Новини

У Холминській ОТГ просувають гастрономічний бренд

У вересні Холминська громада вперше провела свій «Deruha_fest», а на початку жовтня холминську страву з картоплі – деруху – включили до Регіонального списку елементів нематеріальної культурної спадщини, які притаманні Чернігівській області. Шукати «родзинки» у будь-якій сфері допомагають об’єднаним територіальним громадам на тренінгах, семінарах та під час навчальних поїздок експерти Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

Холминська громада ще минулого року шукала ідею для проведення фестивалю, щоб був гарний зміст та наповнення свята, популяризувалися народні традиції громади та звичаї.

«У нас вже не раз питали, чому в Холмах не започатковано жодного фестивалю», – розповіла Ольга Защита, начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Холминської селищної ради.

Громада протягом року працює над розробкою стратегії розвитку. В цьому їм допомагають експерти Чернігівського ЦРМС. Не забули про розвиток туристичного потенціалу, питань залучення туристів та популяризації громади, пошуку унікальності.

«Визначитися із «родзинками» та розвинути ідею проведення гастрономічного фестивалю нам допоміг Володимир Бойко. Під час роботи над стратегією заговорили про гастрономічні фестивалі в інших громадах. Почали обговорювати страви, які готували наші бабусі, і згадалась тепер вже багатьом відома, коронна страва Холмів – деруха. Володимир Бойко запропонував розкручувати цю страву як бренд громади, фірмову страву. Отак і вирішили, що під час святкування Дня селища, організуємо та проведемо фестиваль Deruha_fest», – розповіла Ольга Защита.

За її словами, на фестивалі можна було спробувати різні страви з картоплі, але головною стала «деруха» – традиційна страва для сіл Холминської громади. Подекуди її називали «жемера», «бабка» або «гоцка». Брали сиру картоплю, чистили, терли (драли) на дрібній тертушці, трохи відстоювали, зливали сік. Потім до цієї маси додавали присмажені цибулю, моркву, шкварки, яйця, солили. Страву перемішували, складали до горщика або макітри, мазали зверху яйцем зі сметаною для смачної скоринки та ставили в жар у піч.

«Разом із громадою ми зрозуміли, що рецепт дерухи ще живе в народі, але може загубитися. Ця унікальна страва може стати брендом громади, її візитівкою. Фестиваль «Deruha_fest» викликав інтерес до цієї страви, завдяки йому про неї дізналася молодь. А після включення до Регіонального списку елементів нематеріальної культурної спадщини, які притаманні Чернігівській області, ця холминська народна страва отримала друге народження та шанс на збереження», – прокоментував Володимир Бойко.

Джерело: Центр розвитку місцевого самоврядування

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Холминська,

Обрані вперше: голови ОТГ про найближчі плани

«Вісник Ч» продовжує знайомити своїх читачів з новообраними головами громад. Лариса Осадчук, 47 років, балотувалася від партії «Слуга Народу», голова Борзнянської райдержадміністрації На голову Борзнянської міської громади балотувались четверо кандидатів. Лариса Осадчук набрала майже 41 відсоток або 2619 голосів виборців….

Представники Чернігівщини взяли участь у Всеукраїнській конференції “Наближаючи послуги”

18 лютого у м Києві, в Українському Домі, відбулась конференція «Наближаючи послуги», яка зібрала понад 400 представників громад, керівників ЦНАП та експертів у сфері надання адміністративних послуг. Участь у заході взяли також й 13 представників з Чернігівської області – Департаменту розвитку…

У Холминській ОТГ просувають гастрономічний бренд

У вересні Холминська громада вперше провела свій «Deruha_fest», а на початку жовтня холминську страву з картоплі – деруху – включили до Регіонального списку елементів нематеріальної культурної спадщини, які притаманні Чернігівській області. Шукати «родзинки» у будь-якій сфері допомагають об’єднаним територіальним громадам…

У Холминській ОТГ оновлюють освітній простір шкіл. ФОТО

У закладах освіти Холминської об’єднаної територіальної громади йде постійне оновлення освітнього простору. У 2019 році кожна школа отримала свою долю уваги, повідомили у відділі освіти, культури, молоді та спорту громади. У Козилівській ЗОШ І-ІІІ ступенів замінено котли опалення та облаштовуються…

У Холминській ОТГ відкрили нове міні-футбольне поле

23 серпня в Холминській об’єднаній територіальній громаді відбулося урочисте відкриття нового міні-футбольного поля. Майданчик розміром 22 на 42 метри зі штучним покриттям розташований на території холминської школи і є першим подібним об’єктом для ОТГ. Загальна вартість будівництва склала 1,5 мільйона…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: