Новини

Чернігівщина без бюджету: в облдержадміністрації не кажуть, як ділитимуться грошима з громадами

Сьогодні, 12 лютого, депутати Чернігівської обласної ради розглянули близько 50 різних питань. На сесії зареєструвались 38 депутатів фракцій Рідний дім, Слуга Народу, Радикальної партії, ОПЗЖ. Вже вчетверте не прийшли на сесію депутати партій Наш край, Батьківщина, За майбутнє та Європейська солідарність.

Головне питання – бюджет на 2021 рік (Чернігівщина єдина з областей, яка досі не має бюджету на 2021 рік). Саме бюджет активно обговорювали на депутатських комісіях у січні-лютому ц.р.

Основна претензія депутатів до проєкту бюджету, який готувала Чернігівська ОДА, видатки значно (орієнтовно на 300 мільйонів гривень) перевищують доходи бюджету. І звідки взяти ці кошти відповіді немає. Під час роботи комісій відповіді від керівництва ОДА на ці питання депутати не отримали. Не отримали їх і сьогодні.

* * *

На початку сесії дві фракції зробили політичні заяви.

Депутат від ОПЗЖ Борис Петренко зачитує заяву від фракції. Каже, що суспільство збурене підняттям тарифів. Але замість пошуку шляхів для їх зниження керівництво країни почало наступ про свободу слова, закривши канали 112, ZIK та Newsone.

Керівник фракції Слуги Народу Дмитро Іванов оголосив про підтримку президентському Закону України «Про референдум через народовладдя». За його словами, це виконана обіцянка Володимира Зеленського про те, що важливі питання будуть вирішуватись тільки із врахуванням думки громадян.

* * *

Голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко участі у засіданні сесії не бере. Раніше на сторінці у Фейсбуці оприлюднила заяву. Каже про «публічний та прихований тиск на депутатів та ОДА, відверто незаконні ініціативи, провокації та шантаж». За її словами, через це «інколи ситуацію доводилось обговорювати не тільки з фінансистами, а й з керівництвом правоохоронних органів». Що стосується безпосередньо бюджету, то каже що «всі компроміси досягнені. Не може їх бути лише там, де йдеться про корупцію – про це ми домовились з самого початку співпраці з облрадою».

* * *

Більше 50 питань на сесії розглянули менш ніж за годину. Більшість це технічні питання, які стосуються надання дозволів на розробку документації на земельні ділянки комунальним закладам та підприємствам, розподіл орендної плати та інші.

Депутати не підтримали рішення про призначення директора комунального закладу Регіональний парк «Ялівщина» Андрія Павленко. За пропозицією заступника голови Дмитра Блауша депутати повернуться до цього питання на наступній сесії, детально опрацювавши його.

* * *

Перед розглядом проєкту бюджету голова обласної ради Олена Дмитренко оголосила перерву на 1 годину. Каже, потрібно ще раз поспілкуватись з керівникам фракцій та представниками ОДА щодо прийняття документу.

Через годину стало відомо – за бюджет сьогодні не голосуватимуть.

«Ми не отримали від Чернігівської ОДА відповіді яким чином буде розподілятись додаткова дотація для громад для освіти та медицини (185,9 млн грн.). Ми не отримали відповіді, яким чином буде перекриватись дефіцит бюджету, а він дуже серйозний. Тому рішення таке: зробити перерву в роботі сесії поки з ОДА не будуть опрацьовані ці питання. До моменту прийняття бюджету ми працюємо за принципом фінансування видатків 1/12 від кошторису 2020 року. З моменту прийняття бюджету-2021 кожен, хто за нього проголосував, несе персональну відповідальність. Ще раз наголошую: ми не отримали відповідей від ОДА, як цей бюджет зробити дійсним та працюючим», – оголосила Олена Дмитренко.

Довідково. Минулого тижня Кабмін виділив Чернігівській області 185,9 млн грн. для здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я між місцевими бюджетами у 2021 році. У розпорядженні КМУ в частині областей вказано, які громади отримають кошти. Щодо Чернігівської області, то інформації, як ці кошти будуть розподілені по громадам, немає.

Про дату продовження сесії повідомлять пізніше.

Таким чином Чернігівська область залишилась єдиною областю, яка не має обласного бюджету на 2021 рік. Основна причина: депутати облради відмовляються голосувати за документ, який має дисбаланс у сотні мільйонів гривень.

Нагадаємо, з жовтня 2020 року Чернігівську область очолює Анна Коваленко, яка до цього працювала заступницею міністра громад та територій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

Ставки на спорт в БК Mostbet: точная инструкция и способы вывода выигрышей

БК Мостбет: как делать ставки на спорт новичкам

Беттинг на официальном сайте БК Mostbet принесет не только море незабываемых впечатлений. Если вы решили зарабатывать деньги на прогнозах, одного желания недостаточно – важно придерживаться правил, которые помогут делать ставки на спорт Mostbet с максимальной выгодой. Изучив представленное ниже руководство, вы сможете понять ключевые моменты игрового…

Друга частина сесії Чернігівської облради: 70 рішень та резонансне рішення щодо майна «Ліки України»

3 серпня, відповідно до розпорядження голови обласної ради, відбулося друге пленарне засідання п’ятої сесії обласної ради восьмого скликання. Депутати проявили одностайність стосовно ухвалення переважної частини питань порядку денного п’ятої сесії та прийняли близько 70 рішень стосовно управління та розпорядження об’єктами…

Сесія обласної ради: бюджет та битва за лісгоспи

30 липня на черговій сесії обласної ради депутати мали проголосувати більш ніж 60 питань і ще близько двох десятків депутатських запитів. Більшість стосуються бюджету та комунальної власності. Втім опрацювали всього 6. Далі через проблеми із технікою (а можливо і через…

Громадська рада при Чернігівській ОДА: як працювати ефективно. ВІДЕО

Форми взаємодії влади та громадськості – різноманітні. Один із реально працюючих механізмів – громадська рада. Навіть в умовах карантину. Що вдалося попередньому складу Громадської ради і які плани вже нового скликання – у відео. * * * Цей матеріал підготовлено…

Ринок землі: у Чернігівській області продали 314 гектарів

Станом на 28 липня  укладено 2591 угоду в рамках чинного ринку землі. Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 4255 нотаріусів. Всього заяв – 4767, із них погоджено 4213, відмову отримали 554. Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: