Новини

Чи був 2018-й рік успішним для децентралізації на Чернігівщині

Як свідчать рейтинги Мінрегіону, Чернігівська область останні місяці у рейтингу впровадження реформи децентралізації влади впевнено трималась у трійці лідерів. Чому це так, а також про минулорічні успіхи, виклики і досягнення реформи звітували сьогодні у Чернігівському центрі розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe.

За словами директорки Центру Ірини Кудрик, робота з громадами організована за кількома напрямками: формування первинного рівня ОТГ; реалізація регіональної та бюджетної політики та робота із секторальними проектами.

Ірина Кудрик:

— Минулого року вперше розпочато процес доприєднання до ОТГ; з’явилась можливість об’єднуватися навколо міст обласного значення. Приміром, сільради побачили очевидні вигоди децентралізації і свідомо погоджуються стати частиною об’єднаної громади. Наприклад, так сталось у Вертіївській ОТГ, до якої приєдналося 5 сільських рад.

З досягнень спільної роботи команда експертів Центру називає поступ у галузі освіти та медицини. Чернігівщина — одна з 9 областей, де всі ОТГ області прийняли в управління освітні заклади, і одна з 6 — де заклади охорони здоров’я громад підписали договори з Національною службою здоров’я.

Значна й нова робота для громад — створення стратегій розвитку. Цими питаннями опікується Володимир Бойко, радник з регіонального розвитку Чернігівського ЦРМС.

Володимир Бойко:

— Коли громади отримують чималі кошти, то починають їх вкладати в ремонти та реконструкції. Звичайно, це потрібно. Втім, варто подумати про економічну складову, про те, що зрештою надалі поповнюватиме бюджет. Тут в нагоді і постає стратегічне планування, яким варто передбачити підтримку малого та середнього підприємництва, розвиток кооперативного руху тощо, — зауважує

Наразі більшість громад на різних стадіях формування цих стратегій, які мають стати складовою Регіонального плану розвитку області.

Фахівці Центру також консультують громади щодо ефективного використання субвенції на розвиток інфраструктури (минулоріч освоєно 97% коштів), а також написання проектних заявок до Державного фонду регіонального розвитку та фондів Міжнародної технічної допомоги.

Є і приклади ініцювання важливих змін у законодавчій площині: Чернігівський ЦРМС спільно з Головним управлінням ДФС України ініціював внесення змін до Податкового та Бюджеткого кодексів у частині доступу до баз даних платників податків. Тепер громади зможуть бачити не лише кінцеву суму надходжень, а її складові.

Що стосується 2019 року, то зусилля Центру будуть направлені на «білі плями», тобто території, які ще не входять до складу ОТГ. Наразі об’єднанні територіальні громади займають 57% площі області

— Усі зазначені досягнення, а також плани — не є одноосібною роботою Центру, — зауважила Ірина Кудрик — Ми нічого не створюємо замість ОТГ. Наше завдання — консультувати, надавати експертну оцінку на допомогу. Далі — робота самих громад, їх ефективного управління та зацікавленості в результаті виконавчих органів влади.

Джерело: Час Чернігівський

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

У Тупичеві готуються запустити швейне виробництво

Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….

Магазин автозапчастей Atl.ua рассказал об ассортименте тормозных колодок

Тормозные колодки — та самая деталь авто, которая отвечает за быстрое и безопасное торможение. От качества выбранных тормозных элементов зависит не только комфорт при остановке авто, но и безопасность водителя и всех пассажиров. Выбрать качественные тормозные колодки можно в интернет-магазине…

Жителька Городнянщини культивує малинове дерево

Людмила Борисовець щиро закохана у садівництво. Вирощує різні диковинки, але от хитромудре сплетіння з ліан довжиною по 3 метри, на якому висіли ще зелені крупні ягоди малини – побачиш далеко не скрізь. Як це все виглядає в реальності – показав…

Отзывы о Фаворит – гарантия надежности и безопасности

Букмекерская контора Фаворит основана в 1999 году. Изначально компания позиционировала себя как организатор, принимающий ставки на спортивные события. Ставки принимались исключительно в кассах. Начиная с 2001 года, компания ведет свою деятельность в сети. Контора имеет сублицензию, которая получена у регулятора…

Людські трагедії та скалічені долі: що накоїли окупанти у селі Деснянка поблизу Чернігова

З села Деснянка добре видно околиці міста Чернігів. На початку березня сюди зайшли російські окупанти і гатили по місту з танків. А ще наробили багато лиха у невеликому, затишному селі. Марія Миколаївна плаче, коли згадує свого старшого сина. Він 24…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: