Новини

Відкриття ринку землі: що слід зробити громадам першочергово?

З 1 липня в Україні запрацює ринок землі. До цього малими кроками країна йшла довгих 20 років. Від створення ефективного ринку сільськогосподарських земель в Україні залежить динаміка розвитку агропромислового комплексу, земельних відносин та національної економіки в цілому. Зокрема, зацікавлені у ньому громади й наразі лише від них залежить як вони зможуть скористатися новоствореними можливостями розвитку.

Які саме кроки слід зробити громадам, щоб підготуватися до відкриття ринку землі розповів міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

1. Інвентаризація земель

Порядок проведення інвентаризації визначено постановою №476. Це перший і важливий крок, адже сформована повноцінна база даних про всі ділянки на території громади, а також створена картографічна основа – значно підвищить інвестиційну привабливість землі.

2. Замовити комплексний план просторового розвитку території

Зважаючи на те, що з липня цього року набуває чинності закон України №711, в якому прописаний порядок розроблення комплексних планів просторового розвитку, громадам слід вже зараз підготуватися та розпочати поєднання містобудівної документації на місцевому рівні та документи із землеустрою.

3. Провести зустріч з потенційними інвесторами

Визначивши функціональне призначення територій з’явиться можливість пропонувати бізнесу та інвесторам оптимальне для них місце діяльності. Таким чином, стимулювавши добросовісну конкуренцію на ринку землі.

Завжди слід пам’ятати, що кожне нове господарство, кожен новий платник податку та офіційне робоче місце – це пряма вигода для громади та її бюджету.

Тому для презентації своєї громади, її географічного розташування, природних та людських ресурсів, транспортної інфраструктури, тощо слід створити зручний та зрозумілий сайт. Крім того, варто брати активну участь у форумах, адже саме під час них можна залучити важливого інвестора.

4. Регулярно проводити нормативну грошову оцінку земель громади

Відповідно до закону «Про оцінку землі» нормативну грошову оцінку земельних ділянок необхідно проводити щонайменше раз на 5-7 років. Після проведення експертизи, дані вноситимуться до Державного земельного реєстру і стають доступними для всіх.

5. Розмістити землевпорядну та містобудівну документацію в інтернеті

Слід зазначити, що саме поняття ринок передбачає конкурентну зміну землевласників або землекористувачів, тому інформація має бути актуальною та доступною.

Отже, наступним кроком має бути опублікування землевпорядної та містобудівної документації громади в інтернеті.

6. Вільні землі здати в оренду

Для збільшення надходжень до місцевого бюджету слід виставити вільні землі в оренду на відкритих, публічних земельних аукціонах. Процедура проведення таких аукціонів описана в статті 137 Земельного кодексу. Всю інформацію про земельну ділянку і проведені торги потенційні інвестори можуть переглянути на сайті Держгеокадастру.

7. Знайти професійних землевпорядників

Кожна громада має бути зацікавлена у професійному землевпоряднику, адже земля має використовуватися ефективно, людьми, що мають відповідну освіту, знання та навички.

Джерело: за матеріалами форуму «Україна 30: Земля»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

Пін Ап: величезна кількість переваг для нових та лояльних гравців

В 2020 році шанувальники азартних ігор з України отримали хорошу новину — в нашій країні гральний бізнес став легальним. Офіційно працювати дозволили і звичайним ігровим закладам, і онлайн казино. До останніх належить відомий багатьом гебмлерам клуб Пін Ап. Цей ігровий…

Чернігів досі без пасажирських перевезень: в чому проблема

В Чернігові досі не працює громадський транспорт. Багато чернігівців поки вимушені ходити пішки, їздити на велосипедах та ловити попутні машини. Дехто бачить користь для здоров’я від піших та велосипедних подорожей. А от найтяжче людям похилого віку – великі відстані до…

Чернігівські громади отримали компенсацію різниці в тарифах

Меморандумом, укладеним між Урядом, НАК «Нафтогаз України», Офісом Президента України та Асоціацією міст України, визначено, що однією з головних умов безперебійного проходження опалювального сезону 2021-2022 років є забезпечення відшкодування підприємствам теплопостачання заборгованості з різниці в тарифах. «Уряд виконує Меморандум щодо…

Чому на Чернігівщині йдуть до громадських рад та чи мають вони реальний вплив

Як працює громадськість під час жорстких карантинних обмежень? Як забезпечується комунікація громадськості, ЗМІ та влади? Як громадськість сприймає новації законодавства, які регулюють діяльності Громадських рад? Про це та багато іншого представники інститутів громадянського суспільства та журналісти говорили 27 серпня на…

Новий опалювальний сезон: жителі Чернігівщини будуть з теплом та гарячою водою

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу», прийнятий Парламентом 14 липня. Асоціація міст України вітає підписання Президентом Закону, який допоможе подолати кризу комунальної теплоенергетики та сприятиме…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: