Новини

Законопроєкт про місцевий референдум виносять на громадське обговорення

Зробити пропозиції та зауваження до проєкту закону про місцевий референдум зможе кожен українець, документ винесли на громадське обговорення.

Про це повідомив перший заступник Голови Верховної Ради України, народний депутат «Слуги Народу» Руслан Стефанчук.

«З огляду на останні події можна стверджувати, що напрацьований законопроєкт є вкрай актуальним. Місцевий референдум – це, по суті, правовий механізм розв’язання спірних питань, конфліктних ситуацій на рівні територіальних громад. Якщо такого механізму немає, то люди вимушені вдаватися до інших форм вираження власної позиції, зокрема – до протестних рухів, мітингів, демонстрацій тощо», – сказав він.

Завдяки місцевим референдумам громади можуть вирішувати конфліктні питання в інший, конструктивний, спосіб. Рішення місцевого референдуму, підтримане більшістю виборців (50%+1 голос), які візьмуть участь у голосуванні, буде обов’язковим для органів місцевого самоврядування, зазначив перший віце-спікер парламенту.

«Також ми вважаємо, що треба надати можливість достроково припиняти повноваження як голови, так і ради, якщо громада вважатиме, що помилилася на виборах чи рада ухвалила не ті рішення, які були заявлені у передвиборчих слоганах», – сказав народний депутат «Слуги Народу».

Над підготовкою законопроєкту працювала Робоча група з розробки проєктів законів з питань народовладдя під головуванням Руслана Стефанчука. До обговорень були залучені народні депутати України, представники провідних громадських організацій у сфері народовладдя, асоціацій органів місцевого самоврядування, Міністерства розвитку громад та територій України, Міністерства юстиції України, члени Центральної виборчої комісії України та відомі науковці.

Наразі близько тридцяти рад різних рівнів висловилися в підтримку цього законопроєкту.

«З метою презентації основних положень законопроєкту до його реєстрації, ми плануємо провести локальні обговорення у всіх напрямках України: Північ, Південь, Захід і Схід. Аналізуючи текст законопроєкту з представниками сільських, селищних, міських рад, територіальних громад, небайдужих громадян – ми зможемо удосконалити напрацьоване та надати народу дієвий механізм безпосереднього впливу на місцеву владу. Долучайтесь до обговорення. Думка кожного – цінна», – підсумував Руслан Стефанчук.

Пропозиції та зауваження до законопроєкту надсилайте на електронну адресу: localreferendum@gmail.com до 11 квітня 2021 року включно.

Джерело: Громади Чернігівщини

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

У Тупичеві готуються запустити швейне виробництво

Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….

Магазин автозапчастей Atl.ua рассказал об ассортименте тормозных колодок

Тормозные колодки — та самая деталь авто, которая отвечает за быстрое и безопасное торможение. От качества выбранных тормозных элементов зависит не только комфорт при остановке авто, но и безопасность водителя и всех пассажиров. Выбрать качественные тормозные колодки можно в интернет-магазине…

Жителька Городнянщини культивує малинове дерево

Людмила Борисовець щиро закохана у садівництво. Вирощує різні диковинки, але от хитромудре сплетіння з ліан довжиною по 3 метри, на якому висіли ще зелені крупні ягоди малини – побачиш далеко не скрізь. Як це все виглядає в реальності – показав…

Отзывы о Фаворит – гарантия надежности и безопасности

Букмекерская контора Фаворит основана в 1999 году. Изначально компания позиционировала себя как организатор, принимающий ставки на спортивные события. Ставки принимались исключительно в кассах. Начиная с 2001 года, компания ведет свою деятельность в сети. Контора имеет сублицензию, которая получена у регулятора…

Людські трагедії та скалічені долі: що накоїли окупанти у селі Деснянка поблизу Чернігова

З села Деснянка добре видно околиці міста Чернігів. На початку березня сюди зайшли російські окупанти і гатили по місту з танків. А ще наробили багато лиха у невеликому, затишному селі. Марія Миколаївна плаче, коли згадує свого старшого сина. Він 24…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: