Новини

«За весь час роботи в органах державної влади та місцевого самоврядування не пам’ятаю такого бюджету», –

так прокоментував голова райдержадміністрації Віктор Корж проект основного фінансового документу Чернігівського району, який розглянули на засіданні колегії райдержадміністрації у понеділок, а вже у п’ятницю його має ухвалити сесія районної ради.

Занепокоєння керівника викликав суттєвий дефіцит бюджету району, де бракує коштів на виплату заробітної плати для працівників бюджетної сфери на три місяці, на оплату за енергоносії – на півроку. Спричинено це низкою чинників, один з яких – незавершеність процесу децентралізації, коли в районі створено чотири об’єднані територіальні громади, три з яких перейшли на прямі бюджетні відносини з державою, Олишівська зробить це за три місяці наступного року.

Відповідно надходження до бюджету, 98% яких – це податок на доходи фізичних осіб, ідуть у місцеві бюджети. На районному ж рівні треба не лише забезпечити стабільну роботу закладів освіти, медицини та інших, а й проводити процес реформування. Втім, як прозвучало на засіданні колегії, брак коштів може бути поповнений за рахунок державних дотацій та субвенцій. Однак, фінансова «синиця в жмені» – це реальніше й зрозуміліше, ніж журавель у небі, який може сісти, а може й оминути.

Тому голова райдержадміністрації наголосив, що треба буде не лише вишукувати додаткові джерела наповнення бюджету, а й економити. Відтак, ймовірно доведеться оптимізувати кількість штатних одиниць у бюджетних колективах. Варто поліпшити роботу щодо залучення інвестицій, легалізації заробітних плат та контроль за оподаткуванням.

Утім, як колись казали, не все так погано у нашому домі. На розгляд Державного фонду регіонального розвитку Чернігівський район та ОТГ подали проекти на 58 об’єктів, чималу підтримку надають громадам народні депутати.

Усе викладене вище прозвучало під час обговорення доповіді начальниці управління економічного розвитку РДА Людмили Стецикевич, котра озвучила проект програми економічного і соціального розвитку району на наступний рік. Серед співдоповідачів були начальниця відділу освіти ЧРДА Тетяна Маханькова, котра розповіла про те, як працюватимуть заклади освіти в умовах реформування, та прокоментувала запитання голови районної ради Олександра Ларченка щодо оцінки нового Закону «Про освіту». В цілому документ очільниця назвала потрібним, лишень зазначила, що, крім нового Закону, мають бути змінені чимало підзаконних актів.

Активно обговорювали доповіді головних лікарів комунальних закладів «Чернігівська центральна районна лікарня» Дмитра Руденка та «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Віктора Куниці. Річ у тім, що на медицину в Україні чекає реформа. Початок її відтермінували на півроку, тобто не з 1 січня, а з 1 червня 2018. До цього часу відбудеться чимало змін і, як поінформував Віктор Куниця, скорочення закладів первинної ланки – амбулаторій, фельдшерських та фельдшерсько-акушерських пунктів. Так, за його словами, можуть бути об’єднані з сусідніми заклади в Моргуличах, Юр’ївці, Пильні, Жидиничах, Центральному, Табаївці та інші. Звертаємо увагу: це поки що проект, який має розглянути управління охорони здоров’я, а повний перелік затвердить сесія районної ради.

На запитання з залу, коли можна буде укладати договори з лікарями й чи не виникне ситуація, що люди залишаться без медичної допомоги, керівники району та головні л карі зазначили, що наразі триває підготовча робота, про всі зміни буде широко повідомлялися.

Виступила з першого питання й начальниця управління соціального захисту населення Валентина Лугова.

Проект бюджету району представила начальник фінансового управління РДА Лариса Потапенко. її доповідь тривала 50 хвилин, замість 30 за регламентом. Прозвучала детальна інформація як по доходах та джерелах наповнення бюджету, так і щодо видатків, їхня загальна структура виглядає наступним чином: 48% районного бюджету передбачено на освіту, 29% – на охорону здоров’я, 11% – на органи місцевого самоврядування, 4,4% – на культуру і мистецтво, 2,7% – на соціальний захист. Як уже повідомлялося, проект бюджету мають ухвалити депутати райради під час сесії 22 грудня.


Джерело: «Наш Край» №102-103 від 21.12.2017, автор: Наталія БУШАЙ

Останні новини за категоріям(и): Влада, Гончарівська, Збори, Іванівська, Михайло-Коцюбинська, Олишівська, Седнівська,

У Седнівській ОТГ на Чернігівщині продовжують чубитись через старосту

На думку місцевих жителів, шкурні інтереси окремих осіб щодо землі змусили Сергія Маслова всупереч чинному законодавству заветувати рішення щодо обрання старостою села Макишин Григорія Кряжа. Про це повідомляє сайт “Челайн”. «Питання до нашого голови ОТГ Сергія Миколайовича. Чому у вирішенні питання…

Седнівська школа: під кінець каденції у селищній раді згадали про проблеми навчального закладу

У Седневі розвалюється школа, яку відкрили у 2012 році. Розрахована школа на 240 учнів. Тепла, з туалетами всередині, з хорошим ремонтом. Втім вже у 2014 році почалися проблеми: зовнішнє облицювання стін почало осипатись. Тоді ж намітилась ще одна проблема –…

Седнівську громаду вдалося створити в останній момент – Андрій Подорван

Із 2016 року було як мінімум 5 спроб створення Седнівської громади . На жаль всі безуспішні. Однак, за розрахунками фінансистів, Седнівська громада у складі безпосередньо Седнева, Черниша та Клочкова, а також 2 громад сусіднього району цілком спроможна. «У перспективному плані,…

У Седневі частину місцевого пасовища передали у приватну власність. ВІДЕО

Близько 20 жителів Седнева вийшли 13 травня на акцію протесту через те, що на місцевому пасовищі кілька ділянок віддали у приватну власність. Учасниця зібрання Наталія Кузьменко вважає, що на місці пасовища збираються облаштувати майданчик для їзди на квадроциклах. Люди просили…

Альтанка Глібова у Седневі сповзає в урвище. Рятувати взялися чиновники

У Чернігівській ОДА кажуть, що рятуватимуть альтанку Глібова у Седневі (Чернігівський район). Через зсув ґрунту пам’ятці архітектури національного значення на території садиби Лизогубів у Седневі загрожує руйнування.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: