Новини

Як поліпшити роботу регіональної митниці

Стартує проєкт «Громадська оцінка роботи Північної митниці Держмитслужби у Чернігівській області», який допоможе дослідити роботу підрозділів регіональної митниці, а також напрацювати рекомендації для поліпшення її роботи.

Як відомо, у вересні 2020 року Кабінет Міністрів затвердив роботу Державної митної служби у форматі єдиної юридичної особи. Також було запущено тестування співробітників митниці на благонадійність. Одночасно запущено ліквідацію юридичних осіб територіальних органів Державної податкової та Державної митної служб. Реорганізації підлягає і Північна митниця Держмитслужби.

«Виходячи із задекларованих реформою принципів, важливо в цей момент отримати зворотній зв’язок від працівників митниці, суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) та всіх учасників процесу, що і заплановано у проєкті», – каже керівник проєкту Дмитро Гапоненко.

У рамках проєкту буде проведено глибинні інтерв’ю з суб’єктами ЗЕД у Чернігівській області, представниками митних органів, правоохоронних органів, торгово-промислової палати, митними брокерами.

Результати опитування будуть обговоренні з експертами, у тому числі публічно під час круглого столу.

Реалізація проєкту дозволить розробити рекомендації і основні напрями, що можуть бути покладені в основу подальшого реформування митниці з метою оптимізації її роботи і налагодження сприятливих умов для ведення бізнесу в Україні.

Тривалість проєкту: січень-квітень 2021 року. Проєкт фінансується Європейським Союзом».

Громадська організація «Асоціація регіональних ЗМІ» є членом «Громадської ініціативи «За прозору та чесну митницю». Ініціатива спрямована на моніторинг впровадження митної реформи та сприяння діалогу між владою, бізнесом та іншими зацікавленими сторонами стосовно здійснення інституційної реформи митниці.

* * *

Матеріал підготовлено в рамках проєкту Підтримка «Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю» за сприяння Європейського Союзу, який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО «АРЗМІ” і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу.

Джерело: АРЗМІ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади,

Рік після початку епідемії: як вакцинація допоможе подолати covid-19 на Чернігівщині

Рік тому, на початку березня 2020 року в Україні виявили перший випадок інфікування коронавірусом SARS-CoV-2. За цей рік перехворіло близько 1 млн 360 тис. людей. Новий етап битви з хворобою стартував із 24 лютого – цього стартувала кампанія з вакцинації….

Галузь картоплярства отримає державну допомогу

Комітет Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики підтримав ініціативи для розвитку картоплярства. У 2021 році галузь може розраховувати на 60 млн грн. державної допомоги. Про це повідомив заступник голови Комітету, депутат фракції «Слуга Народу» Павло Халімон….

Парламент вдосконалює інститут старост: що зміниться

Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт №4535, який продовжує реформу інституту старост і вдосконалює його роботу. За – 273 народні депутати. Зокрема, законопроєктом передбачається: Обов’язкові публічні консультації. Голова громади має обговорювати кандидатури на посаду старости з громадою.  Ліквідується обов’язковість…

Об’єдналися чи дистанціювалися: як під час пандемії влада області інформує та комунікує з громадськістю

Писали релізи «на відчіпного» чи вибудовували ефективну стратегію інформування у час, коли це є одним з мечів боротьби з пандемією covid-19: ГО «Разом до громадянського суспільства» береться дослідити рівень комунікації Чернігівської ОДА, Ніжинської, Прилуцької, Корюківської, Менської та Борзнянської міської ради…

Громади Чернігівщини отримають більше коштів додаткової дотації на освіту та медицину

Цього року Кабмін виділив для Чернігівської області 185,9 мільйонів гривень додаткової дотації на освіту та медицину. За наполяганням депутатського корпусу Чернігівської обласної ради ці кошти будуть розподілені із врахуванням потреб територіальних громад області. «Під час консультацій з Чернігівською ОДА нам…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: