За останні тижні сильно піднялась вода у річці Дніпро. Через це вже ускладнено сполучення із кількома населеними пунктами Михайло-Коцюбинської та Ріпкинської громад. Так, весняна вода перелила проїжджу частину автодороги Пустинки-Рудня. Тут ще можуть проїхати авто підвищеної прохідності. У Пустинках живе…
Лариса Ковальчук: Спілкування з виборцями. Враження. Висновки.

– Ларисо Володимирівно, у попередніх інтерв’ю Ви давали максимально чітку і повну інформацію про підсумки Вашого керівництва Пакулем, про передвиборчу програму, побудову економічного, соціального і громадського життя в ОТГ. Також Ви розкрили в подробицях чимало епізодів своєї біографії, що показало Вашу відкритість, доступність і пасіонарність. Із попередніх статей стає зрозуміло, що всі етапи свого життєвого шляху Ви проходили з гідністю, соромитися Вам нічого і, що найголовніше, щиро бажаєте благополуччя і процвітання своєму регіону. До того ж, у Вас уже накопичився багатий досвід успішного керівництва громадою. Але при всьому цьому чи розумієте Ви, що особисте спілкування з людьми, вміння відчути біль і радість кожного мають величезне значення?
– Згодна з Вами повністю. Якраз учора я завершила свої перші відвідування виборчих округів, багато спілкувалася з людьми, багато отримала вражень, багато чого побачила на власні очі, багато зробила висновків.
– А можете коротко охарактеризувати свої емоції, отримані від особистого спілкування з людьми?
– Коротко не зможу. Тому говоритиму про основне.
- У кожній громаді є люди з активною позицією і є ті, хто опустив руки, змирився з дійсністю і ні в що не вірить.
- Панує якась зневіра, тому що ці чотири роки існування Михайло-Коцюбинської ОТГ всі населені пункти покинуті напризволяще.
- Немає капітальних ремонтів об’єктів інфраструктури, я вже не кажу про капітальне будівництво. Є села, в яких узагалі відсутня інфраструктура (дорога, водопровід).
- Керівництво ОТГ займається імітацією бурхливої діяльності.
- Проти моєї виборчої кампанії задіяний адміністративний ресурс.
А ще в моєму особистому спілкуванні з людьми не обійшлося без комічних ситуацій. Наприклад: багатьом людям я уявлялася жінкою Некрасовського зразка. Ну, яка коня на скоку зупинить і в палаючу хату ввійде. І були здивовані, побачивши перед собою маленьку, тендітну жінку.
Детальніше про почуте й побачене розкажу, коли перейдемо до обговорення блоку «репортаж з коліс». На завершення цієї частини інтерв’ю хочу повідомити громадянам про те, що 13 жовтня я почну відвідувати громади по другому разу. Дуже прошу всіх – приходьте! Ставте запитання! Розповідайте про проблеми! Пам’ятайте, що від правильного вибору залежить благополуччя всіх і кожного!
– Тоді давайте перейдемо до другої частини Вашого інтерв’ю – репортажу «з коліс».
– За результатами «репортажу з коліс» я сформувала наступний пул проблемних питань, які необхідно вирішити в першу чергу:
- є проєкт на освітлення всіх населених пунктів ОТГ, і по всіх вулицях, але реалізований він лише частково;
- велика проблема з розбитими дорогами. Особливо цікава ситуація у Льгові: необхідно з’єднати Льгів із державною дорогою Е-95, що веде у Чернігів. Це всього два з половиною кілометри. А нині, щоб потрапити в місто, необхідно робити великий крюк через Михайло-Коцюбинське, а це зайві десятки кілометрів;
- у Левковичах відсутній водогін і це обурливо. Маю сказати, що проблеми із забезпеченням водою є у багатьох селах;
- комунальне підприємство Михайло-Коцюбинського «Єдність» працює на обслуговування громади не в повному обсязі;
- у Пльохові – проблеми зі шкільним автобусом;
- у багатьох селах відсутні пожежні водойми;
- дуже багато запитань у людей викликає робота громадського транспорту – ритмічність роботи, вартість проїзду, реалізація пільг тощо;
- у багатьох місцях відсутній мобільний зв’язок, що у наш час є просто неприпустимим;
- про Інтернет не доводиться говорити взагалі. Його просто немає;
- є села, в яких відсутня фельдшерська допомога, не працюють ФАПи;
- у Михайло-Коцюбинському необхідна повноцінна лікарня. І будинок для людей похилого віку, про це я пишу у своїй програмі;
- є необхідність у розчистці ставків і облаштуванні місць для відпочинку;
- людям незрозумілі механізми розподілу земельних ресурсів;
- відсутня реакція поліції на звернення і скарги людей…
– І що з цим усім робити?
– Я впевнена, що це далеко не весь перелік проблем, але всі ці проблеми реально розв’язати. Просто цим потрібно займатися. А питання, які не під силу реалізувати громаді, потрібно «продавлювати» у вищих державних органах.
– Дякую за вичерпну інформацію. Бажаю Вам успіху.

Джерело: Інформаціний бюлетень кандидата на посаду Михайло-Коцюбинського селищного голови Лариси Ковальчук