Новини

Перший обласний центр створює ОТГ

Депутати Житомирської міської ради підтримали рішення про приєднання Вересівської сільської ради до міста. За це рішення депутати місткої ради проголосували одноголосно, таким чином відкривши шлях до створення Житомирської міської ОТГ.

«Це історичне рішення, адже Житомир є першим обласним центром в Україні, який від процесу обговорення перейшов до об’єднання із навколишніми громадами. Я був на слуханнях та сесіях Вересівської сільської ради, яка теж одноголосно підтримала це рішення», – наголосив Сергій Сухомлин, Житомирський міський голова.

Надалі буде розпочато підготовку меморандуму між громадами та прийнято ще низку рішень сесій обох рад про створення громади та реорганізацію Вересівської сільської ради. Експерти Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного «Програмою U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном, надавали консультаційну підтримку в процесі проведення громадських слухань.

«До травня 2018 року міста обласного значення були виключені із процесу створення ОТГ. Після прийняття відповідного закону великі міста розпочали процес об’єднання і на сьогодні Житомир, Новоград-Волинський, Коростень, Малин та Бердичів отримали можливість розширити свої території», – розповів Сергій Романович, радник з децентралізації Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування.

У разі завершення процесу об’єднання Житомир стане першим обласним центром в Україні, який створить ОТГ. Нагадаємо, що у Житомирській області вже працює 45 ОТГ, ще 3 громади чекають на призначення виборів ЦВК.


Джерело: Децентралізація влади

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

Коли у містах та центрах громад Чернігівщини базарні дні?

У центрах громад на Чернігівщині найбільш жваво у базарні дні. Втім у кожній громаді своя особливість. Дізнались, коли базарний день у найбільших містах та громадах: Бахмач — неділя; Бобровиця — субота; Борзна — неділя; Варва — субота; Городня — четвер; Ічня —…

Чернігівщина купить 13 шкільних автобусів: хто отримає

Автобуси будуть закуплені коштом освітньої субвенції, яку отримала Чернігівщина в розмірі близько 28 мільйонів гривень. Субвенція використана на засадах співфінансування від громад. Про це повідомила заступниця начальника Чернігівської ОВА Жанна Шерстюк в ефірі марафону «Суспільне. Спротив» 15 серпня. «Субвенцію, яку ми…

У Тупичеві готуються запустити швейне виробництво

Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….

Жителька Городнянщини культивує малинове дерево

Людмила Борисовець щиро закохана у садівництво. Вирощує різні диковинки, але от хитромудре сплетіння з ліан довжиною по 3 метри, на якому висіли ще зелені крупні ягоди малини – побачиш далеко не скрізь. Як це все виглядає в реальності – показав…

Людські трагедії та скалічені долі: що накоїли окупанти у селі Деснянка поблизу Чернігова

З села Деснянка добре видно околиці міста Чернігів. На початку березня сюди зайшли російські окупанти і гатили по місту з танків. А ще наробили багато лиха у невеликому, затишному селі. Марія Миколаївна плаче, коли згадує свого старшого сина. Він 24…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: