У центрах громад на Чернігівщині найбільш жваво у базарні дні. Втім у кожній громаді своя особливість. Дізнались, коли базарний день у найбільших містах та громадах: Бахмач — неділя; Бобровиця — субота; Борзна — неділя; Варва — субота; Городня — четвер; Ічня —…
Міста районного значення перетворять в ОТГ

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман ініціює формування проекту закону, який дозволить закріпити за малими містами і містами районного значення статус об’єднаних територіальних громад, а відтак отримати всі можливості розвитку ОТГ, які мають спроможні громади. Йдеться передусім про фінансовий ресурс і адміністративні повноваження. Про це Глава Уряду сказав під час засідання Кабінету Міністрів.
«Є необхідність підтримки малих міст – районних центрів і міст районного значення, що не мають суттєвої підтримки, яка їм потрібна. Ми ініціюємо закон, який дасть можливість невеликим містам дати статус об’єднаних територіальних громад. Це дасть їм незалежність від районів і забезпечить можливість до моменту остаточного об’єднання почати вирішувати проблеми людей», – сказав Володимир Гройсман.
Одночасно він дав доручення Міністерству регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ опрацювати механізми цільової підтримки малих міст і міст районного значення.
Як відомо, раніше із пропозицією надати містам районного значення статусу ОТГ виступала Асоціація міст України.
Джерело: Громади Чернігівщини