Новини

Більше підтримки від держави для українських фермерів

Нещодавно Верховна Рада ухвалила за основу законопроєкт №4046, що дасть змогу фермерським господарствам отримати доступ до державного фінансування. Закон створює однакові умови щодо напрямів використання коштів з Українського державного фонду підтримки фермерських господарств. Крім того, впроваджується державна підтримка фермерському господарству, голова якого віком до 35 років включно. Ця ініціатива діятиме в межах підтримки підприємницьких ініціатив сільської молоді.

– Законопроєкт передбачає можливість підтримувати українців віком до 35 років, які створюватимуть сімейні фермерські господарства, займатимуться фермерством, розвитком сільських територій. Крім того, він врегульовує питання земель постійного користування. Це, на жаль, десятирічний біль для українських фермерів. З ухваленням цього законопроєкту фактично фермерські господарства, які мають землі в користуванні, зможуть також користуватися всіма програмами державної підтримки, – розповів заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

Закон також дасть змогу фермерам передавати у власність фермерського господарства землю, що є їхньою особистою власністю або ж належить їм на правах постійного користування. Додатково законопроєкт надає фермерам право вносити до статутного капіталу фермерського господарства свої земельні ділянки. Це дасть можливість отримати доступ до державної підтримки.

– Дуже своєчасна та важлива ініціатива для стимулювання розвитку фермерських господарств, особливо в частині надання можливості сільській молоді реалізувати свої підприємницькі ініціативи. Народні депутати подали 77 правок до цього законопроекту, які аграрний комітет опрацював та підготував текст майбутнього закону до другого читання. Закріплення на законодавчому рівні держпідтримки молодих фермерів є поширеною європейською практикою, сприятиме зупиненню міграції молоді із сільських територій. Тому ми очікуємо прийняття закону в цілому найближчим часом, – сказав під час виступу у Верховній Раді Павло Халімон, керівник обласної організації партії «Слуга Народу», заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.

Держава – фермерам

Цього року для фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів передбачено 200 млн грн. На що спрямують ці кошти?

  • 60 млн грн – так звана субсидія на одиницю площ, які обробляє фермер. Для новостворених фермерських господарств – із розрахунку 5 тис. грн на гектар, але не більше, ніж 100 тис. грн на одне господарство. В уряді очікують, що завдяки цій дотації кількість фермерів зросте на 500.
  • 100 млн грн – це дотація на утримання корів. На ці кошти можуть розраховувати господарства, що мають від 5 ідентифікованих та зареєстрованих корів, – по 5 тис. грн на одну корову, але не більше, ніж 250 тис. грн на господарство).
  • 10 млн грн – на компенсацію вартості техніки та обладнання сільськогосподарських кооперативів.
  • 10 млн грн – на часткову компенсацію витрат за надані дорадчі послуги.
  • Доплата на користь застрахованих осіб – членів/голови ФСГ ЄСВ – 20 млн грн.

Джерело: За інформацією Чернігівської обласної організації політичної партії “Слуга Народу”

Promoted

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

Чому на Чернігівщині йдуть до громадських рад та чи мають вони реальний вплив

Як працює громадськість під час жорстких карантинних обмежень? Як забезпечується комунікація громадськості, ЗМІ та влади? Як громадськість сприймає новації законодавства, які регулюють діяльності Громадських рад? Про це та багато іншого представники інститутів громадянського суспільства та журналісти говорили 27 серпня на…

Новий опалювальний сезон: жителі Чернігівщини будуть з теплом та гарячою водою

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу», прийнятий Парламентом 14 липня. Асоціація міст України вітає підписання Президентом Закону, який допоможе подолати кризу комунальної теплоенергетики та сприятиме…

Автомати – загальнодоступні розваги в онлайн казино

Дозвілля можна проводити по-різному і все більше користувачів інтернету намагаються урізноманітнити його, користуючись ігровими автоматами. Їх чимало, а в каталозі клубу Лавина завжди можна вибрати кілька варіантів з декількох сотень. Відеослоти стають більш привабливими в порівнянні зі стандартними однорукими бандитами….

Де вакцинуватись у громадах цими вихідними

У зв’язку з тим, що наближаються святкові вихідні, у Чернігівській області дещо змінений графік роботи центрів вакцинації. Управління охорони здоров’я ОДА надало узагальнений графік їх роботи. Всі охочі щепитися можуть ознайомитися з інформацією та обрати для себе зручний центр вакцинації….

Ставки на спорт в БК Mostbet: точная инструкция и способы вывода выигрышей

БК Мостбет: как делать ставки на спорт новичкам

Беттинг на официальном сайте БК Mostbet принесет не только море незабываемых впечатлений. Если вы решили зарабатывать деньги на прогнозах, одного желания недостаточно – важно придерживаться правил, которые помогут делать ставки на спорт Mostbet с максимальной выгодой. Изучив представленное ниже руководство, вы сможете понять ключевые моменты игрового…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: