Новини

В Чернігівській обласній раді розповіли, чому частина депутатів не ходить на сесії

Сьогодні, 5 січня, керівництво Чернігівської облради зібрало журналістів місцевих ЗМІ. Голова облради Олена Дмитренко та її заступники Ніна Лемеш та Дмитро Блауш поінформували ЗМІ про те, як працювала обласна рада протягом останнього місяця. І щодо причин, чому двічі не відбулись сесії.

Як відомо, 3 грудня на першій сесії коаліція Слуги народу, Радикальної партії та Рідного дому обрали керівництво облради. З цим не погодилась меншість: депутати партій ЄС, ОПЗЖ, Батьківщина, Наш край та За майбутнє покинули зал і вже двічі не брали участь у сесіях. Натомість, за допомогою вони звернулись до голови Чернігівської ОДА Аннм Коваленко. Щоб підтримати ці 5 партій меншості Коваленко запросила фракції Слуги народу, РПЛ та Рідний дім на зустріч в ОДА.

У відповідь, більшість оприлюднила заяву, де йдеться про необхідність діалогу саме серед депутатського корпусу, на майданчику обласної ради, яка є органом місцевого самоврядування.

Щоб розставити крапки над «і» Дмитренко, Блауш та Лемеш і скликали прес-конференцію. Вона пройшла у форматі питання-відповіді.

Ось деякі з них.

* * *

Віталій Назаренко, газета Чернігівщина: Олена Дмитренко є представником Слуги народу, і Анна Коваленко це фактично представник Слуги народу. Вам не здається, що у цій ситуації це неправильно? Тобто, чи не є це ознакою кризи всередині фракції Слуга народу?

Олена Дмитренко, голова облради: Ми представляємо одну політичну силу. Всередині фракції Слуги народу немає ніякої кризи. Є різні точки зору, я свою, голова ОДА свою. Я свою пояснюю публічно.

* * * 

Юрій Михуля, сайт Події і коментарі: Якщо не налагодиться діалог, чи припускаєте ви позачергові вибори до обласної ради?

Олена Дмитренко: Якщо чи одна, чи друга сторона не дійдуть згоди, можливий і такий варіант. Ті люди, які стали депутатами від нашої фракції, вони працювали і мають всі шанси знову зайти до облради. Але розмов про нові вибори не було.

* * * 

Юрій Паперний, Чернігівський монітор: Який вихід із кризи на думку керівництва обласної ради?

Олена Дмитренко: Давайте почнемо з того, що не треба кризу створювати, щоб потім з нею боротися. 3 грудня обрано керівництво облради. Частина депутатів під час голосування покинули залу. Зараз у листі депутати кажуть, що не мають можливості себе реалізувати. Але депутати чи самі чи під тиском партійних босів прийняли рішення покинути сесійну залу. Хто їх обмежував у їх праві голосувати і працювати? Це їх вибір. Останні дві сесії не відбулись, частина депутатів були хворі. Хочу ще раз звернутись до всіх депутатів: відповідно до закону України про статус депутатів місцевих рад депутати мають брати участь у засіданні сесії. Їм люди задають питання: чому не працюєте.

* * *

Людмила Пархоменко, Деснянська правда: Чи не буде недовіра голові Чернігівської ОДА Коваленко?

Дмитро Блауш, заступник голови облради: Якщо доведеться, ми готові взяти на себе таку відповідальність заради того, щоб наша область жила повноцінним життям. Щоб ОДА займалась не політикою, а розвитком економіки регіону. Якщо хтось вже займається політикою, треба було йти на вибори, ставати депутатом та ставати політичним гравцем.

* * * 

Людмила Пархоменко, Деснянська правда: Що ви думаєте про депутата від Слуги народу Левицького, який не бере участі у сесіях?

Олена Дмитренко: Левицький не вступав до фракції. Він радник голови ОДА. Не приймає участь у сесіях. На останнє засідання повідомив, що хворий. Коваленко пише у листі «загроза захоплення влади олігархічними та клептократичними колами». Ось ми сидимо перед вами: хто з нас олігарх?

* * * 

Вісник Ч, Весть: Ви говорити про таємні зустрічі у кабінеті голови ОДА. Хто присутній? Чи запрошують вас, представників коаліції?

Олена Дмитренко: Нас вперше запросили 31 грудня листом прийти на зустріч 4 січня. До цього не запрошували. Я не була на цих зустрічах. Тому не можу говорити, хто там був.

Вісник Ч, Весть: Ви перший номер Слуги народу. А запрошуються, приміром опозиції ЄС та ОПЗЖ. Це ж дивно?

Олена Дмитренко: Ми вперше зустрічались з Коваленко ще за 2 тижні до сесії, ще не знаючи, який буде керівний склад ради. Я тоді казала, що співпраця ОДА та облради багато залежить від того, наскільки зможемо вибудувати стосунки. Тим більше, що це чітко передбачено законами. Я приміром, не можу зібрати керівників департаментів, це не мої функції. Такого ж дотримання законів чекаємо від ОДА. Зазначу, що площина для депутатських перемовин це обласна рада.

* * *

Андрій Тіток, Суспільне: В кризі, яка сталась, винна Анна Коваленко?

Олена Дмитренко: Криза? У нас хворіють депутати. Одужають, тоді зберемся.

Андрій Тіток, Суспільне: Якими посадами можете поступитися для врегулювання кризи?

Дмитро Блауш: Ми і так залишили кілька комісій. Ми готові поступитись комісіями. Минуле скликання: мій колега (Авер’янов – авт.) не отримав посаду голови облради. Але потім був діалог із більшістю, опозиція отримала кілька комісій. Це нормально. Щодо сесій: хворіють депутати, могли і 10 захворіти. В обласній раді кризи немає. Після свят зберемся і проголосуємо.

* *  *

Олена Шеремет, Дитинець: Чи були зустрічі голови облради з головою ОДА?

Олена Дмитренко: Так були, конструктивні. Ми говорили про програми, бюджет. Ще трошки повернусь у минуле: буквально перед першою сесією зустріч з головою ОДА Коваленко. Тоді ми фракцією вирішити висувати на голову облради мене, Олену Дмитренко. І сказали про це голові ОДА. Але її кандидатура була інша – Левицький. Можливо, якби ці розмови починати раніше, а не за день перед сесією. Але тиск у такій ситуації не проходить. До речі, всі події, які відбуваються, вони депутатів більшості об’єднують і зближують. Тому у депутатів більшості навряд чи зміниться точка зору. Ми готові працювати з програмами, бюджетом. Чекаємо, поки депутати одужають і будемо працювати.

* * *

Ірина Синельник, УНІАН: Чому ви не пішли на зустріч в ОДА 4 січня?

Олена Дмитренко: Особисто я тільки 4 ввечері повернулась, нас же запросили коли: 31 грудня, коли всі вже спланували вихідні.

Дмитро Блауш: Це була не зустріч заради діалогу. Це була зустріч для імітації діалогу. Я знаю, що багато хто з депутатів меншості закордоном. Чому на 4, коли всі на святах?

* * *

Андрій Тіток, Суспільне: Хто винен у тому, що 5 фракцій не ходять на сесії? Коваленко?

Олена Дмитренко: Напевно, це керівники цих партійних осередків. Вплив певний має і Коваленко, якщо вони зустрічаються.

Фото Свобода. ФМ

Джерело: Час Чернігівський

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Вибори, Влада, Громади,

Пін Ап: величезна кількість переваг для нових та лояльних гравців

В 2020 році шанувальники азартних ігор з України отримали хорошу новину — в нашій країні гральний бізнес став легальним. Офіційно працювати дозволили і звичайним ігровим закладам, і онлайн казино. До останніх належить відомий багатьом гебмлерам клуб Пін Ап. Цей ігровий…

Чернігів досі без пасажирських перевезень: в чому проблема

В Чернігові досі не працює громадський транспорт. Багато чернігівців поки вимушені ходити пішки, їздити на велосипедах та ловити попутні машини. Дехто бачить користь для здоров’я від піших та велосипедних подорожей. А от найтяжче людям похилого віку – великі відстані до…

Чернігівські громади отримали компенсацію різниці в тарифах

Меморандумом, укладеним між Урядом, НАК «Нафтогаз України», Офісом Президента України та Асоціацією міст України, визначено, що однією з головних умов безперебійного проходження опалювального сезону 2021-2022 років є забезпечення відшкодування підприємствам теплопостачання заборгованості з різниці в тарифах. «Уряд виконує Меморандум щодо…

Чому на Чернігівщині йдуть до громадських рад та чи мають вони реальний вплив

Як працює громадськість під час жорстких карантинних обмежень? Як забезпечується комунікація громадськості, ЗМІ та влади? Як громадськість сприймає новації законодавства, які регулюють діяльності Громадських рад? Про це та багато іншого представники інститутів громадянського суспільства та журналісти говорили 27 серпня на…

Новий опалювальний сезон: жителі Чернігівщини будуть з теплом та гарячою водою

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу», прийнятий Парламентом 14 липня. Асоціація міст України вітає підписання Президентом Закону, який допоможе подолати кризу комунальної теплоенергетики та сприятиме…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: