У центрах громад на Чернігівщині найбільш жваво у базарні дні. Втім у кожній громаді своя особливість. Дізнались, коли базарний день у найбільших містах та громадах: Бахмач — неділя; Бобровиця — субота; Борзна — неділя; Варва — субота; Городня — четвер; Ічня —…
Озерянська ОТГ може бути спроможною або Чому передумав голова ОДА?

Як вже повідомлялось, голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч затвердив висновок про відповідність Конституції та законам України рішення про створення Озерянської об’єднаної територіальної громади. До її складу увійшли чотири населені пункти Варвинського району: Озеряни, Брагинці, Кухарка та Мармизівка. Відповідне розпорядження підписано 12 березня.
Втім такому рішенню передувала відмова – наприкінці минулого року такий висновок Озерянська ОТГ не отримала. Одним з аргументів проти тоді стали результати аналізу фінансових показників – доходів та видатків проектної громади. За даними станом на грудень 2017 року об’єднання, у пропонованому форматі, не відповідало критерію спроможності – не забезпечувало позитивного бюджетного балансу.
Втім, за наполягання місцевої ініціативної групи, Чернігівською ОДА було проведено додатковий аналіз перспективи створення Озерянської ОТГ, зокрема з урахуванням додаткових можливих джерел наповнення доходної частини бюджету. І аргументи на користь саме такого об’єднання таки знайшлися.
На території згаданих населених пунктів діють підрозділи сільськогосподарського товариства «Дружба-нова», в яких працює більше 100 місцевих жителів. У разі створення ОТГ кошти від податку на доходи фізичних осіб цих працівників спрямовуються до її бюджету. У 2018 році ця сума прогнозується на рівні 800 тисяч гривень. До того ж, компанія-працедавець надала письмові гарантії перерахування очікуваних коштів у бюджет громади. Враховуючи ці додаткові надходження, майбутня Озерянська ОТГ зможе забезпечити видатки на виконання делегованих повноважень.
— Аналіз конкретно прорахованих цифр можливих доходів і видатків, наданих профільним департаментом, а також прагнення мешканців чотирьох сіл об’єднатися в єдину громаду спонукали мене зробити висновок: Озерянська ОТГ має бути. Головне, щоб люди, які в майбутньому керуватимуть цією громадою, мали чітке бачення перспектив її розвитку, у тому числі враховуючи фінансову складову, — прокоментував своє рішення голова ОДА Валерій Куліч.
Джерело: Чернігівська ОДА