Новини

У об’єднаній громаді на Чернігівщині будують нову амбулаторію поряд з вже існуючим нормальним приміщенням. Навіщо?

«Абсурд, повне безглуздя від влади, маячня, що на голову не налазить», – відгукуються про будівництво в селищі амбулаторії загальної практики — сімейної медицини деякі жителі Холминської громади Корюківського району.

«А чому б не побудувати ще одну селищну раду, ще одну школу?» — іронізують у соцмережах. Інші зізнаються: не вірять, що будівництво буде доведене до кінця, тож гроші, стверджують, скоріш за все, просто відмиють.

Свою позицію пояснюють так: у селищі вже є амбулаторія. Вона — в приміщенні колишньої лікарні. Споруда двоповерхова. Після того як минулого року закрили паліативне (призначене для лікування невиліковних хворих) відділення, майже порожня. За більш ніж 5 млн. грн (у таку суму обійдеться нова амбулаторія) можна не лише відремонтувати його, а й купити нову апаратуру.

— Не можна, — пояснює голова селищної ради Олександр Шевчик. — Будівництво здійснюється в рамках державної програми «Сільська медицина» на умовах співфінансування: 90 відсотків вартості — з держбюджету 10 —із бюджету громади. Використовувати ці кошти на ремонт не дозволяється.

Їх розпорядником, замовником будівельних робіт є Управління капітального будівництва ОДА. Тендер на проведення робіт теж організовувало управління. Його виграла будівельна компанія із Черн¬гова «МЖС Сервіс».

Усього на Чернігівщині за-плановано спорудити 21 амбулаторію загальної практики – сімейної медицини. Для будівництва держава виділила на область майже 140 млн. грн.

Чому в інших селах люди раді новим амбулаторіям, а в Холмах вважають спорудження закладу маячнею, місцеві (прізвищ просять не називати) пояснюють тим, що дехто з противників селищного голови «уміло мутить воду».

— Або просто не розуміють переваг, — говорить головний лікар Корюківського центру первинної медико-санітарної допомоги Світлана Лещенко (нова амбулаторія стане під-розділом лікувально-профілактичної служби центру). — Адже мова йде не лише про нове приміщення, а й про сучасне обладнання, транспорт, впровадження стандартів обслуговування пацієнтів за допомогою телемедицини (використання комп’ютерних і телекомунікаційних технологій для обміну медичною інформацією, що дає можливість отримувати консультації спеціалістів високого рівня, перебуваючи навіть у найвіддаленіших лікарнях чи фельдшерських пунктах. — Авт.).

До того ж, утримання приміщення колишньої лікарні, у якому багато років не булі капітального ремонту, влітає копієчку. Тільки на його опалення щороку витрачає понад 300 тис. грн. Тож вважає за доцільне передати споруду на баланс селищної ради (один із попередніх варіантів його подальшого використання – переобладнання під гуртожиток для працівників бюджеті сфери).

Нова амбулаторія буде поряд з ним. До її будівництва приступили 5 березня. Почали із корчування старих дерев.

— Згідно з договором, здати об’єкт мають до 2020 року. Обіцяють раніше, — розповів селищний голова.

Тож, хто правий, покаже час.

Джерело: Ганна ЮХИМЕНКО, газета ГАРТ від 2 травня 2019 року

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Без категорії, Холминська,

Представники Чернігівщини взяли участь у Всеукраїнській конференції “Наближаючи послуги”

18 лютого у м Києві, в Українському Домі, відбулась конференція «Наближаючи послуги», яка зібрала понад 400 представників громад, керівників ЦНАП та експертів у сфері надання адміністративних послуг. Участь у заході взяли також й 13 представників з Чернігівської області – Департаменту розвитку…

У Холминській ОТГ просувають гастрономічний бренд

У вересні Холминська громада вперше провела свій «Deruha_fest», а на початку жовтня холминську страву з картоплі – деруху – включили до Регіонального списку елементів нематеріальної культурної спадщини, які притаманні Чернігівській області. Шукати «родзинки» у будь-якій сфері допомагають об’єднаним територіальним громадам…

У Холминській ОТГ оновлюють освітній простір шкіл. ФОТО

У закладах освіти Холминської об’єднаної територіальної громади йде постійне оновлення освітнього простору. У 2019 році кожна школа отримала свою долю уваги, повідомили у відділі освіти, культури, молоді та спорту громади. У Козилівській ЗОШ І-ІІІ ступенів замінено котли опалення та облаштовуються…

У Холминській ОТГ відкрили нове міні-футбольне поле

23 серпня в Холминській об’єднаній територіальній громаді відбулося урочисте відкриття нового міні-футбольного поля. Майданчик розміром 22 на 42 метри зі штучним покриттям розташований на території холминської школи і є першим подібним об’єктом для ОТГ. Загальна вартість будівництва склала 1,5 мільйона…

На Чернігівщині будують 18 сільських амбулаторій

В області виконується 18 договорів підряду з будівництва сільських амбулаторій. На об’єктах у селах Бахмач Бахмацького району, Чорнотичі Сосницького, Нехаївка Коропського, Наумівка Корюківського, Хоробичі Городнянського та Грем’яч Новгород-Сіверського району виконуються роботи по зведенню капітальних стін. Натомість у селах Кобижча Бобровицького…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: