Новини

Сміття та бюджет участі: підсумки громадського обговорення у Сосницькій ОТГ

31 березня у Сосницькій ОТГ відбулися громадські обговорення з питань вивезення побутових відходів та презентації проектів громадського бюджету.

Організація вивезення побутових відходів

На зібранні були присутні практично тільки жителі приватного сектору, адже саме від них надходять зауваження по наданню цієї послуги.

Розпочав збори селищний голова Андрій Портний, на думку якого послуги з вивезення побутових відходів мають надаватись таким чином, щоби громада була задоволена і водночас люди законно позбавлялися сміття.

Начальник відділу житлово-комунального господарства, благоустрою, охорони навколишнього середовища та інфраструктури Олександ Клименко поінформував присутніх про існуючий тариф на послугу вивезення побутових відходів, що складає 9,69 грн з людини.

Із них:

 • 3,29 грн – податки, в тому числі екологічні і зарплатні
 • 2,52 грн – заробітна плата
 • 1,17 грн – запчастини і ремонт техніки
 • 1,84 грн – паливо
 • 0,39 грн – збут: заробітна плата контролерів, які займаються обліком та рознесенням даних, затрати на друк квитанцій, роботу програми, комп’ютерів і т.д.
 • 0,48 грн – адміністративні витрати і організація роботи.

Всі ці розрахунки робляться виходячи з законодавства України.

Також він розповів як обирається організація, яка буде надавати цю послугу. Орган місцевого самоврядування – Сосницька селищна рада – має організувати діяльність громади, в тому числі і законне поводження з побутовими відходами. Тож вона і визначає організацію яка буде надавати ці послуги, та робить розрахунки і подає відповідні документи на затвердження.

Так було раніше, але зараз надавач послуг за законами вже буде визначатись за конкурсом, тому після найближчої сесії в Сосниці буде оголошено конкурс на організацію, яка візьметься за вивезення побутових відходів.

З іншого боку, 93% населення Сосниці можуть скористатися субсидію на цю послугу, а вимога законодавства України для її отримання – періодичність послуги. Тобто ця послуга з вивезення сміття повинна надаватись постійно за графіком, і тільки тоді органи соціального захисту мають право враховувати її як комунальну і надавати субсидію.

Більшість присутніх була за індивідуальний підхід, мотивуючи тим, що в них немає сміття, адже всі поліетиленові пакети, вироби с пластмасу, всіляку тару та інше спалюють на вулиці, в печах чи грубках.

По-перше, відповідно до законодавства України спалювання побутових відходів дозволяється лише на спеціально призначених для цього підприємствах чи об’єктах.

По-друге, спалювання сміття зашкоджує стану здоров’я дітей та всіх хто мешкає неподалік, адже такі незаконні дії призводять до виділення в атмосферне повітря токсичних речовин, таких як чадний газ, діоксини та багато інших хімічних речовин. Потрапляючи в організм вони отруюють та повільно вбивають його! Це викликає серцево-судинні захворювання, посилення респіраторних захворювань, таких як астма та емфізема, також можуть стати причиною появи ракових клітин.

В результаті майже 2-годинної дискусії було прийнято рішення розрахувати окремо ще два варіанти (тарифи), які будуть передбачати вивезення сміття:

Порахувати вартість індивідуального тарифу з середньою протяжністю по Сосниці. Розрахувати тариф для самовивозу сміття.

Чи будуть ці тарифи дешевше – дізнаємося пізніше, адже зібрання і розрахунок тарифу потребує зібрання досить об’ємної кількості інформаційних даних. Але вже відомо одне, якщо люди будуть користуватися індивідуальними тарифами, то вони втратять можливість користуватися субсидією на цю послугу.

Також депутат селищної ради Лілія Саприкіна запропонувала прийняти на сесії спеціальну соціальну програму, аби трактор декілька разів на рік за кошти громади вивозив негабаритне сміття.

 

Презентація проектів Громадського бюджету

До порядку денного зборів громадян входила і презентація проектів Громадського бюджету. Автори мали змогу представити ті проекти, які подані для реалізації в Сосниці.

Всього по Сосниці подано 8 проектів:

 • Благоустрій та озеленення комплексу відпочинку «Шишкіно» та організація регламентованого руху на ділянці заповідного лісу (автор – Олена Подорожня)
 • Відновлення гідрологічного режиму (порушеного стоку води) р. Убідь по вул. Весняна та Зарічна на замості (автор Валерій Григорук)
 • Обладнання дерев’яного пішохідного містка через р. Убідь. (автор Сергій Кубанцев)
 • Обладнання дитячого майданчику на «піцивці»
 • Творчий простір для розвитку дітей молодшого віку з батьками (автор Алла Ступаченко)
 • Очищення р. Убідь від водоростей та мулу в межах Сосниці шляхом її зариблення (автор Іван Портний)
 • Покращення матеріальної бази Сосницького Центру технічної творчості молоді (автор Василь Корилюк)
 • Створення центру відродження звичаїв, цінностей та традицій щасливого подружнього життя для молоді шлюбного віку та подружніх пар (автор Лілія Мучта)
 • Чищення та облаштування колодязів (автор Віра Журко).

Були представлені практично всі проекти. Автори коротко описали ключову ідею та важливість свого проекту.
Нагадуємо, що за правилами голосування в Сосниці виграють 2 проекти з поданих 8, які будуть допущені до голосування після розгляду експертами, та наберуть найбільшу кількість голосів.

Кожен зможе віддати свій голос за два найбільш важливих для них проекти.

З проектів, поданих по іншим селам громади, буде обрано по одному переможцю від сіл Загребелля, Пекарів, Волинка, Чорнотичі, Киріївка та Матвіївка.

Деталі проектів доступні на сайті за посиланням.


Джерело: сайт Сосницької ОТГ

Останні новини за категоріям(и): Сосницька,

Сосницька ОТГ: кількість учнів у селі подвоїлась, але школу не відкриють

Школу у Змітневі, де перед початком навчального року подвоїлась кількість учнів, не відкриють. Рішення ухвалили депутати на сесії, сказав голова Сосницької громади Андрій Портний, переголосовувати його не будуть. Рішення про закриття школи депутати прийняли у квітні. Тоді там навчалось 25…

На ремонт дороги між громадами витратять 300 мільйонів

На Чернігівщині почалися роботи на дорозі Холми-Авдіївка-Оболоння. На ремонт 15-кілометрової ділянки витратять 300 мілйьйонів гривень. Про це повідомляє Суспільне.Чернігів. Дорогу розбивають вантажівки, тому вкладають посилену основу, каже речниця служби автомобільних доріг області Аліна Левочко. З її слів,цю ділянку обрали для…

У Сосницькій ОТГ запрацювала поліцейська станція

Днями відкрила свої двері для громадян поліцейська станція в Чорнотичах. Відтепер громада перебуватиме під надійним захистом дільничного офіцера Олександра Пінченка. – Передусім хочу подякувати голові громади Андрію Портному. 8 місяців тому ми вперше зустрілися під час презентації проекту «Поліцейський офіцер…

У Сосницькій ОТГ готують оновлену Стратегію розвитку громади

Днями у Сосницькій громаді зібрались на перше засідання робочої групи зі стратегічного планування, яка починає працювати над оновленням та покращенням Стратегії розвитку Сосницької громади на період до 2025 року. Сосоницька громада вже має такий стратегічний документ. Він отримав схвальні відгуки…

У Сосницькій ОТГ капітально ремонтують міст

У Сосницькій ОТГ проводяться роботи з капітального ремонту мосту через струмок на автомобільній дорозі місцевого значення О251804 Чорнотичі-Кудрівка-Лозова, км 15+961, біля села Киріївка. Проєкт включений до Програми Президента України «Велике будівництво». Оскільки з моменту будівництва мосту — 1979 рік —…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: