Новини

Сесія Чернігівської обласної ради: депутати пішли на перерву до п’ятниці

Сьогодні, 20 квітня, депутати Чернігівської обласної ради працювали у комісія, на засіданні президії та безпосередньо у сесійному залі. Попри присутність всіх 8 фракцій, сесія роботу не завершила – засідання перенесли на п’ятницю, 23 квітня.

На початку засідання вручили державну нагороду та Почесні відзнаки Чернігівської обласної ради «За мужність і вірність Україні» рідним і близьким воїнів Чернігівщини, які віддали своє життя у боротьбі за єдність та суверенітет української держави. Так, орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) нагороджено бійця батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Чернігів» Романа Лося. Нагороду передали родині загиблого. Відзнакою Чернігівської обласної ради «За мужність і вірність Україні» (посмертно) удостоєні 11 захисників Чернігівщини, які загинули у 2014 році: Олексій Коновалов; Микола Бруй; старший солдат, Сергій Александренко, Сергій Титаренко, Андрій Грановський, Петро Мирошниченко, Валерій Бондаренко, Роман Музика, Дмитро Полегенько, Руслан Джужа та Максим Андрейченко.

Заяву від фракції «Слуги Народу» оголосив керівник фракції Дмитро Іванов. Депутат звернув увагу присутніх на ті агресивні виклики, які провокуються скупченням російських військ на кордонах України.

На сесії були присутні народні депутати Олег Семінський, Валерій Зуб (фракція «Слуга Народу») та Борис Приходько (група «Довіра»).

Депутати заслухали інформацію керівника Чернігівської обласної прокуратури Сергія Василини:

  • Із 15 березня функціонують шість окружних прокуратур – Козелецька, Корюківська, Ніжинська, Новгород-Сіверська, Прилуцька та Чернігівська.
  • Вдалося стримати темпи росту злочинності. Досягнуто зменшення на третину (32,7%) кількості облікованих кримінальних правопорушень, у тому числі тяжких – на 6%, проти життя та здоров’я особи – на 41%. Зберігається позитивна тенденція до зменшення більш ніж на третину злочинів проти власності (35,8%), з них на 35,5% – крадіжок, на 36,4% – розбоїв.
  • Загалом упродовж першого кварталу 2021 року за процесуального керівництва прокурорів органами правопорядку регіону розслідувалося понад 41 тисяча кримінальних проваджень. До суду скеровано 650, а це щодня – по семеро.

На питання депутатів відповідав начальник управління охорони здоров’я обласної держадміністрації Петра Гармаша, який прозвітував перед ними про ситуацію, що склалася на Чернігівщині у зв’язу з коронавірусною пандемією.

Далі депутати прийняли рішення «Про звіт про виконання обласного бюджету Чернігівської області за 2020 рік», а також внесли зміни до рішення обласної ради від 26 лютого 2021 року № 48 «Про обласний бюджет Чернігівської області на 2021 рік». Як було зазначено, ці зміни внесені в установленому порядку до показників обласного бюджету спільними розпорядженнями голів обласної ради і обласної державної адміністрації. Зокрема, прийнято сім спільних розпоряджень, якими видаткову частину обласного бюджету збільшено на 22,7 млн грн..

Окремим рішенням народні обранці внесли зміни до Комплексної Програми підвищення конкурентоспроможності Чернігівської області на 2021-2027 роки «Чернігівщина конкурентоспроможна». Як зазначено, зроблено це з метою підвищення конкурентоспроможності області шляхом забезпечення підтримки місцевих товаровиробників, нарощування обсягів виробництва місцевих товарів, підвищення їх конкурентоздатності, розширення ринків збуту, розвитку промисловості, забезпечення її кваліфікованими кадрами, популяризації та стимулювання отримання робітничих професій тощо.

Важливим було і прийняття рішення «Про внесення змін до обласної Програми підтримки індивідуального житлового будівництва та розвитку особистого селянського господарства «Власний дім» на 2021-2027 роки», яке сприятиме збільшенню планових обсягів фінансування Програми «Власний дім» на 2,0 млн. грн (замість 1,0 млн.грн) кожного року протягом її дії.

Ще одним із важливих, затверджених сьогодні документів, було рішення «Про внесення змін до Програми впровадження пілотного проєкту з організації територіальної оборони Чернігівської області на 2021-2022 роки».

Також сьогодні прийняті обласні Програми із: забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа на 2021-2023 роки; проведення археологічних досліджень у Чернігівській області на 2021-2025 роки; залучення організацій громадянського суспільства до надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів у 2021-2022 роках; підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Чернігівській області на 2021-2023 роки. Внесено зміни до: обласної цільової Програми розвитку туризму в Чернігівській області на 2021-2027 роки; цільової програми національно-патріотичного виховання на 2021-2025 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 26 лютого 2021 року № 47; до рішення обласної ради від 29 березня 2012 року «Про заснування обласної щорічної премії імені Іллі Васильовича Буяльського».

Проблеми з технікою розпочались, коли голосували питання подальшої долі санаторію «Пролісок». Комісія, яку очолювала заступник голови обласної ради Ніна Лемеш на заступник голови ОДА Жанна Шерстюк, рекомендувала закрити санаторій «Пролісок», оскільки умови не дозволяють оздоровлювати тут дітей. Щодо питання «Проліску» розгорілась дискусія – цікаво, що частина депутатів, які ще влітку минулого року активно виступали за збереження санаторію, змінили свою думку. Також відчутно зменшився ажіотаж деяких ЗМІ, які знімали цілі програми з тематикою збереження «Проліску».

Після перерви голова Чернігівської обласної ради Олена Дмитренко повідомила – у частини депутатів перестали працювати планшети для голосування. Тож засідання переноситься на 23 квітня. Тоді планують розглянути решту питань порядку денного, яких із планованих 105 встигли розглянути лише 18.

Promoted

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

Громади навчатимуть просторовому плануванню

Завершився відбір громад для участі у навчальній програмі Програми «U-LEAD з Європою» «Кроки для спеціалістів» на тему «Просторове планування та управління природними ресурсами». На Чернігівщині відібрали Куликівську, Семенівську, Деснянську, Срібнянську, Сухополов’янську, Любецьку, Новобасанську, Менську, Прилуцьку, Киїнську, Сосницьку та Седнівську громади….

Більше підтримки від держави для українських фермерів

Нещодавно Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт №4046, що дасть змогу фермерським господарствам отримати доступ до державного фінансування. Закон створює однакові умови щодо напрямів використання коштів з Українського державного фонду підтримки фермерських господарств. Крім того, впроваджується державна підтримка фермерському господарству, голова…

Стартувало голосування у конкурс «Наша громада»: встигніть до 31 травня

Як ми вже повідомляли, 29 березня телеканали ICTV та СТБ спільно з Українським кризовим медіа-центром у рамках програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) запустили конкурс місцевих проєктів «Наша громада». Головна його мета – підтримати активні та дієві…

Громади Чернігівщини хочуть більший відсоток податків

На розгляді у Комітеті Верховної Ради України з питань бюджету знаходяться розроблені Асоціацією міст України спільно з групою народних депутатів законопроекти  №5066 та №5066-1, що пропонують збільшити частку зарахування ПДФО до бюджетів громад із 60 до 65 відсотків. АМУ зазначає,…

Податкова розповіла, на які податки може розраховувати громада

Головне управління ДПС у Чернігівській області інформує, що відповідно до пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу, сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, в межах своїх повноважень…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: