Новини

Перша сесія Тупичівської ОТГ

22 листопада відбулось перше пленарне засідання сесії сільської ради Тупичівської об’єднаної громади.

Нагадаємо, що 29 жовтня тут відбулись перші вибори у 14 утворених округах. На посаду голови була висунута лише одна кандидатура – діючого сільського голови Лариси Шовкової. А от у депутати було зареєстровано 87 кандидатів, з яких і обирали 14 депутатів.

Одинадцять з них виявились представниками ВО «Батьківщина». Тому одразу після того, як до відома депутатів голова територіальної виборчої комісії Віра Бобок оголосила результати перших місцевих виборів, із такою значущою подією голову та депутатів привітав депутат Чернігівської обласної ради Іван Якуб. Кожній жінці, яка представила «Батьківщину» в новообраній раді, він вручив білосніжну троянду, а Петро Верхуша всім депутатам від ВО «Батьківщина» — подяку від Юлії Тимошенко.

Треба сказати, що ця святкова нотка завдала урочистий тон чи не всьому засіданню. Насправді це для Тупичева було історичним зібранням. Що цікаво – жодного разу не виникло ніякого непорозуміння. Всі питання були настільки чітко підготовлені і вивчені депутатами, що сесія відбувалась врівноважено, виважено й спокійно, хоча, вочевидь, і голова, і депутати таки добряче хвилювались – адже відповідальність свою кожен визнавав у повній мірі.

Членами лічильної комісії обрали представники різних політичних сил. Сільський голова висунула пропозицію обрати секретарем громади діючого секретаря сільської ради Ганну Феськовець. Голосували бюлетенями, які показали , що депутати одноголосно висловили їй довіру. На неї ж і поклали повноваження секретаря виконавчого комітету та обов’язки по вчиненню нотаріальних дій та реєстрацію актів цивільного стану.

Затвердили Положення про постійні комісії та утворили їх і затвердили склад. Прийняли рішення про реорганізацію Великолиственської та Бурівської сільських рад, правонаступником і головним розпорядником коштів яких відтепер є Тупичівська сільська рада. Було також затверджено Положення про старосту і до проведення перших виборів старост їх обов’язки покладено на нинішніх сільських голів Ірину Демиденко та Михайла Вороного. А також утворено виконавчий комітет Тупичівської ради, до якого увійшли голова, секретар, два старости та землевпорядник, та введено у раді громади дві посади діловодів, якими стали секретарі Бурівської та Великолиственської сільських рад.

Об’єднання громад – справа нова. Тому перше пленарне засідання першої сесії видалась здебільшого організаційним та інформативним. Однак найголовніше, що на ньому було досягнуто – це бажання депутатів працювати разом, в одній упряжці, на благо Тупичівської громади, яка відтепер включає в себе й Бурівку та Великий Листвен. Було видно, що депутатаи чудово розуміли, яка велика і важка робота чекає кожного з них попереду. Але жоден не висловив щодо цього ніяких побоювань чи то сумнівів.

Я хвилювалась, мов на пешому іспиті, — зізналась після зібрання Лариса Шовкова. – Але після пленарного засідання зітхнула з полегшенням: команда підібралась дієва, рішуча, відповідальна. З такою не страшно рушати вперед навіть на новому, незвіданному ще шляху. Якщо треба буде – ми готові навіть землю гризти, щоб довести, що Тупичівська громада не доживає, як вважають деякі доброзичливці, а має шанс на розвиток. І ми не маємо права ним не скористатись.


Джерело: «Новини Городнянщини»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Тупичівська,

У Тупичеві готуються запустити швейне виробництво

Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….

Тупичівська громада після деокупації: мріють про власну пекарню та повернути «Нову Пошту»

Тупичівська громада зіткнулася з російською навалою. Бо ж звідси до пропускного пункту Сеньківка близько 40 км. Вже під вечір 24 лютого через громаду почали просуватись перші колони ворожої техніки. Декілька сіл громади росіяни зайняли в перший же день. Окупанти виганяли…

Стартувало голосування у конкурс «Наша громада»: встигніть до 31 травня

Як ми вже повідомляли, 29 березня телеканали ICTV та СТБ спільно з Українським кризовим медіа-центром у рамках програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) запустили конкурс місцевих проєктів «Наша громада». Головна його мета – підтримати активні та дієві…

Програма DOBRE оголосила громади-переможці Чернігівщини

Програма DOBRE підписала меморандум про співпрацю з Чернігівською ОДА та оголосила громади-переможці 29 січня 2021 року Програма USAID DOBRE підписала меморандум про співпрацю із Чернігівською обласною державною адміністрацією та оголосила 10 громад із Чернігівської області, які були відібрані для участі…

У десяти громадах Чернігівщини буде DOBRE

Ще 25 територіальних громад із Запорізької, Чернігівської та Чернівецької областей стали партнерами Програми USAID DOBRE – список переможців відбору оголосили в Українському кризовому медіа-центрі 22 грудня. Програма USAID DOBRE працює в Україні із 2016 році. Донедавна програма мала 75 громад-партнерів…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: