Новини

Відкриття ринку землі: що слід зробити громадам першочергово?

З 1 липня в Україні запрацює ринок землі. До цього малими кроками країна йшла довгих 20 років. Від створення ефективного ринку сільськогосподарських земель в Україні залежить динаміка розвитку агропромислового комплексу, земельних відносин та національної економіки в цілому. Зокрема, зацікавлені у ньому громади й наразі лише від них залежить як вони зможуть скористатися новоствореними можливостями розвитку.

Які саме кроки слід зробити громадам, щоб підготуватися до відкриття ринку землі розповів міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

1. Інвентаризація земель

Порядок проведення інвентаризації визначено постановою №476. Це перший і важливий крок, адже сформована повноцінна база даних про всі ділянки на території громади, а також створена картографічна основа – значно підвищить інвестиційну привабливість землі.

2. Замовити комплексний план просторового розвитку території

Зважаючи на те, що з липня цього року набуває чинності закон України №711, в якому прописаний порядок розроблення комплексних планів просторового розвитку, громадам слід вже зараз підготуватися та розпочати поєднання містобудівної документації на місцевому рівні та документи із землеустрою.

3. Провести зустріч з потенційними інвесторами

Визначивши функціональне призначення територій з’явиться можливість пропонувати бізнесу та інвесторам оптимальне для них місце діяльності. Таким чином, стимулювавши добросовісну конкуренцію на ринку землі.

Завжди слід пам’ятати, що кожне нове господарство, кожен новий платник податку та офіційне робоче місце – це пряма вигода для громади та її бюджету.

Тому для презентації своєї громади, її географічного розташування, природних та людських ресурсів, транспортної інфраструктури, тощо слід створити зручний та зрозумілий сайт. Крім того, варто брати активну участь у форумах, адже саме під час них можна залучити важливого інвестора.

4. Регулярно проводити нормативну грошову оцінку земель громади

Відповідно до закону «Про оцінку землі» нормативну грошову оцінку земельних ділянок необхідно проводити щонайменше раз на 5-7 років. Після проведення експертизи, дані вноситимуться до Державного земельного реєстру і стають доступними для всіх.

5. Розмістити землевпорядну та містобудівну документацію в інтернеті

Слід зазначити, що саме поняття ринок передбачає конкурентну зміну землевласників або землекористувачів, тому інформація має бути актуальною та доступною.

Отже, наступним кроком має бути опублікування землевпорядної та містобудівної документації громади в інтернеті.

6. Вільні землі здати в оренду

Для збільшення надходжень до місцевого бюджету слід виставити вільні землі в оренду на відкритих, публічних земельних аукціонах. Процедура проведення таких аукціонів описана в статті 137 Земельного кодексу. Всю інформацію про земельну ділянку і проведені торги потенційні інвестори можуть переглянути на сайті Держгеокадастру.

7. Знайти професійних землевпорядників

Кожна громада має бути зацікавлена у професійному землевпоряднику, адже земля має використовуватися ефективно, людьми, що мають відповідну освіту, знання та навички.

Джерело: за матеріалами форуму «Україна 30: Земля»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

У Тупичеві готуються запустити швейне виробництво

Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….

Магазин автозапчастей Atl.ua рассказал об ассортименте тормозных колодок

Тормозные колодки — та самая деталь авто, которая отвечает за быстрое и безопасное торможение. От качества выбранных тормозных элементов зависит не только комфорт при остановке авто, но и безопасность водителя и всех пассажиров. Выбрать качественные тормозные колодки можно в интернет-магазине…

Жителька Городнянщини культивує малинове дерево

Людмила Борисовець щиро закохана у садівництво. Вирощує різні диковинки, але от хитромудре сплетіння з ліан довжиною по 3 метри, на якому висіли ще зелені крупні ягоди малини – побачиш далеко не скрізь. Як це все виглядає в реальності – показав…

Отзывы о Фаворит – гарантия надежности и безопасности

Букмекерская контора Фаворит основана в 1999 году. Изначально компания позиционировала себя как организатор, принимающий ставки на спортивные события. Ставки принимались исключительно в кассах. Начиная с 2001 года, компания ведет свою деятельность в сети. Контора имеет сублицензию, которая получена у регулятора…

Людські трагедії та скалічені долі: що накоїли окупанти у селі Деснянка поблизу Чернігова

З села Деснянка добре видно околиці міста Чернігів. На початку березня сюди зайшли російські окупанти і гатили по місту з танків. А ще наробили багато лиха у невеликому, затишному селі. Марія Миколаївна плаче, коли згадує свого старшого сина. Він 24…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: