Новини

У об’єднаній громаді на Чернігівщині будують нову амбулаторію поряд з вже існуючим нормальним приміщенням. Навіщо?

«Абсурд, повне безглуздя від влади, маячня, що на голову не налазить», – відгукуються про будівництво в селищі амбулаторії загальної практики — сімейної медицини деякі жителі Холминської громади Корюківського району.

«А чому б не побудувати ще одну селищну раду, ще одну школу?» — іронізують у соцмережах. Інші зізнаються: не вірять, що будівництво буде доведене до кінця, тож гроші, стверджують, скоріш за все, просто відмиють.

Свою позицію пояснюють так: у селищі вже є амбулаторія. Вона — в приміщенні колишньої лікарні. Споруда двоповерхова. Після того як минулого року закрили паліативне (призначене для лікування невиліковних хворих) відділення, майже порожня. За більш ніж 5 млн. грн (у таку суму обійдеться нова амбулаторія) можна не лише відремонтувати його, а й купити нову апаратуру.

— Не можна, — пояснює голова селищної ради Олександр Шевчик. — Будівництво здійснюється в рамках державної програми «Сільська медицина» на умовах співфінансування: 90 відсотків вартості — з держбюджету 10 —із бюджету громади. Використовувати ці кошти на ремонт не дозволяється.

Їх розпорядником, замовником будівельних робіт є Управління капітального будівництва ОДА. Тендер на проведення робіт теж організовувало управління. Його виграла будівельна компанія із Черн¬гова «МЖС Сервіс».

Усього на Чернігівщині за-плановано спорудити 21 амбулаторію загальної практики – сімейної медицини. Для будівництва держава виділила на область майже 140 млн. грн.

Чому в інших селах люди раді новим амбулаторіям, а в Холмах вважають спорудження закладу маячнею, місцеві (прізвищ просять не називати) пояснюють тим, що дехто з противників селищного голови «уміло мутить воду».

— Або просто не розуміють переваг, — говорить головний лікар Корюківського центру первинної медико-санітарної допомоги Світлана Лещенко (нова амбулаторія стане під-розділом лікувально-профілактичної служби центру). — Адже мова йде не лише про нове приміщення, а й про сучасне обладнання, транспорт, впровадження стандартів обслуговування пацієнтів за допомогою телемедицини (використання комп’ютерних і телекомунікаційних технологій для обміну медичною інформацією, що дає можливість отримувати консультації спеціалістів високого рівня, перебуваючи навіть у найвіддаленіших лікарнях чи фельдшерських пунктах. — Авт.).

До того ж, утримання приміщення колишньої лікарні, у якому багато років не булі капітального ремонту, влітає копієчку. Тільки на його опалення щороку витрачає понад 300 тис. грн. Тож вважає за доцільне передати споруду на баланс селищної ради (один із попередніх варіантів його подальшого використання – переобладнання під гуртожиток для працівників бюджеті сфери).

Нова амбулаторія буде поряд з ним. До її будівництва приступили 5 березня. Почали із корчування старих дерев.

— Згідно з договором, здати об’єкт мають до 2020 року. Обіцяють раніше, — розповів селищний голова.

Тож, хто правий, покаже час.

Джерело: Ганна ЮХИМЕНКО, газета ГАРТ від 2 травня 2019 року

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Без категорії, Холминська,

У Холминській ОТГ відкрили нове міні-футбольне поле

23 серпня в Холминській об’єднаній територіальній громаді відбулося урочисте відкриття нового міні-футбольного поля. Майданчик розміром 22 на 42 метри зі штучним покриттям розташований на території холминської школи і є першим подібним об’єктом для ОТГ. Загальна вартість будівництва склала 1,5 мільйона…

На Чернігівщині будують 18 сільських амбулаторій

В області виконується 18 договорів підряду з будівництва сільських амбулаторій. На об’єктах у селах Бахмач Бахмацького району, Чорнотичі Сосницького, Нехаївка Коропського, Наумівка Корюківського, Хоробичі Городнянського та Грем’яч Новгород-Сіверського району виконуються роботи по зведенню капітальних стін. Натомість у селах Кобижча Бобровицького…

У північних ОТГ області “UA:Чернігів” тепер тільки у цифрі

На Чернігівщині сьогодні припинили трансляцію телепрограм Суспільного мовлення в аналоговому форматі. Відтак, телеканали «UA: Перший», «UA: Чернігів» у Новгород-Сіверській, Семенівській, Сосницькій, Холминській та Корюківській ОТГ можна дивитись тільки у цифрі. За інформацією Чернігівської філії Концерну РРТ, таке рішення ухвалене на…

У об’єднаній громаді на Чернігівщині будують нову амбулаторію поряд з вже існуючим нормальним приміщенням. Навіщо?

«Абсурд, повне безглуздя від влади, маячня, що на голову не налазить», – відгукуються про будівництво в селищі амбулаторії загальної практики — сімейної медицини деякі жителі Холминської громади Корюківського району. «А чому б не побудувати ще одну селищну раду, ще одну…

Як у Новобасанській, Холминській та Ніжинській ОТГ працюють над стратегією розвитку

Новобасанська та Холминська громади сформулювали проекти стратегічного бачення, а Ніжинська – вже збирає проектні ідеї. Таким був стратегічний тиждень для трьох громад Чернігівщини, які разом із Володимиром Бойком, радником з питань регіонального розвитку Чернігівського ЦРМС, працюють над розробкою стратегічного плану…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: