Новини

Зростуть штрафи за незаконну рубку дерев у населених пунктах

Наприкінці січня Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроєкт «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення порядку видалення зелених насаджень».

Проєктом передбачено збільшення в 10 разів штрафних санкцій за знищення або пошкодження насаджень, інших об’єктів озеленення в межах населених пунктів та за їх межами, що не віднесені до лісового фонду. Повідомляють у відомстві.

Так, штраф за знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев, чагарників на об’єктах благоустрою у сфері зеленого господарства населених пунктів (стаття 153 КУпАП) сягатиме від 1700 до 3400 гривень для громадян та від 5100 до 8500 гривень для посадових осіб. Наразі штраф за вказане порушення становить 170-510 гривень та 510-850 гривень відповідно.

Також до Кримінального кодексу буде введена нова стаття 246-1, згідно з якою умисне знищення, пошкодження дерев, чагарників в населених пунктах, що заподіяло істотну шкоду, каратиметься штрафом у розмірі 8500-17000 гривень або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк. При цьому, істотною шкодою вважається така, що у 20 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Законопроєкт дозволить посилити захист зелених насаджень у населених пунктах. Особливо актуальним це є для великих міст та населених пунктів з розвиненою промисловістю, адже дерева, окрім того, що є джерелами кисню, виступають також природним фільтром для забруднюючих речовин, які щодня продукуються підприємствами та автотранспортом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Без категорії, Влада, Громади,

У Тупичеві готуються запустити швейне виробництво

Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….

Магазин автозапчастей Atl.ua рассказал об ассортименте тормозных колодок

Тормозные колодки — та самая деталь авто, которая отвечает за быстрое и безопасное торможение. От качества выбранных тормозных элементов зависит не только комфорт при остановке авто, но и безопасность водителя и всех пассажиров. Выбрать качественные тормозные колодки можно в интернет-магазине…

Жителька Городнянщини культивує малинове дерево

Людмила Борисовець щиро закохана у садівництво. Вирощує різні диковинки, але от хитромудре сплетіння з ліан довжиною по 3 метри, на якому висіли ще зелені крупні ягоди малини – побачиш далеко не скрізь. Як це все виглядає в реальності – показав…

Отзывы о Фаворит – гарантия надежности и безопасности

Букмекерская контора Фаворит основана в 1999 году. Изначально компания позиционировала себя как организатор, принимающий ставки на спортивные события. Ставки принимались исключительно в кассах. Начиная с 2001 года, компания ведет свою деятельность в сети. Контора имеет сублицензию, которая получена у регулятора…

Людські трагедії та скалічені долі: що накоїли окупанти у селі Деснянка поблизу Чернігова

З села Деснянка добре видно околиці міста Чернігів. На початку березня сюди зайшли російські окупанти і гатили по місту з танків. А ще наробили багато лиха у невеликому, затишному селі. Марія Миколаївна плаче, коли згадує свого старшого сина. Він 24…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: