Новини

Законність нового районування України взявся перевіряти Конституційний суд: що про це думають на Чернігівщині

Минулого тижня Конституційний суд України відкрив конституційне провадження у справі щодо конституційності постанови Верховної Ради про утворення та ліквідацію районів. Про це повідомила постійний представник парламенту в Конституційному суді, заступник голови Комітету ВР з питань правової політики, народний депутат від “Слуги народу” Ольга Совгиря у своєму Телеграмі.

Конституційне подання 49 народних депутатів України надійшло до КСУ ще 20 жовтня 2020 року. Його автори наводять такі аргументи:

–          оскаржуваною постановою змінено елементи територіального устрою, який може визначатися виключно законами;

–          здійснивши укрупнення окремих районів, ВР обмежила право на доступ до суду, оскільки “важливими елементами доступності суду як інституції є територіальна наближеність суду та стабільність судової системи;

–          з прийняттям оспореної постанови ВР створила правову невизначеність щодо територіальної юрисдикції місцевих судів.

Постанова Верховної Ради «Про утворення і ліквідацію районів» передбачала ліквідацію існуючих тоді 490 районів й утворення 136 нових. У Чернігівській області замість 22 районів створили п’ять.

«Навіть якщо в Україні залишити 490 районів – це 1470 громад, для 2/3 з них право на доступ до суду також можна вважати обмеженим, бо в громаді немає суду. Насправді, щоб наблизити будь яку послугу, не обов’язково в кожному населеному пункті відкривати установу. Громади, наприклад, для наближення адміністративних послуг відкривають віддалені робочі місця ЦНАПу у кожному старостинському окрузі. Якісні публічні послуги надаються в громадах – це аксіома. Якщо депутати хочуть наблизити послугу до людей, то слід надати громаді таке повноваження і не забути на це повноваження передати ресурс. Думаю депутатам-ініціаторам звернення слід зайнятися прямими обов’язками – привести закони у відповідність до сучасних вимог, максимально спростити законодавство для людей і бізнесу, завершити реформу суду, бо скоро в судах не буде кому працювати та ухвалювати рішення «іменем України», – так конституційне подання нардепів прокоментував Ратан Ахмедов, голова Корюківської громади.

В перспективу скасування нового районування не вірить голова Чернігівської райради Микола Силенко.

“25 жовтня 2020 року відбулись місцеві вибори на новій адміністративно-територіальній основі. Районні ради наразі забезпечують процес передачі установ і майна на рівень громад, тим самим посилюючи їх спроможність. Не розумію, яким чином можна зупинити чи розвернути цей процес. Безумовно, крапку в даному питанні має поставити Конституційний суд. Однак є ряд випадків, коли справи там розглядаються роками”, – підкреслив Микола Силенко.

На подання відреагував голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету ВРУ, нардеп Віталій Безгін.

«Так як наразі немає закону про адмінтер устрій, а в Конституції чи рішеннях КСУ жодного слова не сказана про форму акту, у якій має прийматись рішення про «зміну АТУ», напр. ліквідацію і утворення районів, Верховна Рада реалізувала своє конституційне право (п. 29 ч. 1 ст. 85) на підставі дії прямої норми Конституції у формі Постанови і будь-яких обмежень для цього у чинному законодавстві немає», – написав Безгін на власній сторінці у Фейсбуці.

Джерело: Офіс реформ при Чернігівському відділенні Асоціації міст України

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

Рік після початку епідемії: як вакцинація допоможе подолати covid-19 на Чернігівщині

Рік тому, на початку березня 2020 року в Україні виявили перший випадок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2. За цей рік перехворіло близько 1 млн 360 тис. людей. Новий етап битви з хворобою стартував із 24 лютого – цього стартувала кампанія з вакцинації….

Галузь картоплярства отримає державну допомогу

Комітет Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики підтримав ініціативи для розвитку картоплярства. У 2021 році галузь може розраховувати на 60 млн грн. державної допомоги. Про це повідомив заступник голови Комітету, депутат фракції «Слуга Народу» Павло Халімон….

Парламент вдосконалює інститут старост: що зміниться

Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт №4535, який продовжує реформу інституту старост і вдосконалює його роботу. За – 273 народні депутати. Зокрема, законопроєктом передбачається: Обов’язкові публічні консультації. Голова громади має обговорювати кандидатури на посаду старости з громадою.  Ліквідується обов’язковість…

Об’єдналися чи дистанціювалися: як під час пандемії влада області інформує та комунікує з громадськістю

Писали релізи «на відчіпного» чи вибудовували ефективну стратегію інформування у час, коли це є одним з мечів боротьби з пандемією covid-19: ГО «Разом до громадянського суспільства» береться дослідити рівень комунікації Чернігівської ОДА, Ніжинської, Прилуцької, Корюківської, Менської та Борзнянської міської ради…

Громади Чернігівщини отримають більше коштів додаткової дотації на освіту та медицину

Цього року Кабмін виділив для Чернігівської області 185,9 мільйонів гривень додаткової дотації на освіту та медицину. За наполяганням депутатського корпусу Чернігівської обласної ради ці кошти будуть розподілені із врахуванням потреб територіальних громад області. «Під час консультацій з Чернігівською ОДА нам…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: