Новини

Галузь картоплярства отримає державну допомогу

Комітет Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики підтримав ініціативи для розвитку картоплярства. У 2021 році галузь може розраховувати на 60 млн грн. державної допомоги. Про це повідомив заступник голови Комітету, депутат фракції «Слуга Народу» Павло Халімон.

«Програма підтримки з розвитку промислового картоплярства  на 2010-2025 роки надаватиме допомогу на: 1) відшкодування вартості насіннєвої картоплі; 2) встановлення зрошення; 3) будівництво картоплесховищ; 4) обладнання передреалізаційної обробки продукції; 5) будівництво переробних підприємств.

Цього року завдяки держпідтримці будуть побудовані 20 картоплесховищ, 30 ліній обробки продукції, 3 переробних підприємства з виготовлення крохмалю та картоплі фрі», – повідомив Павло Халімон.

Під час засідання комітету

Державна підтримка полягатиме у частковій компенсації витрат. Приміром, бізнес, який займається насінництвом, може розраховувати на компенсацію витрат до 50%, але не більше 250 тис. грн. на особу (бюджет цієї підтримки 10 млн грн.). Також можна отримати до 50% витрат на будівництво картоплесховища (передбачено 20 млн грн.).

Бізнес, який працює у галузі картоплярства, давно очікує на державну допомогу. Адже подібні програми діють у багатьох країнах, які таким чином мають змогу реалізувати якісний товар за нижчими цінами, конкуренції з якими не витримують українські виробники. Імпорт картоплі в Україну за останні 4 роки зріс у 61 (!!!!!) раз. Україна ж позбавлена можливості експортувати картоплю не лише до ЄС, а й з 2017 до Євразійського економічного союзу через жорсткі карантинні правила, запроваджені на території Митнрокуого союзу.

Натомість, в країні з року в рік скорочується виробництво картоплі та площі під цією с/г культурою (у 2015 році – 23 тис. гектарів, у 2019 – 15 тис. гектарів). Частково вирощене втрачається, через відсутність переробки та належних умов для зберігання.

Для розвитку картоплярства, на думку експертів, потрібно розвивати інфраструктуру: будувати та модернізувати існуючі картоплесховища, потужності для переробки сировини на продукцію з доданою вартістю (мова про картоплю фрі, чітпси, крохмалепродукти та інше). Пропонована державна допомога картоплярства на рівні 60 млн грн. буде направлена саме на розвиток переробки в Україні. До роботи над програмою підтримки картоплярства долучилась Українська асоціація виробників картоплі.

Підтримка картоплярства важлива для Чернігівської області: кожен четвертий гектар, посаджений сільськогосподарськими підприємствами України, росте в регіоні. Чернігівщина займає перше місце у валовому зборі картоплі, вирощеної агроформуваннями. А питома вага картоплі у валовій продукції сільського господарства області (всі категорії господарств) сягає в середньому за п’ять останніх років 12%.

У 2020 році отримано 1258,5 тис. тонн врожаю картоплі (+53,7 тис. тонн до 2019 року), середня врожайність складає 167 ц/га (+6,3 ц/га до 2019 року).

Джерело: Чернгівська обласна організація “Слуги Народу”

Імідж

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

По какой причине стоит выбирать интернет казино Вулкан 777

Разнообразный выбор игровых площадок современности может смутить неопытных пользователей. Выбрать надежный вариант проблематично. Поэтому необходимо в первую очередь изучать лицензированные игровые порталы, в их числе и Вулкан 777. Геймерам гарантируется безоговорочная защищенность персональных сведений. На портале Вулкан 777 Украина промокод…

Митниця: кадри, інфраструктура та оцінка корупційних ризиків

Президент Зеленський 5 квітня ц.р. увів у дію рішення Ради нацбезпеки та оборони України. Серед іншого, під персональні санкції потрапили особи (10) та компанії (79), яких назвали причетними до контрабанди. Одночасно від виконання посадових обов’язків відсторонили більше 100 митників, серед…

Держава дає гроші на Інтернет для громад

Міністерство цифрової трансформації збирає попередні заявки від громад для отримання фінансування в рамках державної «Інтернет-субвенції». Цього року у державному бюджеті є додаткові 500 млн грн для громад. На ці кошти можна під’єднати  до оптичного інтернету більше 6000 лікарень, шкіл, бібліотек,…

У громадах Чернігівської області завершується ремонт приймальних відділень

Приймальні відділення дев’яти опорних лікарень Чернігівщини відкриються цьогоріч після капітального ремонту та модернізації, виконаних в рамках програми Президента України «Велике будівництво». На шістьох об’єктах будівельно-ремонтні роботи завершені. Найближчим часом відділення укомплектують сучасним обладнанням і введуть в експлуатацію. Ще на трьох…

КАРТА Чернігівської області: нові райони та громади

У 2014 році, після затвердження Концепції реформування місцевого самоврядування, у нашій країні розпочалися трансформаційні зміни, наслідком яких стало затвердження нового адміністративно-територіального устрою районного рівня та рівня територіальних громад. В середині 2020 року Україна отримала новий адміністративно-територіальний устрій, межі одиниць якого ви…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: