За останні тижні сильно піднялась вода у річці Дніпро. Через це вже ускладнено сполучення із кількома населеними пунктами Михайло-Коцюбинської та Ріпкинської громад. Так, весняна вода перелила проїжджу частину автодороги Пустинки-Рудня. Тут ще можуть проїхати авто підвищеної прохідності. У Пустинках живе…
Михайло-Коцюбинське: життя громади після об’єднання

Михайло-Коцюбинська територіальна громада тісно співпрацює з підприємствами, які працюють, орендують землю і сплачують податки. Загалом по громаді до 120 суб’єктів господарювання. Найбільші платники податків — «Чернігівська індустріальна молочна компанія», «Агріком» і «Добробія».
Про це розповіла голова громади Ніна Ворох. За її словами, з підприємствами, які зареєстровані, укладені соціальні угоди: вони взимку розчищають дороги від снігу, вивозять сміття, допомагають ветеранам і учасникам АТО та ін.
– Як змінилося життя громади після об’єднання, де розпочалися перші зміни?
– Ми намагаємося рівномірно розподіляти кошти між усіма старостинськими округами громади. Одне з перших питань, за вирішення якого ми взялися, — освітлення. Ми зробили його навіть у невеликих віддалених селах — Левоньки, Гірманка, Малійки, Пльохів. На далекому хуторі Жидиничі проблемно провести освітлення, тому ми встановили сонячні батареї. Також сонячні батареї поставили і в Мньовському старостинському окрузі. З освітлення центральної вулиці почали і в Пакульському старостинському окрузі. Хоча Пакуль приєднався до нас лише наприкінці 2020 року, але і там уже чимало зроблено. Крім освітлення, виконані підготовчі роботи по встановленню огорожі навколо кладовища.
У цілому Голова Михайло-Коцюбинської територіальної громади позитивно оцінює результати реформи децентралізації:
– Після об’єднання неозброєним оком помітно, що життя у селах і селищах змінилося на краще. Кошти лишаються в громаді і йдуть на її розвиток. Ми намагаємося чесно їх розподіляти між старостинськими округами, щоб території розвивалися. У сільрадах, що приєдналися раніше, ми встигли зробити більше, у тих, що увійшли в нашу громаду пізніше — трохи менше, але я постійно наголошую, що їх потрібно підтягнути, бо ми маємо тримати на рівні всі наші старостинські округи. Але, звичайно, ще багато чого потрібно впорядковувати: перш за все це — земельні питання і ремонт доріг по селах.
Джерело: ОТГ-Інформ Чернігівщина