Новини

Освіта у Лосинівській ОТГ

Відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту Лосинівської селищної ради оприлюднив оперативні дні про стан забезпечення освіти у громаді.

Дитсадки

У Лосинівській громаді працюють два заклади дошкільної освіти (ЗДО): Лосинівський ЗДО «Сонечко» – 5 груп, 68 дітей дошкільного віку; Галицький ЗДО «Барвінок» – 1 група, 20 дітей.

У 4-х закладах загальної середньої освіти є дошкільні підрозділи, в яких виховується 50 дошкільнят, зокрема Шатурський НВК – 12 дітей, Сальненський НВК – 10 дітей, Світанківський заклад загальної середньої освіти – 12, Перемозький заклад загальної середньої освіти – 10 дітей, Данинська початкова школа – 6.

Відсоток охоплення дітей дошкільною освітою віком від 3 до 6 років становить 77%, у сільській місцевості – 59%. Завантаженість закладів дошкільної освіти становить 59 дітей на 100 місць, черг до закладів дошкільної освіти в громаді немає.

Середні школи

Кількість закладів загальної середньої освіти 8 з контингентом 654 здобувачів освіти, з них закладів загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів – 5, закладів загальної середньої освіти І-ІІ ступенів – 1, закладів загальної середньої освіти І ступеня – 2. Кількість малокомплектних шкіл – 5, що становить 62,5%, з них закладів загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів (100 і менше учнів) – 4, ЗЗСО І-ІІ ступенів (40 і менше учнів) – немає, ЗЗСО І ступеня (до 10 учнів) – 1.

Середня наповнюваність класів становить: 1-4 класах – 11,1 учнів; 5-9 класах – 12,2 учнів; 10-11 класах – 10,2 учнів. Фактична наповнюваність класів по територіальній громаді – 11,7 учнів, а розрахункова наповнюваність класів повинна бути 13 учнів.

Школи:

 • Лосинівська ЗОШ І-ІІІ ступенів (опорна). У закладі функціонує 16 класів в яких навчається 326 учнів
 • Сальненський НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІІ ступенів. У закладі функціонує 8 класів, в яких навчається 59 учнів
 • Шатурський НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІ ступенів. У закладі функціонує 5 класів, в яких навчається 42 учнів
 • Лосинівська ЗОШ І ступенів. У закладі функціонує 4 класи, в яких навчається 36 учнів
 • Перемозький заклад загальної середньої освіти. У закладі функціонує 9 класів, в яких навчається 67 учнів
 • Галицький заклад загальної середньої освіти. У закладі функціонує 8 класів, в яких навчається 72 учні
 • Світанківський заклад загальної середньої освіти. У закладі функціонує 6 класів, в яких навчається 48 учнів

Данинська початкова школа. У закладі функціонує 0 класів, в яких навчається 2 учні:

Кількість закладів загальної середньої освіти. в яких організовано інклюзивне навчання – 1, в них класів з інклюзивним навчанням -1, учнів з особливими освітніми потребами – 1, асистент вчителя – 1.

Всього освітній процес у громаді забезпечують 130 педагогічних працівників та 15 вихователів .

Вищу кваліфікаційну категорію мають 66 вчителів, першу 20, другу 14, спеціаліст 30. Кількість обслуговуючого персоналу 106.

Організація харчування

Кількість учнів загальної середньої освіти, забезпечених гарячим харчуванням – 573 особи (88% );

Кількість учнів закладів загальної середньої освіти, забезпечені різними видами харчування – 81 особа (12%).

Організація підвозу учнів до місць навчання

Кількість учнів, які проживають за межею пішохідної доступності та забезпечені підвозом до місць навчання та додому 187, що становить 100%.

Кількість населених пунктів із яких здійснюється підвіз – 15, кількість транспортних одиниць задіяних для підвозу учнів – 5, з них шкільних автобусів – 5.

Позашкільна освіта

У комунальному позашкільному закладі «Центр дитячої та юнацької творчості» займаються гуртковою роботою 315 учнів (48% від загальної кількості дітей шкільного віку), кількість гуртків – 21. Кількість дітей, які розвивають свої вміння у гуртках і секціях ЦДЮТ та школах громади разом становить 585 осіб (89%).

У мішкільному навчально-виробничому комбінаті навчається 67 здобувачів освіти 10-11-х класів з Лосинівської та Талалаївської територіальних громад, це старшокласники з Лосинівки, Галиці, Світанку, Перемоги, Талалаївки та Безуглівки,

Проблемні питання, які потребують першочергового вирішення:

 • створення освітнього округу в Лосинівській територіальній громаді з якісними та доступними освітніми послугами;
 • вжиття заходів щодо оптимізації існуючої мережі закладів та приведення її у відповідність до фінансового ресурсу громади;
 • приведення фактичної наповнюваності класів до розрахункової;
 • здійснення аналізу ефективного використання бюджетних коштів та перегляд напрямків їх використання з метою спрямування їх на першочергові заходи.

 Джерело: сайт Лосинівської ОТГ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Лосинівська,

Прокуратура розслідує самовільне розорювання земель у Лосинівській ОТГ

Розпочато кримінальне провадження за фактом самовільного розорювання земель на території Лосинівської ОТГ Чернігівська обласна прокуратура невідкладно відреагувала на інформацію від громадської організації  «Правозахист +»  про розорювання прибережних захисних смуг на території Лосинівської ОТГ у Ніжинському районі. Зокрема представник організації звернувся до обласної…

Освіта у Лосинівській ОТГ

Відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту Лосинівської селищної ради оприлюднив оперативні дні про стан забезпечення освіти у громаді. Дитсадки У Лосинівській громаді працюють два заклади дошкільної освіти (ЗДО): Лосинівський ЗДО «Сонечко» – 5 груп, 68 дітей дошкільного віку; Галицький ЗДО…

Жителі села Лосинівської громади проти хімпідприємства

Цього тижня селищний голова Анатолій Стрілець прийняв участь у зустрічі керівництва ПП «Агропрогрес» з мешканцями села Шатура. Розглядалося питання щодо розміщення об’єкту приготування сумішей удобрив та ядохімікатів поблизу села. Керівники підприємства запевняли, що виробництво сумішей не завдасть шкоди ані населенню,…

На Чернігівщині друга поліцейська станція запрацювала у Лосинівській громаді

Начальник Головного управління Нацполіції в Чернігівській області Володимир Нідзельський урочисто відкрив у Лосинівці (Ніжинський район) другу в області поліцейську станцію. Лосинівська ОТГ долучилася до реалізації програми «Поліцейський офіцер громади». Відтепер у громаді є свій дільничний офіцер – Роман Крючок. Свого…

Програма DOBRE оголосила громади-переможці Чернігівщини

Програма DOBRE підписала меморандум про співпрацю з Чернігівською ОДА та оголосила громади-переможці 29 січня 2021 року Програма USAID DOBRE підписала меморандум про співпрацю із Чернігівською обласною державною адміністрацією та оголосила 10 громад із Чернігівської області, які були відібрані для участі…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: