Новини

Як зробити так, щоб замовниками послуг стали європейські бренди

Гортаючи каталоги Oliver, JAKE’s, BONITA, CRISTIAN BERF, BA&SH, MORGAN, NINA KALIO, Caroll, MONOPRIX та ETAM, мабуть, і на думку не спадає, що представлені модні новинки шили не деінде, а в …Чернігові. Придбати сукенку родом із Сіверщини можна і у відомій європейській мережі магазинів Orsay.

Будь-яку модель одягу для зазначених брендів може виготовити ПрАТ «Елегант», яке наступного року святкуватиме сторіччя. На сьогодні до 99% послуг, що надає фабрика – це пошив одягу з матеріалу замовника. Тобто, діє так звана «давальницька схема»: компанія дає чернігівському підприємству сировину (тканину та фурнітуру, зразки продукції та лекала в електронну вигляді). Так працюють із Нідерландами, Німеччиною, Францією, Польщею, Литвою та іншими країнами.

Пошук партнерів став простішим з 2016 року, кажуть на підприємстві. Саме тоді розпочалося застосування Розділу IV Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в частині поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі.

Сьогодні Потужність «Елеганту» – понад 300 тисяч готових виробів одягу за рік. Цифра змінна залежно від виробу: на пальто йде більше часу та сировини, ніж на штани, блузку тощо. Загалом фабрика відшиває жіночі жакети, брюки, сукні, спідниці, напівпальта, жіночі та чоловічі пальта, дитячий одяг та інше. На усіх виробах є маркування «made in Ukraine».

Що хочуть відомі бренди достеменно знає керівниця ПрАТ «Елегант» Наталія Романовська:


Наталія Романовська

Європейські компанії прагнуть якості продукції: щоб увесь процес виробництва був організований відповідно до світових стандартів. І немало важливо – політична та економічна стабільність у країні-партнері. Втім, основний внутрішній чинник успіху будь-якого підприємства – колектив.

Аби стати успішним «Елеганту» довелося зробити чимало. Втім секрети криються у досить очевидних речах.

Модернізоване виробництво: власним коштом фабрика оновила майже 60% матеріально-технічної бази. Нове сучасне обладнання у конструкторів, технологів, швейних цехах. До 90% обновок у розкрійному цеху, в інших – від 25 до 40%. Приміром, комплект обладнання на одне оновлене робоче місце експериментального цеху коштує від 7 до 11 тисяч доларів США.

Готовність будь-коли підтвердити якість виробництва на будь-якому етапі: за рік фабрика мала 6 аудитів. Відшиту модель одягу обов’язково інспектує технолог замовника. Лише потім дається «добро» на масове виробництво.

Сертифікація виробництва та менеджменту. Як приклад, наявність сертифікату BSCI, що гарантує відповідальне соціальне управління бізнесом. Тобто, ніяких зарплат «в конвертах», несплачених податків, чи некомфортних умов праці.

Якщо ми хочемо рухатися у Європейський Союз, ми маємо відповідати вимогам не тільки на папері. Тому європейські компанії вимагають підтвердження якості. Це виглядає приблизно так: «Окей, ми хочемо працювати з вами, але чи у вас такий-то сертифікат?» – пояснює директорка «Елеганту» Наталія Романовська.

Ще одна і чи не найважливіша складова успішності, на думку Романовської, – колектив.

Можна побудувати приміщення, закупити найсучасніше обладнання, на якому …. нікому буде працювати. Усе вирішують кадри. Моє завдання як керівника – об’єднати колектив та організувати його роботу для досягнення загальної мети. Вже як менеджер мушу створити умови, аби фабрика стабільно розвивалася. Будуть замовлення, то кожен працівник знатиме: є робота – є й зарплата.

На щастя, «Елегант» не відчув на собі трудової міграції до ЄС, що є досить поширеним явищем нині. Немає підприємство проблем і з митним оформленням. А спільно з колегами з Асоціації підприємств легкої промисловості «Укрлегпром» лобіюють на урядовому рівні важливі для галузі речі.

Приміром, саме у Чернігові у 2017 році прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зустрічався з представниками підприємств легкої промисловості у рамках галузевого Промислового діалогу Укрлегпрому з урядом. У результаті прийнято зміни до Податкового кодексу, які дозволили підприємствам галузі розбивати платежі ПДВ за імпортоване обладнання до 24 місяців. Вивільнені кошти підуть на розвиток підприємств.


Тетяна Ізовіт

Цим вже користуються підприємства легкої промисловості: за увесь час була 41 заявка компаній про розстрочення платежів з ПДВ, з них 21 – з позитивним рішенням ДФС на загальну суму 1,8 млн.євро та 159 тис.дол.США, – розповіла Тетяна Ізовіт, Президент-голова правління Асоціації «Укрлегпром».

Позитивно оцінюють на «Елеганті» і цьогорічні рішення Уряду. Так, у квітні за наполяганням «Укрлегпрому» обладнання для текстильної та легкої промисловості виключено із переліку машин підвищеної небезпеки. Це автоматично скорочує кількість різноманітних вартісних дозволів та інших документів, які потрібно отримати підприємству.

Великим підприємствам не варто боятися конкуренції з невеликими майстернями. У нашій справі головне – якість, що підтверджена сертифікатами, досвідом та бажанням йти в ногу з часом, – зауважує Наталія Романовська.

Джерело: Час Чернігівський

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада,

Ризикнути і стати першим: історія одного естонсько-українського проекту

Під час минулої передвиборчої кампанії багато говорилося про потребу швидшого розвитку української економіки. Однією з «чарівних паличок» для цього називають прихід іноземних інвесторів. Однією з проблем – складний загальний інвестиційний клімат в Україні. Відповідно, багато залежить від «мікро умов» у…

За державні гроші допомогти місцевому підприємництву: місія здійсненна

«Так, на свій проект ми отримали 5 мільйонів гривень від держави», –досить скромно, але з нотками гордості в голосі, каже керівник Агенції регіонального розвитку Чернігівської області (далі – АРР) Сергій Хоботня. Сама ж Агенція створена лише два роки тому, втім…

Чернігівщина тримається у лідерах децентралізації

Чернігівська область зберігає другу позицію у всеукраїнському рейтингу за результатами моніторингу процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування. Нагадаємо, такий моніторинг щомісячно здійснює Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Так, Чернігівщина – перша за кількістю районів, на території…

Як громади використовують субвенцію – слідкують чиновники ОДА

Як триває освоєння коштів державної субвенції на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад, проаналізували вчора, 31 липня, під час наради під головуванням виконувачки обов’язків голови Чернігівської ОДА Наталії Романової. Спілкувались у режимі відеозв’язку. Представники об’єднаних територіальних громад прозвітували про стан реалізації…

Фабрика «ЕЛЕГАНТ»: як і чому європейські бренди відшивають на чернігівському підприємстві

– Європейські компанії прагнуть якості продукції: щоб увесь процес виробництва був організований відповідно до світових стандартів. І немало важливо – політична та економічна стабільність у країні-партнері. Втім, основний внутрішній чинник успіху будь-якого підприємства – колектив, – пояснює керівниця чернігівської швейної…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: