Новини

Депутати “Слуги Народу”: Землі держвласності за межами населених пунктів будуть передані громадам

У Верховній Раді України розглядають законопроект №2194, який повертає місцевим радам право розпоряджатися землями за межами населених пунктів. Із підтримкою даного документу на сесії Прилуцької районної ради 24 березня виступили депутати фракції «Слуга Народу».

Народні депутати наразі розглядають у другому читанні проєкт закону №2194 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин».

Найважливіше у цьому документі – землі державної власності за межами населених пунктів будуть передані громадам. За державою залишаться виключно землі оборони, природоохоронні землі, а також ділянки, закріплені за державними підприємствами. Також місцеві ради отримають право здійснювати контроль за землями. Відповідно, громади через органи місцевого самоврядування зможуть контролювати та регулювати питання самовільного зайняття земельних ділянок та нецільового використання земель, затверджувати містобудівну документацію в межах усієї території громади.

Фракція депутатів політичної партії «Слуга Народу» у Прилуцькій районній раді оприлюднили заяву про підтримку законопроекту №2194. Відповідну заяву від фракції оголосив депутат районної ради Олексій Шалений.

«Закликаємо Верховну Раду України невідкладно прийняти в другому читанні і в цілому законопроект № 2194, який, нарешті, повертає громадам право розпоряджатися землею за межами населених пунктів.

Ми переконані, що люди мають право бути господарями на своїй землі, й без цього рішення парламенту неможливо завершити процес земельної децентралізації та забезпечити справжнє самоврядування.

Хочемо нагадати, що починаючи з 2002 року нашими землями управляють призначені чиновники, які розпоряджалися нею без урахування інтересів людей. Наголошуємо, що жоден чиновник із Києва не має ніякого права й не повинен розпоряджатися полями й сінокосами в громадах Прилуччини. Лише громади мають вирішувати, що робити з землею — продавати, чи здавати в оренду. А все зароблене повинно йти в місцеві бюджети на потреби людей», – заявив Олексій Шалений.

Також депутати наполягають на прийнятті законопроєкту №2195 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони». Адже аукціон це найбільш ефективний спосіб забезпечити прозорі торги та отримати найвищу ціну за право власності, чи користування землею. Пілотні проекти показали, що на інтернет-аукціонах вартість земельних ділянок зростає у кілька разів. А значить громада отримає більше коштів на розвиток, ремонт та забезпечення всім необхідним шкіл, амбулаторій, дитячих садків і вирішення багатьох інших проблем.

За повідомленням ЗМІ, робота над законопроєктом викликає спротив окремих парламентських фракцій. Так, до проєкту внесено 3128 поправок.

Джерело: обласна організація політичної партії «Слуга Народу»

Promoted

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади, Прилуцька,

Стартувало голосування у конкурс «Наша громада»: встигніть до 31 травня

Як ми вже повідомляли, 29 березня телеканали ICTV та СТБ спільно з Українським кризовим медіа-центром у рамках програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) запустили конкурс місцевих проєктів «Наша громада». Головна його мета – підтримати активні та дієві…

У Прилуцькій громаді планують реконструкцію стадіону дитячо-юнацької спортивної школи

У Прилуцькій громаді планують реконструкцію стадіону дитячо-юнацької спортивної школи Прилуцька міська рада розробила проєкт модернізації позашкільного навчального закладу дитячо-юнацької спортивної школи вартістю 25 млн грн. Проєктом передбачено: будівництво футбольного поля зі штучною травою (60х40 м), легкоатлетичного ядра з біговими доріжками…

У Прилуцькій громаді конкурс на керівника центральної бібліотеки

На засіданні виконавчого комітету Прилуцької міської ради 12 травня оголосили конкурс на посаду директора Прилуцької міської центральної бібліотеки ім.Л.Забашти. З цього питання доповів яких доповів начальник відділу по роботі з кадрами міської ради Олег Касьян. Прийом документів кандидатів на дану…

У Прилуках відкрили сучасний ЦНАП

Цього тижня у Прилуках запрацював просторий, обладнаний за сучасними вимогами Центр надання адміністративних послуг європейського зразка. Завдяки міжнародній програмі U-LEAD, яка фінансується за рахунок донорської підтримки Європейського Союзу, зокрема його держав-учасників Данії, Естонії, Німеччини, Польщі та Швеції, мешканці громади будуть…

Депутати “Слуги Народу”: Землі держвласності за межами населених пунктів будуть передані громадам

У Верховній Раді України розглядають законопроект №2194, який повертає місцевим радам право розпоряджатися землями за межами населених пунктів. Із підтримкою даного документу на сесії Прилуцької районної ради 24 березня виступили депутати фракції «Слуга Народу». Народні депутати наразі розглядають у другому…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: