Новини

У Чернігові зібрали перший інноваційний форум

«Якщо ви хочете йти швидко – ви можете йти одні, але якщо ви хочете йти далеко і швидко – ви можете йти лише в партнерстві». Такий «крилатий вираз» пролунав сьогодні на Першому Чернігівському регіональному інноваційному форумі, який відбувся в обласному центрі. І в цьому реченні повною мірою відображено суть заходу.

Аби ознайомитись з дієвими механізмами перетворення винаходів та ідей в успішний продукт, презентувати власний потенціал та обмінятися думками, на дискусійному майданчику зібралися стейкхолдери від владних, впливових наукових та бізнесових кіл регіону, експерти та засновники стартап-компаній, представники фінансових установ.

Однією з знакових подій Форуму стало підписання Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю між Чернігівською облдержадміністрацією та Державною інноваційною фінансово-кредитною установою. Таке партнерство дозволить більш якісно вирішувати питання інноваційно-інвестиційного розвитку Чернігівщини, впевнені учасники заходу.

Форум відкрив голова Чернігівської обласної державної адміністрації Андрій Прокопенко, відзначивши, що саме такий формат зустрічі має стати максимально корисним для всіх сторін, які зацікавлені у розвитку економічної та інвестиційної привабливості регіону.

«У нашої області є великий потенціал для генерування інноваційних ідей. Ваші конкурсні розробки це підтвердили. Зараз в області працює 14 наукових установ, є майже 700 наукових працівників, 10% промислових підприємств активно запроваджують інновації. Звичайно, порівняно з Південною Кореєю чи Китаєм – це небагато, але нам є куди рости. Пригадайте, компанія Аpple починала з гаражу, facebook – з кімнати в гуртожитку. Тож головне – віра в себе. Не зупиняйтесь і вас обов’язково чекає успіх», – наголосив губернатор.

Головна мета організаторів форуму – ознайомити учасників з дієвими інструментами, донести думку, що можливості для втілення проектів в продукт, який продаватиметься і стане корисним для суспільства, реально існують. Що держава та інвестиційні фонди зацікавлені в генерації та просуванні інноваційних рішень. І якщо ідея дійсно нова і демонструє високий потенціал глобального комерційного успіху, талантам нададуть всебічну підтримку – консультаційну, фінансову, правову.

Детальніше про функції Державної інноваційної фінансово-кредитної установи, створеної під егідою Кабінету Міністрів України, розповіла заступник голови правління держустанови Яна Підлісна.

«Якщо у вас є інноваційні та інвестиційні проекти, стартапи, скейлапи, або ти хочеш рухатися і стати інноватором – будь ласка, до нас! Щоб подати проект на розгляд, вам навіть не потрібно приїздити до столиці. Достатньо зайти на офіційний сайт. І хочу вас запевнити, що наша установа дійсно працює, потрібно тільки до нас звернутися, – запевнила пані Підлісна. – До речі, приємно, що у вас дуже активна ОДА, вони відкривали всі двері. Дякуємо, що не сидите на місці, акумулюєте ідеї і надихаєте свою громаду, створюючи подібні майданчики».

В умовах глобалізації світової економіки дешева праця та сировина відтісняються на другий план. Наперед виходять цінності та сервіс. Сьогодні країни першого світу приваблюють інновації і таланти. Саме такою «кузнею талантів» в нашій області є Чернігівський державний технологічний університет. Сьогодні втілення студентських проектів можна побачити на вулицях нашого міста. Це і економічне освітлення будівель, і збірні металеві конструкції на зупинках. В залежності від кафедр новітнім продуктом може стати дрон, їжа, мобільний додаток, інтелектуальні системи відеоспостереження, ектрокари, тощо.

«Розвиток інноваційного потенціалу впродовж всієї історії нашого вишу був і залишається ключовим напрямком. Сьогодні університет має можливість реалізовувати повноцінну активність по міжнародних угодах з 55 країнами світу і безпосередньо в 17 міжнародних проектах, які реалізуються через програми ТEMPUS. Впродовж 2018 року ми значно підняли показники, отримавши за інноваційні розробки проектів понад 8 млн грн інвестицій. Для Чернігівської області це дуже вагомий результат», – повідомила проректор з наукової роботи ЧНТУ Вікторія Маргасова.

Тож всебічне заохочення студентів до розробки інноваційних технологій обов’язково має стати в нашій державі пріоритетним напрямком.

Фіналом форуму стало урочисте нагородження переможців обласного конкурсу «Краща інноваційна розробка». Загалом на конкурс було представлено 14 робіт.

Диплом кращого інноватора та нагороду в сумі 9,6 тис грн вибороло ТОВ «Пожмашина» (смт Ладан Прилуцького р-ну) за конкурсну роботу «Автоцистерна пожежна».

Срібло і нагороду 7, 6 тис грн – Інститут сільськогосподарської мікробілології та агропромислового виробництва НАНУ (м. Чернігів) за «Біологічний препарат Хетомік – ефективний засіб захисту сільскогосподарських рослин від збудників хвороб та підвищення їх продуктивності».

Третю сходинку і премію 5,7 тис грн отримав Відокремлений підрозділ Національного університету біоресурсів і природокористування «Ніжинський агротехнічний інститут» за конкурсну розробку «Визначення вмісту калійних та нітрогенвмісних поживних речовин у ґрунті електрорезонансним способом.

Джерело: Час Чернігівський

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

Школи Менської ОТГ випустили цього року 19 медалістів

Не простим був навчальний рік, що завершився, і для вчителів, і для батьків всіх учнів, і тим більше для випускників. Але він позаду. І цьогоріч 167 випускників шкіл Менської ОТГ та 65 одинадцятикласників шкіл Менського району отримали атестати зрілості. Серед…

Літня школа самоврядування. Чого навчилися представники громад у Чернігові

Перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний вручив сертифікати про завершення курсу «Ефективна виборча кампанія: від ідеї до плану дій» учасникам «Літньої школи самоврядування», організованої ГО «Центр громадянських ініціатив» за підтримки представництва «Міжнародного фонду імені Фрідріха Науманна за свободу» в…

У Чернігові представникам громад розповіли про зміни у виборчому процесі

Вибори за новими правилами, календар виборів, особливості висування кандидатів та роботи комісій, агітація та робота з медіа, роль старост у виборчому процесі. Про ці та інші питання вели мову представники ОТГ Чернігівщини та експерти під час семінару «Виборче законодавство та…

Журналісти з дев’яти областей побували в громадах Чернігівщини

Харківський прес-клуб Media Hub Kharkiv організував до Чернігівської області престур журналістів з Дніпропетровської, Донецької, Луганської (частин, підконтрольних Україні), Запорізької, Одеської, Полтавської, Сумської, Херсонської та Харківської областей. Учасники престуру побували в Любечі та Острі, де цікавилися успішними історіями реформи децентралізації. А…

Цього року в громадах на Чернігівщині відремонтують 162 кілометри доріг

У рамках програми «Велике будівництво» передбачена реалізація 61 проєкту ремонтних робіт на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах. Про це повідомив голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко. За його словами, роботи на суму 591…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: