Чернігівщини будуть з теплом та гарячою водою

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу», прийнятий Парламентом 14 липня. Асоціація міст України вітає підписання Президентом Закону, який допоможе подолати кризу комунальної теплоенергетики та сприятиме…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: