Новини

Сесія не відбулась: через неявку частини депутатів програми розвитку Чернігівщини не прийняли

Призначена на 23 грудня, сесія Чернігівської обласної ради не відбулась. На ній планували розглянути підготовлені Чернігівською ОДА проєкти цільових програм на 2021 та наступні роки. Для участі у сесії зареєструвався 31 депутат від фракцій «Слуга Народу», «Рідний дім» та Радикальна партія.

Ще 17 грудня голова обласної ради Олена Дмитренко підписала розпорядження про скликання другої сесії, яку призначили на 23 грудня. На розгляд депутатів пропонувалось більше 30 питань з фінансів, соціально-економічного розвитку, підтримки галузей культури, спорту, сім’ї та молоді. На сесії планувалось розглянути близько 20 цільових програм, які готували департаменти та управління Чернігівської облдержадміністрації. Частина з програм розроблені в продовження тих, які виконувалась у попередні роки. Тож, якщо їх не продовжити, то без фінансування можуть залишитись цілі галузі, приміром окремі лікувальні установи, спортивні школи, заклади культури.

Важливі для економіки регіону Програма економічного і соціального розвитку Чернігівської області на 2021 рік, Програма «Чернігівщина конкурентоспроможна», Програма підтримки розвитку АПК на 2021-2027 роки.

Окрема програма стосується діагностики та лікування на території Чернігівської області гострої респіраторної хвороби COVID-19, яка передбачає кошти для тестування, закупівлі обладнання та доплати медичним працівникам.

У понеділок, 21 грудня, всі цільові програми були заслухані на засіданні комісії з питань бюджету та фінансів. Безпосередньо перед початком сесії всі питання порядку денного були розглянуті на депутатських комісіях за участі депутатів фракції «Слуги Народу».

«Ми з колегами заслухали розпорядників коштів – розробників програм на наступні роки. Щодо деяких програм у комісії були питання перспективи у довгостроковому періоді, іншими словами: який фінансовий чи соціальний ефект спричинить реалізація даної програми», – коментує Оксана Халімон, депутат Чернігівської обласної ради, «Слуга Народу», член комісії з питань бюджету та фінансів.

На сесії зареєструвався 31 депутат від фракцій «Слуга Народу», «Рідний дім» та Радикальна партія Ляшка. Двоє депутатів цих фракцій захворіли і не були присутні.

Не зареєструвались для участі у сесії депутати партій «Наш край», «За майбутнє», «Батьківщина», «Європейська Солідарність» та «Опозиційна платформа «За життя».

Також були присутні народі депутати України від «Слуги народу» Сергій Гривко та Олег Семінський.

На думку депутатів фракції «Слуга Народу», неучасть частини депутатів у роботі сесії призвело до того, що не були ухвалені важливі для всіх жителів області програми, які вносились на розгляд сесії Чернігівською ОДА.

«Я сьогодні як сумлінний депутат приїхав, щоб проголосувати, щоб виконати функції, якими мене наділили виборці. Частина депутатів, які були присутні в залі, не зареєструвались, тим самим зірвали сесійне засідання. Я особисто закликаю депутатів: ви маєте працювати. Люди вас обирали для того, щоб ви працювали на благо нашої Чернігівської області», – каже Дмитро Пахомов, депутат Чернігівської обласної ради, «Слуга Народу».

Учора, 23 грудня, голова обласної ради Олена Дмитренко підписала розпорядження про скликання сесії на 28 грудня.

«Програми подає облдержадміністрація, ми їх розглядаємо, підтримуємо або не підтримуємо. Ми свою задачу як обласна рада виконали: ми опрацювали програми, винесли на обговорення, підготували сесію… 28 грудня буде сесія, будемо знову повертатися до розгляду програм. Тоді ж розглянемо і питання бюджету на 2021 рік. Ми спершу розглянемо програми, потім зробимо перерву у сесії, а потім будемо розглядати бюджет», – прокоментувала голова обласної ради Олена Дмитренко.

У фракції «Слуги Народу» сподіваються залучити до конструктивного діалогу інші політичні сили.

«Сьогодні сесія не відбулась, був присутній 31 депутат. І я хочу сказати, що потрібно шукати шляхи вирішення даного питання. Бо область має жити, маємо ухвалювати програми. Хочу сказати, що наша фракція у конструктиві. Сьогодні члени нашої фракції були присутні на комісіях, зареєструвались на засідання. І я сподіваюсь, що 28 грудня ми залучимо до конструктивного діалогу інші політичні сили, і будемо всі голосувати за розвиток нашої області», – вважає Дмитро Іванов, керівник фракції «Слуга Народу» в обласній раді.

* * *

До Чернігівської обласної ради обрано 8 депутатів від партії «Слуга Народу». Депутати від «Слуги Народу» очолюють 2 постійні комісії: з питань житлово-комунального господарства, транспорту та інфраструктури – Іван Дементов, з питань соціально-економічного розвитку, інвестиційної діяльності та здійснення державної регуляторної політики – Дмитро Іванов.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Вибори, Влада, Громади,

Рейтинг “Кращі 300 громад України”

Фонд «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» представляє триста кращих малих та середніх України громад (до 150 тис. мешканців) станом на 01.01.2021 відповідно до «Всеукраїнського рейтингу інституційної спроможності та сталого розвитку громад». Рейтинг обраховується кожні 6 місяців, станом на 01…

Українські фермери отримають доступ до програм держпідтримки

Минулого тижня Верховна Рада України ухвалила за основу законопроєкт № 4046, що дозволить фермерським господарствам отримати доступ до державного фінансування. Закон створює однакові умови щодо напрямів використання коштів фінансової допомоги з Українського державного фонду підтримки фермерських господарств. Крім того, впроваджується…

Представників ОТГ запрошують до участі у форумі «Громада в Дії»

25 лютого з 10:30 до 13:25 відбудеться онлайн-форум регіональної цифровізації «Громада в дії». Організатори: Міністерство цифрової трансформації України спільно з Міністерством розвитку громад та територій України, за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, Фонду Східна Європа. До участі запрошуються працівники обласної та районних…

Програма «U-LEAD з Європою» проводить навчання для депутатів громад Чернігівщини

Чернігівський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою» розпочав низку навчань для обранців громад «Депутат місцевої ради: статус, права та обов’язки». Нещодавно відбувся перший такий онлайн-семінар на якому представники громад працювали з експертами Програми. Захід зібрав близько сотні депутатів обраних на перших виборах…

СБУ передали в суд матеріали щодо чоловіка, який займався пропагандою війни в Інтернеті

Управлінням Служби безпеки України в Чернігівській області задокументовані матеріали протиправної діяльності було направлено до суду для розгляду. У Чернігівській області СБУ скерувала до суду з обвинувальним актом матеріали досудового розслідування стосовно громадянина однієї з пострадянських країн, який поширював через Інтернет…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: