Новини

Як служба зайнятості працювала із мешканцями ОТГ

800 виїзних акцій в об’єднані територіальні громади здійснила у минулому році служба зайнятості. В результаті послугами було охоплено більше 3000 громадян.

У програмі візитів – зустрічі з керівництвом та мешканцями громад, роботодавцями, освітянами та учнівською молоддю з метою надання інформації про послуги служби зайнятості та налагодження дієвої співпраці.

Під час зустрічей, як правило, вирішувалися важливі для громад питання. Перш за все – це організація тимчасових оплачуваних громадських робіт, завдяки яким наводиться лад у населених пунктах, зокрема впорядковуються парки, кладовища, меморіали, прибираються придорожні смуги, висаджуються дерева. Загалом протягом минулого року до участі у громадських роботах в області було залучено 4,4 тис. безробітних.

Зокрема, підопічні служби зайнятості долучилися до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що виникла на території арсеналу боєприпасів в Ічнянському районі. Вони виконували роботи по заміні віконних рам, відновленню парканних огороджень, прибирали території від сміття, розбитого скла, пошкоджених та повалених дерев і будівель, фарбували, білили стіни тощо.

Приміром, у Ічнянському та Корюківському районах безробітні працювали на громадських роботах з надання допомоги сім’ям загиблих учасників АТО.

У перевагах співпраці зі службою зайнятості мала змогу переконатися Тупичівська ОТГ, що на Городнянщині. До опалювального сезону навчання операторів котелень було організовано оперативно, за дистанційною формою.

Сприяти розвитку територіальних громад шляхом забезпечення зайнятості їх мешканців – таке завдання на перспективу поставила перед собою служба зайнятості. Розпочали з пошуку резервів робочої сили. Для цього обстежила об’єднані територіальні громади та окремі населені пункти з метою виявлення надлишкової робочої сили і вільних приміщень для можливої організації виробничих дільниць.

У результаті опитування мешканців майже двохсот сіл та селищ області, виявлено, що 34,7 тис. осіб (38% опитаних) готові приступити до праці. З них – 15 тисяч 500 осіб потребують роботи вже зараз. Інші 19 тисяч – це ті люди, які у разі наявності прийнятних пропозицій, можуть відмовитись від тимчасових тіньових заробітків та від життя на соціальну допомогу. Таких громадян більше у Бахмацькому, Менському, Прилуцькому та Ніжинському районах.

Сьогодні служба зайнятості пропонує роботодавцям скористатися результатами інвентаризації наявних людських ресурсів та вільних об’єктів нерухомості та гарантує й подальше сприяння щодо підбору кадрів та підготовки необхідних спеціалістів, а за умови створення нових робочих місць – ще й фінансову підтримку.

Джерело: Чернігівський обласний центр зайнятості

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Влада, Городнянська, Ічнянська, Корюківська, Тупичівська,

У Тупичеві готуються запустити швейне виробництво

Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….

Тупичівська громада після деокупації: мріють про власну пекарню та повернути «Нову Пошту»

Тупичівська громада зіткнулася з російською навалою. Бо ж звідси до пропускного пункту Сеньківка близько 40 км. Вже під вечір 24 лютого через громаду почали просуватись перші колони ворожої техніки. Декілька сіл громади росіяни зайняли в перший же день. Окупанти виганяли…

Стартувало голосування у конкурс «Наша громада»: встигніть до 31 травня

Як ми вже повідомляли, 29 березня телеканали ICTV та СТБ спільно з Українським кризовим медіа-центром у рамках програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) запустили конкурс місцевих проєктів «Наша громада». Головна його мета – підтримати активні та дієві…

Програма DOBRE оголосила громади-переможці Чернігівщини

Програма DOBRE підписала меморандум про співпрацю з Чернігівською ОДА та оголосила громади-переможці 29 січня 2021 року Програма USAID DOBRE підписала меморандум про співпрацю із Чернігівською обласною державною адміністрацією та оголосила 10 громад із Чернігівської області, які були відібрані для участі…

У десяти громадах Чернігівщини буде DOBRE

Ще 25 територіальних громад із Запорізької, Чернігівської та Чернівецької областей стали партнерами Програми USAID DOBRE – список переможців відбору оголосили в Українському кризовому медіа-центрі 22 грудня. Програма USAID DOBRE працює в Україні із 2016 році. Донедавна програма мала 75 громад-партнерів…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: