Новини

Олександр Сова: Професійна команда це запорука ефективної партійної роботи. ІНТЕРВ’Ю

У квітні цього року народний депутат України Олександр Сова обраний головою Політради обласної партійної організації. Про те, що пов’язує його з Чернігівщиною, які законопроєкти його авторства вже запрацювали і як планує працювати із депутатським корпусом «Слуги Народу» – говоримо в інтерв’ю.

– Що пов’язує вас із Чернігівщиною?

– Я народився на Чернігівщині, у місті Мена, закінчив там школу. Маю в цьому краї багато друзів та знайомих. Тому не з чуток знаю, чим живе регіон, розумію проблеми його мешканців, всіляко намагаюся допомогти в розв’язанні цих питань.

– Як ви допомагаєте регіону в статусі народного депутата?

– Після того, як у 1989 році переїхав до Києва та згодом почав займатися бізнесом, я постійно підтримую розвиток спорту, мистецтва, соціальні проєкти в області. Ставши народним депутатом, маю більше можливостей допомагати рідному краю.

Наразі вже надав допомогу за двома напрямами. По-перше, це реагування на звернення, які надходять до мене як до народного депутата. Далі для розв’язання проблеми я спрямовую відповідні депутатські звернення до різних державних органів, організовую зустрічі очільників ОТГ під час робочих груп та засідань комітетів Верховної Ради України з певних питань. Наприклад, з моєю допомогою виділили кошти з державного бюджету на ремонт спортивного залу в Менській гімназії.

По-друге, це моя особиста допомога. Зокрема для Менської міської лікарні придбали два кисневі концентратори, організували відрядження юних спортсменів на змагання всеукраїнського та європейського рівнів. Вдалося зробити капітальний ремонт у школі Менської громади.

– Що в найближчих планах?

– Щодо планів зазначу, що зараз розроблений та затверджений детальний план території для розміщення індустріального парку «Менський» за межами Мени. На 2021 рік планують затвердити концепцію індустріального парку та включити його до Реєстру індустріальних парків, а також провести конкурс для укладення договору з управлінською компанією про здійснення господарської діяльності.

– Не так давно вас обрали головою Політради обласної організації «Слуги Народу». Які питання розв’язуватимете?

– Я планую об’їхати область, познайомитися з керівниками різних рівнів, поспілкуватися з мешканцями. Важливо почути, які на місцях проблеми, і скласти «дорожню мапу» щодо їхнього вирішення – як та в які терміни можна все реалізувати. Серед першочергових планів: створення партійних осередків у громадах, містах, селищах, організація їхньої роботи.

Але для того, щоб організувати ефективну роботу будь-якої структури, потрібні якісні й професійні кадри. Без людей, які працюватимуть на місцях, які знатимуться на проблемах та питаннях того чи іншого місцевого осередку, неможливо рухатися далі. Тому планую в стислі терміни сконцентруватися на підборі та навчанні таких кандидатів, які матимуть активну позицію та відстоюватимуть інтереси громади.

Також у планах налагодження максимально оперативної співпраці місцевих обранців із громадою та всіма ланками вертикалі влади, розроблення проєктів рішень, які матимуть на меті покращення життя громад у різних сферах. Це стосується економіки, аграрного сектору, фермерства, розвитку деревообробної та легкої промисловості й інших сфер. Безумовно, з огляду на ситуацію з COVID-19 дуже важливою є підтримка медичної сфери регіону. Не з чуток знаю про проблеми інфраструктури області: це і якість доріг, і проблеми сполучення між населеними пунктами. Тому плани амбітні, але водночас конкретні, є певне бачення їхньої реалізації.

– В області майже 200 депутатів від «Слуги Народу». Як ви бачите їхню ефективну роботу та взаємодію?

– Вони мають працювати так, як належить усім народним обранцям: продуктивно та ефективно. Мусить бути постійний зв’язок із виборцями, й не тільки нашої партії, але й з усіма мешканцями громад. Вони мають максимально чітко реалізовувати програми Президента та партії. Їхня діяльність мусить бути прозорою та чесною, і за цим я особисто буду пильно стежити.

– Які серед законопроєктів вашого авторства/співавторства вважаєте найбільш корисними?

– Можливо, я б поставив питання трішки по-іншому: найбільш соціально значущими. Тому що всі законодавчі ініціативи, які я реалізую, вважаю корисними. А ось щодо значущості, то можу виділити декілька.

