Новини

На прохання громад: депутати пропонують змінити систему зарахування ПДФО до місцевих бюджетів

Депутати «Слуги Народу» від Чернігівської області Павло Халімон, Сергій Гривко та Анатолій Гунько стали співавторами законопроєктів №5244 і №5245, які встановлюють новий принцип розподілу податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) між місцевими бюджетами. Наразі документи зареєстровані у Верховній Раді.

Наразі, згідно зі статтею 168 Податкового кодексу, ПДФО зараховується до місцевого бюджету за місцезнаходженням юридичної особи, яка виплачує оподатковані доходи фізичній особі. Втім, така модель сплати ПДФО не задовольняє потреби територіальних громад. Найбільше при цьому втрачають невеликі громади, яких більшість на Чернігівщині.

Приміром, людина живе у Носівці, а працює у компанії, яка зареєстрована у Києві. Відтак ПДФО надходить саме до тієї територіальної громади, де юридично зареєстроване підприємство, а не до громади за місцем проживання людини. Внаслідок такого розподілу ПДФО найбільш страждають сільські територіальні громади та громади-супутники великих міст, бюджети яких недоотримують значні обсяги цього податку. А тому не можуть належним чином фінансувати програми соціально-економічного розвитку, освіту, охорону здоров’я, ремонти доріг та програми благоустрою.

Інший випадок, підприємство, яке має відокремлені підрозділи – виробничі та функціональні структурні підрозділи (філії, відділення, цехи, бригади тощо) не за місцем розташування центрального офісу. У такому випадку ПДФО сплачується не за місцем розташування таких підрозділів (де фактично провадиться діяльність), а за місцем, де зареєстрована юридична особа. При цьому працівниками таких підрозділів використовується інфраструктура місцевої громади, де розташовані такі підрозділи. Але ресурси на відновлення та покращення цієї інфраструктури такій місцевій громаді не надходять.

Законопроєкти пропонують встановити такий порядок сплати податку на доходи фізичних осіб: пропорційно у розмірі 50% – за місцем проживання чи реєстрації і 50% – за місцем роботи такої фізичної особи

Не забули в законопроєкті й важливі для Чернігівщини нюанси. Мова про сільськогосподарські підприємства. Для них розподіл податку до сплати буде враховувати земельні ділянки, на яких безпосередньо здійснює діяльність такий товаровиробник.

За повідомленням Чернігівської обласної орагнізації партії “Слуга Народу”

Promoted

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

Чому на Чернігівщині йдуть до громадських рад та чи мають вони реальний вплив

Як працює громадськість під час жорстких карантинних обмежень? Як забезпечується комунікація громадськості, ЗМІ та влади? Як громадськість сприймає новації законодавства, які регулюють діяльності Громадських рад? Про це та багато іншого представники інститутів громадянського суспільства та журналісти говорили 27 серпня на…

Новий опалювальний сезон: жителі Чернігівщини будуть з теплом та гарячою водою

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу», прийнятий Парламентом 14 липня. Асоціація міст України вітає підписання Президентом Закону, який допоможе подолати кризу комунальної теплоенергетики та сприятиме…

Автомати – загальнодоступні розваги в онлайн казино

Дозвілля можна проводити по-різному і все більше користувачів інтернету намагаються урізноманітнити його, користуючись ігровими автоматами. Їх чимало, а в каталозі клубу Лавина завжди можна вибрати кілька варіантів з декількох сотень. Відеослоти стають більш привабливими в порівнянні зі стандартними однорукими бандитами….

Де вакцинуватись у громадах цими вихідними

У зв’язку з тим, що наближаються святкові вихідні, у Чернігівській області дещо змінений графік роботи центрів вакцинації. Управління охорони здоров’я ОДА надало узагальнений графік їх роботи. Всі охочі щепитися можуть ознайомитися з інформацією та обрати для себе зручний центр вакцинації….

Ставки на спорт в БК Mostbet: точная инструкция и способы вывода выигрышей

БК Мостбет: как делать ставки на спорт новичкам

Беттинг на официальном сайте БК Mostbet принесет не только море незабываемых впечатлений. Если вы решили зарабатывать деньги на прогнозах, одного желания недостаточно – важно придерживаться правил, которые помогут делать ставки на спорт Mostbet с максимальной выгодой. Изучив представленное ниже руководство, вы сможете понять ключевые моменты игрового…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: