Новини

Чим їм там намазано?

29 жовтня відбулися вибори голів і депутатів у 14 об’єднаних громадах. Кандидатів на ці посади було безліч, кипіли справжні пристрасті, як колись у чергах за дефіцитом. І підступи, і капості, і навіть підкуп виборців – усього траплялося під час виборчої кампанії. Кажуть, по селах роздавали від 300 до 600 гривень за голос.

24 грудня знову вибори голів громад. Тепер роздають і по тисячі гривень, якщо вірити обуреним заявам місцевих політиків. Чому ж так прагнуть у голови громад? Яким медом ті посади намазані?

ХОЛМИ: «ПОСТАВИЛИ КРОСНА, ЩОБ ПРЯСТИ»

– Чому ви покинули спокійну роботу і захотіли керувати громадою? – спитала у Олександра ШЕВЧИКА, колишнього директора Холминської школи (Корюківський район).

– Стабільна школа вже є, потрібна стабільна громада. Хочеться мати хорошу лікарню, клуби, ФАПи, садочки. Створити щось нове. Наприклад, футбольне поле зі штучним покриттям. Проект на 1,5 мільйона гривень. 30 відсотків – кошти громади, решта з держбюджету. Треба розвивати туризм і заробляти гроші. У нас є громадська організація «Джерело відродження». Поставили кросна, щоб прясти килими, смугасті доріжки. Найстарішій майстрині 94 роки.

– Яка у вас нині зарплата?

– Не провокуйте… І так проблем багато. Не вистачає кадрів. Наприклад, до цього часу немає директора школи. Виконує обов’язки заступник. На конкурс не подано жодної кандидатури. Де-юре, школа підпорядковується району. Де-факто, це проблема громади.

КУЛИКІВКА: «НАВЧИМОСЯ ЗАРОБЛЯТИ – БУДЕ ДОБРЕ»

– Наталіє Миколаївно, чому вас зі стабільної посади, що не передбачає великої відповідальності, понесло у голови ОТГ?

Наталія ХАЛІМОН, колишня голова райради, відповіла:

– Над цим іноді сама задумуюсь. Пішла, щоб перевірити власні сили. Також це унікальна можливість втілити свої ідеї і принести користь громаді. Ламати завжди легко, створювати важче. Шанс мені дала громада, і його треба використати. Є команда, я на неї покладаюся. Якби була сама, не ризикнула б. Я не боялася програти. Проте і досі перебуваю у поствиборчому синдромі.

– Яка у вас зарплата?

– Нині 16 тисяч гривень. Головою райради я мала 5300 оклад плюс надбавку за ранг, вислугу років і т. д. У травні Кабінет Міністрів додав преміювання. До того отримувала менше.

– Які проекти на меті?

– Плануємо відкрити міні-пекарню. Куликівські ковбаси є, куликівське масло і молоко є, а хлібних виробів немає. Міні-асфальтний завод потрібен, бо у селах дороги – просто катастрофа. Будинок побуту, хоча б один на громаду, хочеться відкрити. Ще будучи головою райради, відправила до Державного фонду регіонального розвитку проект на 8 мільйонів гривень на придбання комунальної техніки. 10 відсотків фінансуватиме громада, 90 відсотків – з фонду. Нині триває конкурсний відбір проектів. Нам потрібні: трактор, автобус, сміттєвоз, косарка, машина-подрібнювач деревини. Адже у Куликівській центральній районній лікарні котел працює на відходах соняшнику, кукурудзи, подрібненій щепі.

Потрібно створювати майданчик для роздільного збору сміття. Заробляти гроші, а не проїдати. Коли навчимося заробляти, все у нас буде добре.

СЕМЕНІВКА: «БІЛЬШЕ МОЖЛИВОСТЕЙ, РЕСУРСІВ»

– Сергію Івановичу, ви прийшли на посаду голови ОТГ, тому що райдержадміністрації мають ліквідувати? – провокую Сергія ДЕДЕНКА, колишнього голову Семенівської РДА.

– Тому що цікаво працювати, більше можливостей. Те, що я робив, перебуваючи на посаді голови РДА, можу втілювати тут краще, маючи ресурс. Це і енергозбереження, й інші проекти.

– У зарплаті виграли чи програли? Скільки?

– Програв. Скільки, ще не знаю. Я на день вийшов на роботу і потрапив до лікарні. Отримаю – побачу різницю.

– Кажуть, очільники ОТГ відчувають себе князьками.

– Що маєте на увазі? Нікому не підпорядковуються? Я себе таким не відчуваю.

– На який термін вас обрали: 4-5 років?

– Цього ніхто не знає. Кажуть, вибори будуть через два роки.

БОБРОВИЦЯ: «Нема за що вчепити, то чого переживати?»

– Тетяно Миколаївно, навіщо вам посада, де треба крутитись як білка в колесі? – цікавлюся в Тетяни КОВЧЕЖНЮК, вона працювала головою райради.

– Захотіла туди, де ще нас не було. У райдержадміністрації працювала, в райраді теж.

– У зарплаті втратили?

– Не в грошах щастя.

– Перед виборами за підозрою в хабарництві затримали голову сільради у Бо-бровицькому районі. Не боїтеся підступів колишніх конкурентів? Провокацій?

– Підступи були, є і будуть. Але якщо нема за що вчепити, то чого переживати? Я з 1998 року працювала заступником у п’яти голів райдержадміністрації, головою ради.

ЛЮБЕЧ: «ПОПРАЦЮЄМО – ПОБАЧИМО»

– Сергію Івановичу, навіщо ви прийшли на цю посаду? – напряму доскіпуюсь до Сергія ПІНЧУКА, колишнього командира взводу ДАІ, а тепер голови Любецької громади Ріпкинського району.

– Принести користь громаді. Та у мене принцип: спочатку зроби, потім говори.


Джерело: «Чернігівський вісник» №51 від 21.12.2017

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Бобровицька, Вибори, Куликівська, Любецька, Перші вибори 24 грудня 2017 року, Перші вибори 29 жовтня 2015 року, Семенівська, Холминська,

Обрані вперше: голови ОТГ про найближчі плани

«Вісник Ч» продовжує знайомити своїх читачів з новообраними головами громад. Лариса Осадчук, 47 років, балотувалася від партії «Слуга Народу», голова Борзнянської райдержадміністрації На голову Борзнянської міської громади балотувались четверо кандидатів. Лариса Осадчук набрала майже 41 відсоток або 2619 голосів виборців….

Представники Чернігівщини взяли участь у Всеукраїнській конференції “Наближаючи послуги”

18 лютого у м Києві, в Українському Домі, відбулась конференція «Наближаючи послуги», яка зібрала понад 400 представників громад, керівників ЦНАП та експертів у сфері надання адміністративних послуг. Участь у заході взяли також й 13 представників з Чернігівської області – Департаменту розвитку…

У Холминській ОТГ просувають гастрономічний бренд

У вересні Холминська громада вперше провела свій «Deruha_fest», а на початку жовтня холминську страву з картоплі – деруху – включили до Регіонального списку елементів нематеріальної культурної спадщини, які притаманні Чернігівській області. Шукати «родзинки» у будь-якій сфері допомагають об’єднаним територіальним громадам…

У Холминській ОТГ оновлюють освітній простір шкіл. ФОТО

У закладах освіти Холминської об’єднаної територіальної громади йде постійне оновлення освітнього простору. У 2019 році кожна школа отримала свою долю уваги, повідомили у відділі освіти, культури, молоді та спорту громади. У Козилівській ЗОШ І-ІІІ ступенів замінено котли опалення та облаштовуються…

У Холминській ОТГ відкрили нове міні-футбольне поле

23 серпня в Холминській об’єднаній територіальній громаді відбулося урочисте відкриття нового міні-футбольного поля. Майданчик розміром 22 на 42 метри зі штучним покриттям розташований на території холминської школи і є першим подібним об’єктом для ОТГ. Загальна вартість будівництва склала 1,5 мільйона…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: