Новини

Перші вибори 24 грудня: ДЕНЬ ГОЛОСУВАННЯ. ДАЙДЖЕСТ

У неділю, 24 грудня, обирають голів і депутатів місцевих рад 4-х об’єднаних територіальних громад.

Інформація про всіх кандидатів: Городнянська ОТГ, Линовицька ОГТ, Варвинська ОГТ, Височанська ОТГ.

Нижче – оперативна інформація про хід волевиявлення:

 • 8:10 год.: Всього у 4-х громадах працюють 45 дільниць (найбільше – у Городнянькій ОТГ – 25), де матимуть змогу проголосувати 30700 виборців. Відкрилися вчасно (+-15 хв.).

Дільниця у Городнянській ОТГ

 • 8.25 год.: За інформацією з с.Конотоп (Городнянська ОТГ), на місцевій дільниці немає електроенергії. Служба ДСНС пояснює, що це не єдиний населений пункт Городнянського району, де внаслідок складних погодних умов відсутнє електропостачання.  Аварійно-відновлювальні роботи тривають із самого ранку 24 грудня.
 • 10:15 год.: З Городні повідомляють про спробу винести бюлетень із дільниці. Спостерігачі помітили чоловіка, який із бюлетенем у руках вибіг із приміщення дільниці. Тим часом, активність виборців збільшується. Подекуди, утворюються невеликі черги за бюлетенями.

Дільниця у Городнянській ОТГ

 • 10:45 год.: Моніторинг виборів у Варвинській та Линовицькій ОТГ здійснюють представники ГО «Вільні люди». Це частина всеукраїнської кампанії #вільнийвибір для захисту голосу кожного громадянина та недопущення фальсифікацій. Зауважимо, що на сайті ЦВК відсутня інформація про те, що представники ініціативи «Вільні люди» мають дозвіл на спостереження за виборами. 

Линовицька ОТГ

 • 10:50 год.: У Високому з 946 виборців 62 людини голосують на дому.  Безпосередньо на дільниці спостерігачі займаються «дивною арифметикою»  – активно малюють палички та хрестики у блокнотиках після того як та чи інша людина виходить з кабінки для голосування. На запитання, що вони відмічають на папері, жінки відповідали, мовляв рахують виборців, що приходять на дільницю.  Потім, мовляв, здають інформацію для статистичних даних.

Дільниця у Високому

 • 11:25 год.: З власних джерел нам стало відомо, що охорону публічного порядку на перших виборах в ОТГ Чернігівської області здійснюють близько сотні працівників Нацполіції. Наразі офіційної інформації про порушення не надходило.
 • 11:40 год.: На 2-х дільницях у центрі Городні (2 школа та спортивна школа) відсутнє електроживлення. Члени комісії працюють у темряві, підсвічуючи ліхтариками.

Дільниця у Городнянській ОТГ

 • 11:50 год.: Інтернет-видання Челайн повідомляє про ймовірне застосування технології підвозу виборців на дільниці у Варвинській ОТГ з боку Радикальної партії Ляшка. Одночасно зі списками працюють визначені координатори.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=ar8rDiIF8tU[/embedyt]

 

 • 11:52 год.: Повідомляється про схожі дії представників Аграрної партії України.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=NbEKpXOzkms[/embedyt]

 

 • 12:30 год.: Інтернет-видання Високий Вал інформує, що у Линовицькій ОТГ відбуваються події, які не сумісні з чесними виборами. Зокрема, представники Радикальної партії Олега Ляшка відмічають у списках людей, які прийшли на дільниці. Після самого голосування їм проставляють печатки на листівках з логотипом радикальної партії та вдячністю за підтримку їхньої команди. Самі спостерігачі не заперечують факт ведення списків, однак пояснити логіку своїх дій вони не можуть. За словами спостерігачів списки виборців їм надали у штабі Радикальної партії. Подібні дії відбуваються на більшості дільницях Линовицької громади. На місце події викликали співробітників поліції. За словами очевидців людей радикали підвозять цілими групами. Після голосування листівки з печатками обмінюють на грошову винагороду.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=cJAJo2uT2Ts[/embedyt]

 

 • 12:33 год.: З Городнянської ОТГ повідомляють, про «дивних» представників ЗМІ, які працюють на дільниціях.

«Журналіст» на виборчій дільниці у Городні

 • 12:40 год.: За власними підрахунками станом на 12:00 год. явка виборців становить у середньому 32,5%. Найбільш активні виборці у Линовицькій ОТГ (тут бюлетені отримав вже 40% виборців, включених до списків) та Височанській ОТГ (38%). Активність виборців у Варвинській ОТГ становить 27%, Городнянській – 25%.
 • 13:39 год.: Попри неодноразові звернення спостерігачів до правоохоронних органів та численні публікації в ЗМІ стосовно порушень виборчого законодавства під час волевиявлення у Варвинській ОТГ, ситуація залишається без змін. Поліція не реагує і навіть не намагається припинити свавілля цинічних технологів від «Радикальної партії» та «Аграрної партії». Про це повідомляє Інтернет-ресурс Челайн.
 • 14:15 год.: «ОПОРА» заявляє, що голосування на виборчих дільницях в Чернігівській області проходить без особливих пригод. Мешканці малих міст та сіл охоче голосують в першій половині дня, що підтверджується явкою на виборчі дільниці. Явка виборців, за даними ОПОРА, становить: Височанська ОТГ – 25,7% (немає зв’язку з технічних причин з шістьма селами, відтак інформація не є повною та буде оновлюватись), Варвинська ОТГ – 28,7%, Городнянська ОТГ – 28%, Линовицька ОТГ – 42%.

Читайте також: «ОПОРА» про вибори в ОТГ на Чернігівщині. ОФІЦІЙНО

 • 15:20 год.: Представники партії «Наш край» заявляють про зафіксовані ними порушення виборчого законодавства. Так. у Варвинській ОТГ одна з політичних сил організувала масовий підвіз виборців на дільниці. За цим фактом подано три заяви до місцевого відділу поліції з проханням відреагувати на порушення. У Височанській ОТГ спостерігачі від «Нашого краю» звернули увагу на представників інших політичних партій, які у своїх списках робили помітки, відмічаючи людей, які проголосували.
 • 16:02 год.: Про технології підкупу в Линовицькій ОТГ пише Інтернет-ресурс «Сіверщина». Механізм контролю за волевиявленням застосовують представники Радикальної партії Олега Ляшка. Спостерігачі від партії проставляють печатки про участь у голосуванні на спеціальній листівці «Агіт-Маяк» (вказано, що документ призначений для внутрішньопартійного використання). При цьому,  інструкція датована 30 жовтня. Цього дня вибори проходили в 14 громадах Чернігівщини.
 • 16:15 год.: Про такий самий механізм «контролю» за ходом голосування та ще й неправомірною агітацією у Варвинській ОТГ інформує ініціатива Вільні люди. Чернігів.

 

 • 16:44 год.: За даними, які є у розпорядженні ОТГ.cn.ua, станом на 16:00 год. явка виборців по всіх дільницях у 4 ОТГ становить у середньому 54,75%. Найбільш активними наразі є виборці у Варвинській ОТГ (тут бюлетені отримали вже 64% виборців, включених до списків) та Линовицькій ОТГ (57%). Активність виборців у Варвинській ОТГ становить 51%, Городнянській – 47%.
 • 17:25 год.: За інформацією з ОТГ, на окремих дільницях помічені представники ГО «ЛІГА ВИБОРЦІВ». Вони проводять екзит-пол у всіх 4-х ОТГ.
 • 17:55 год.: Координатор ОПОРА у Чернігівській області Наталія Висіканець оприлюднила дані щодо явки виборців станом на 17:00 год.

 • 20:55 год.: За даними, які є у розпорядженні ОТГ.cn.ua, станом на 20:00 год. явка виборців по всіх дільницях у 4 ОТГ становить у середньому 63,7%. Найбільш активними протягом дня голосування були виборці Височанської ОТГ (тут проголосували 71% громадян, включених до списків) та Линовицької ОТГ (68%). Активність виборців у Варвинській ОТГ становила 59%, Городнянській – 57%.
 • 21:40 год.: Явка виборців: детальні дані з двох джерел. Не офіційні. Уточнюються:

ЯВКА ВИБОРЦІВ. ПЕРШІ ВИБОРИ 24 ГРУДНЯ. ЧЕРНІГІВЩИНА.

 • 25.12.2017, 14:00 год.: ГУНП в області рапотртує: Поліція забезпечила публічний порядок під час виборів у об’єднаних територіальних громадахОхорону публічного порядку на 45 дільницях здійснювали близько сотні поліцейських.Поліція отримала кілька повідомлень про ймовірні порушення, за фактами яких проводиться перевірка та буде прийняте рішення згідно закону.

  Грубих порушень публічного порядку не допущено.

 • 25.12.2017, 14:30 год.: Результати голосування: голови і депутати

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Варвинська, Вибори, Височанська, Городнянська, Линовицька, Перші вибори 24 грудня 2017 року,

Городнянська ОТГ: є секретар, виконком, комісії

16 січня відбулась перша сесія сьомого скликання міської ради. Голова виборчої комісії Ольга Чорномаз урочисто відкрила першу сесію та оголосила присутнім результати виборів голови та депутатів. Новообрані депутати, до речі, з’явились на сесію у повному складі. Андрій Богдан отримав посвідчення і…

Результати виборів в ОТГ: кандидати від «БПП «СОЛІДАРНІСТЬ» перемогли у більшості регіонів України *

За даними підрахунку результатів виборів у новостворених об’єднаних громадах, які відбулися 24 грудня 2017 року, переконлива більшість серед обраних голів ОТГ – це кандидати, висунуті територіальними організаціями Партії «БПП «Солідарність» та кандидати, яких підтримувала Партія «БПП «Солідарність». Про це повідомляє…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: