За останні тижні сильно піднялась вода у річці Дніпро. Через це вже ускладнено сполучення із кількома населеними пунктами Михайло-Коцюбинської та Ріпкинської громад. Так, весняна вода перелила проїжджу частину автодороги Пустинки-Рудня. Тут ще можуть проїхати авто підвищеної прохідності. У Пустинках живе…
Якою буде Михайло-Коцюбинська ОТГ після приєднання 3 сільрад

Михайло-Коцюбинська громада приєднала до себе територіальні громади сіл трьох сільських рад – Дніпровської, Ковпитської, Мньовської.
У п’ятницю, 16 листопада, на засіданнні сесії Михайло-Коцюбинської селищної ради депутати прийняли остаточне рішення про добровільне приєднання територіальних сільських громад до Михайло-Коцюбинської об’єднаної територіальної громади. Також відповідні рішення прийняли Дніпровської, Ковпитської, Мньовської сільських рад.
Відповідно до цих рішень територіальні громади Дніпровської, Ковпитської, Мньовської сільських рад стали частиною Михайло-Коцюбинської ОТГ.
Всього до складу громади буде входити 35 населених пунктів. Територія громади тепер буде становити – 654,5 кв.км, на якій проживатиме біля 11 тисяч жителів.
Минулого тижня Ірина Кудрик, директор Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування, разом із радниками Центру провели робочі зустрічі з представниками громади та головами сільських рад, що приєдналися. Експерти озвучили кроки, які необхідно зробити громаді та сільським радам у новому складі.
«Вже сьогодні громада у новому складі може планувати стратегічні заходи спільного соціально-економічного розвитку. Вивчити, проаналізувати та оптимізувати спільну мережу соціальних закладів: освіти, культури, медицини тощо», – зазначила Ірина Кудрик.
Після цього етапу Михайло-Коцюбинська селищна рада наступним кроком стане звернення до Чернігівської ОДА з проханням звернутися до ЦВК для прийняття нею рішення про призначення додаткових виборів депутатів Михайло-Коцюбинської селищної ради від Дніпровської, Ковпитської, Мньовської сільських рад в установленому законом порядку.
Нагадаємо, що 7 листопада Михайло-Коцюбинська об’єднана територіальна громада отримала позитивний висновок Чернігівської ОДА про приєднання територій сусідніх сільських рад.
Джерело: Децентралізація