Перше – це два законопроєкти, які стосуються оподаткування товарів, що пересилаються міжнародними поштовими та експрес-відправленнями. Я разом із групою своїх колег пропоную збільшити зі 100 до 150 євро сумарну фактурну неоподатковану вартість товарів, які надходять на адресу громадян з-за кордону. Тобто вартість товару, яка не буде додатково оподатковатися, зросте на 50 євро. Також цим законопроєктом пропонується встановити, що податок потрібно сплачувати тільки з частини, яка перевищує 150 євро. Законопроєкт містить і інші важливі для держави ініціативи. Проте маю зауважити, що наразі він перебуває на порядку денному засідань Верховної Ради України в другому читанні. Тому дуже чекаю його розгляду та сподіваюся на підтримку колег у залі Верховної Ради України.

Друге – законопроєкт, який зовсім нещодавно був ухвалений та очікує на підпис Президента. У народі він охрещений, як «євробляхи». Це, на мою думку, революційний законопроєкт, на який чекали та за яким стежили мільйони автомобілістів. Нарешті вдалося поставити крапку в питанні розмитнення авто на іноземних номерах. Особисто хочу подякувати народному депутату Олександру Ковальчуку за ту важку роботу, яка передувала ухваленню цих законопроєктів загалом.

Також не можу не згадати законопроєкт про роботу колекторів. Вважаю це питання одним із найболючіших для багатьох українців. Завдяки зусиллям Ольги Василевської-Смаглюк, Данила Гетманцева, інших співавторів, підтриманню іншими народними депутатами України терор, шантаж та тиск на боржників припиняться.

– Над якими проєктами працюєте зараз?

– Роботи насправді багато. Але з огляду на те, що я є головою підкомітету з питань митної справи, наразі в роботі перебувають законопроєкти, які стосуються митниці. Одним із них, який я вважаю найбільш необхідним та актуальним, є законопроєкт, що має на меті розв’язати проблеми контрабанди. Вважаю, що ця тема на сьогодні майже у всіх на слуху: це й санкції РНБО, і щойно поданий Президентом України законопроєкт про криміналізацію контрабанди товарів, зокрема й підакцизних, а також їхнього невірогідного декларування. Нарешті це питання почало рухатися в напрямі розв’язання. Сподіваюся, що найближчим часом разом із підтримкою Президента, народних депутатів України та голови Державної митної служби ми зможемо пишатися нашою митницею.

Також маємо на розгляді доволі багато законопроєктів від уряду та груп народних депутатів щодо внесення змін до Митного кодексу України.

Користуючись нагодою, зазначу, що під час розгляду рішень, безпосередніх механізмів реалізації тих чи інших законопроєктів Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики завжди залучає до обговорення як бізнес-спільноту, так і органи виконавчої влади, які мають безпосередній стосунок до питань – предметів законодавчої ініціативи.

За повідомленням Чернігівської обласної організації «Слуга Народу»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

Чому на Чернігівщині йдуть до громадських рад та чи мають вони реальний вплив

Як працює громадськість під час жорстких карантинних обмежень? Як забезпечується комунікація громадськості, ЗМІ та влади? Як громадськість сприймає новації законодавства, які регулюють діяльності Громадських рад? Про це та багато іншого представники інститутів громадянського суспільства та журналісти говорили 27 серпня на…

Новий опалювальний сезон: жителі Чернігівщини будуть з теплом та гарячою водою

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу», прийнятий Парламентом 14 липня. Асоціація міст України вітає підписання Президентом Закону, який допоможе подолати кризу комунальної теплоенергетики та сприятиме…

Автомати – загальнодоступні розваги в онлайн казино

Дозвілля можна проводити по-різному і все більше користувачів інтернету намагаються урізноманітнити його, користуючись ігровими автоматами. Їх чимало, а в каталозі клубу Лавина завжди можна вибрати кілька варіантів з декількох сотень. Відеослоти стають більш привабливими в порівнянні зі стандартними однорукими бандитами….

Де вакцинуватись у громадах цими вихідними

У зв’язку з тим, що наближаються святкові вихідні, у Чернігівській області дещо змінений графік роботи центрів вакцинації. Управління охорони здоров’я ОДА надало узагальнений графік їх роботи. Всі охочі щепитися можуть ознайомитися з інформацією та обрати для себе зручний центр вакцинації….

Ставки на спорт в БК Mostbet: точная инструкция и способы вывода выигрышей

БК Мостбет: как делать ставки на спорт новичкам

Беттинг на официальном сайте БК Mostbet принесет не только море незабываемых впечатлений. Если вы решили зарабатывать деньги на прогнозах, одного желания недостаточно – важно придерживаться правил, которые помогут делать ставки на спорт Mostbet с максимальной выгодой. Изучив представленное ниже руководство, вы сможете понять ключевые моменты игрового…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: