Новини

Як вдосконалити надання послуг первинної медичної допомоги в ОТГ

20 листопада у Чернігові за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” відбувся семінар на тему “Підвищення ефективності надання послуг первинної медичної допомоги в ОТГ”. Учасники – представники об’єднаних територіальних громад Чернігівської області.

Навчання проводив Микола Стасюк, радник з муніципальних послуг Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою». Захід розпочався з презентації вимог до надання послуг первинної медичної допомоги за Програмою медичних гарантій у 2020 році. Експерт розповів про основні зміни, які відбуваються у цій сфері.

Учасники заходу дізналися, що для оцінки доцільності створення власного комунального неприбуткового підприємства Центру надання первинної медико-санітарної допомоги можна використовувати економічний аналіз медичних закладів. Микола Стасюк звернув увагу слухачів до міжмуніципального співробітництва в сфері первинної медицини, що значно розширює можливості та дає синергетичний ефект. Не обійшлося без дискусії та обговорення питання взаємодії первинної і вторинної ланки медицини у 2020 році.

Навчальний семінар – це не лише отримання теоретичних знань, а і можливість поділитися досвідом, обмінятися кращими практиками. Керівники реформованих медичних закладів громад та представники громад обговорили успішні практики в цьому напрямку, озвучили виклики та труднощі, з якими довелося стикнутися.

Джерело: Центр розвитку місцевого самоврядування

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

Коли у містах та центрах громад Чернігівщини базарні дні?

У центрах громад на Чернігівщині найбільш жваво у базарні дні. Втім у кожній громаді своя особливість. Дізнались, коли базарний день у найбільших містах та громадах: Бахмач — неділя; Бобровиця — субота; Борзна — неділя; Варва — субота; Городня — четвер; Ічня —…

Чернігівщина купить 13 шкільних автобусів: хто отримає

Автобуси будуть закуплені коштом освітньої субвенції, яку отримала Чернігівщина в розмірі близько 28 мільйонів гривень. Субвенція використана на засадах співфінансування від громад. Про це повідомила заступниця начальника Чернігівської ОВА Жанна Шерстюк в ефірі марафону «Суспільне. Спротив» 15 серпня. «Субвенцію, яку ми…

У Тупичеві готуються запустити швейне виробництво

Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….

Жителька Городнянщини культивує малинове дерево

Людмила Борисовець щиро закохана у садівництво. Вирощує різні диковинки, але от хитромудре сплетіння з ліан довжиною по 3 метри, на якому висіли ще зелені крупні ягоди малини – побачиш далеко не скрізь. Як це все виглядає в реальності – показав…

Людські трагедії та скалічені долі: що накоїли окупанти у селі Деснянка поблизу Чернігова

З села Деснянка добре видно околиці міста Чернігів. На початку березня сюди зайшли російські окупанти і гатили по місту з танків. А ще наробили багато лиха у невеликому, затишному селі. Марія Миколаївна плаче, коли згадує свого старшого сина. Він 24…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: