Новини

Чим живе Семенівська ОТГ? ІНТЕРВ`Ю з головою

Міський голова Сергій Деденко відповів на запитання редактора районної газети “Життя Семенівщини”, щодо діяльності Семенівської об’єднаної громади.

Від перших виборів до Семенівської об’єднаної територіальної громади вже минуло п’ять місяців. Чим живе Семенівська міська рада в статусі об’єднаної територіальної громади, чим планує займатися і які досягнення вже має? З питаннями, які стосуються роботи міської ради, ми звернулися до Семенівського міського голови Сергія Деденка.

– Сергію Івановичу, новий 2018 рік Семенівська міська рада зустріла в статусі об’єднаної територіальної громади. З чого розпочалася Ваша робота, які перші кроки було здійснено, що змінилось в управлінні громадою, які плюси і мінуси ми отримали?

– Я перебуваю на посаді міського голови з 24 листопада минулого року. На першій сесії міської ради ми запустили процедуру ліквідації сільських рад, що приєднались до Семенівки, та розпочали формування нової управлінської команди. До речі, кадрове питання є найгострішим, адже в міській раді фактично була відсутня інституційна пам’ять, і працювати ми почали з чистого аркуша.

Наприклад, бюджет міської ради на 2018 рік довелося розробляти головному бухгалтеру ради, а, для порівняння, над проектом районного бюджету працювало ціле управління в складі 13 чоловік. Є різниця, правда?

Хоча, заради справедливості потрібно зауважити, що спеціалісти фінансового управління райдержадміністрації надавали нам всіляку допомогу.

Про кадровий потенціал громади, а, вірніше, його відсутність, свідчать наші оголошення конкурсів на заміщення вакантних посад. Так, на посади начальників відділів документи на конкурс надали тільки по одному кандидату, а посада начальника відділу житлово-комунального господарства взагалі виявилась нікому не цікавою – жодного претендента. Дуже мало людей, які готові брати на себе відповідальність за певну ділянку роботи і показувати результат.

Цей конкурс – лакмусовий папірець складної кадрової ситуації в районі. Інша сторона медалі – це рівень заробітних плат в міський раді, який значно нижчий, ніж, наприклад, в районній адміністрації. Тому «переманити» працівників з інших організацій дуже важко. Підвищувати зарплати працівникам міської ради нам не дозволяє дефіцитний бюджет. Інформація про якісь захмарні премії в міській раді – то неправда. Жодної гривні премії на сьогодні ми нікому не виплатили.

– То Ви ще не сформували нові штати?

– Ядро команди вже сформовано. Зараз ми лише точково будемо заповнювати вакансії на посади на важливих ділянках роботи, які конче нам потрібні. Оголошувалось чимало конкурсів, але на сьогодні ми призупинили процес набору нових співробітників по багатьох посадах для економії бюджетних коштів.

– Сергію Івановичу, Ви весь час говорите про економію бюджету, але в українських засобах масової інформації постійно розповідають про збільшення доходів в об’єднаних територіальних громадах. Чому у нас не так?

– Збільшення бюджетів ОТГ, в тому числі і Семенівського, – це лише передання дохідної частини районного та сільських бюджетів до бюджету міста. Оті всі графіки збільшення доходів, повідомлення про те, як на об’єднані громади «сиплеться золотий дощ» – то велика брехня.

– Тоді навіщо було об’єднуватись, якщо нічого не змінилось?

– Змінилось. Я ще під час виборів казав, що ми отримуємо два великі плюси. По-перше, ми акумулюємо наявні кошти всіх бюджетів в одному. Це дає можливість фінансувати великі (по нашим, звичайно, міркам) проекти. По-друге, центр управління знаходиться в одному місці, що дасть змогу більш оперативно приймати рішення.

Крім того, ми отримали доступ до додаткових джерел фінансування з державного бюджету – це так звана інфраструктурна субвенція. На 2018 рік її розмір ще не визначений, але це однозначно декілька мільйонів гривень, які можна використати на капітальні видатки.

Також нещодавно було прийнято розпорядження уряду про передачу державних земель сільськогосподарського призначення поза населеними пунктами у власність ОТГ. Це дасть нам можливість здавати її в оренду і отримувати доходи в бюджет. За графіком передача земель по Семенівській громаді відбудеться в вересні 2018 року. Перед нами незабаром буде стояти проблема прийняття стратегічного рішення: що робити з землею? Чи роздати по два гектари людям, чи залишити землю у власності громади. В першому випадку ми даємо можливість заробити людині або працевлаштувати її, але зробимо бюджет громади біднішим, в іншому ж – навпаки.

Є й мінуси. Головний з них – держава постійно змінює правила гри. На бюджети об’єднаних громад постійно «навішуються» додаткові обов’язки з фінансування тих чи інших видатків, що робить нас жебраками. Тут ми, на жаль, нічого вдіяти не можемо – закони приймають депутати.

– Розповідають, що села зараз негативно сприймають об’єднання, адже там скорочуються робочі місця…

– Про те, що сільради будуть ліквідовані, ми говорили ще перед виборами. Наразі в селах залишились старости та діловоди. Крім того, ми проводимо скорочення і в інших галузях – і не тільки в селах.

Ми не можемо дозволити собі мати купу бібліотек в Семенівці, тому бібліотеки на «Комітерні» та «Пісчанці» будуть закриті.

акож повністю припиняє свою роботу клуб на Кутах.
Були виявлені кричущі факти, коли працівники у нас не працюють, а лише числяться такими. Директор клубу може піти в запій – і місяць не ходити на роботу, художній керівник може приїжджати на роботу лише пару разів на місяць… Чомусь дехто вважає, що з бюджету кошти можна отримувати просто так. Такого більше не буде. Ми не будемо замовчувати ці факти. Кожна гривня, яка сплачується з міського бюджету, повинна бути зароблена.

– Чи не жалкують сільські громади, що приєднались до Семенівки?

– Можливо, багаті сільські громади відчувають, що вони більше не розпоряджаються грошима. Але, з іншого боку, об’єднання в такому форматі – це вимога часу. Третина сільських громад, що приєднались, отримували дотації з районного бюджету. У них не було грошей навіть на зарплату працівникам сільрад. Якщо б вони залишились самі, то їм було б нікому допомогти, адже в районному бюджеті вже немає таких коштів.

Зараз саме місто Семенівка, як центр ОТГ, дає 90 відсотків надходження податку з доходів фізичних осіб, і, зважаючи на це, в об’єднанні були більше зацікавлені саме сільські громади.

– Сергію Івановичу, а який він – бюджет Семенівської громади?

– Бюджет міської ради становив на момент прийняття 89 з половиною мільйонів гривень. При цьому нам ще не вистачає 9 мільйонів на виплату зарплат. Наразі ми активно працюємо над пошуком додаткових джерел наповнення міського бюджету за рахунок укладення нових договорів оренди земельних ділянок, відшкодування збитків на користь громади тощо.

Протягом року проведемо інвентаризацію всіх земель громади, оскільки зараз виявляємо багато фактів використання земельних ділянок без правових підстав. Нам, тобто всім жителям Семенівщини, дуже важливо, щоб всі сплачували податки, адже від цього залежить життєдіяльність громади. Сплата податків – це заробітна плата вихователя садочка, це світло на вулицях, це чисті дороги і багато інших важливих речей.

– До речі, про дороги. Взимку на Вашу адресу лунало багато критики з приводу незадовільної розчистки доріг від снігу…

– Отакі зими, яка була в цьому році, – це велика біда для всіх нас, оскільки ми витрачаємо шалені гроші з бюджету на розчистку доріг. А ці гроші не з неба падають, і не держава їх дає. Саме платники податків, які мешкають в громаді, є наповнювачами бюджету. Цієї зими були випадки, коли вже через годину після завершення роботи техніку знову доводилося направляти на розчистку доріг, бо замети виникали миттєво.

Спочатку ми розраховували на можливості нашого комунального підприємства, але потім почали залучати й іншу техніку. На розчистку доріг були витрачені шалені гроші з міського бюджету, які могли б піти на благоустрій населених пунктів, вивіз сміття, водогони, освітлення…

– Хіба держава не надає коштів на очищення доріг від снігу?

– Не надає і ніколи не надавала. В місті та селах ми чистимо дороги власними силами. Дорогами за межами населених пунктів опікується держава. В минулому році держава повинна була передати дороги громадам і, відповідно, передати кошти на їх утримання.

А що відбулося? Дороги передали на баланс одному з управлінь обласної державної адміністрації – і всі кошти на їх утримання, звичайно, теж їм. Вони були зобов’язані чистити дороги за межами населених пунктів. Як це відбувається на практиці, можна було побачити 1 березня на дорозі Семенівка – Жадово. Гроші в області, дороги в Семенівці… Мільйони, можливо, були списані, сніг розтанув. Як це називається, всі знають.

– Які найболючіші проблеми наразі існують в нашій об’єднаній територіальній громаді?

– Мене зараз особливо непокоїть медична реформа, про яку всі чули, але ніхто не знає, як система буде працювати надалі.
Як первинна ланка, так і вторинна, зазнають фундаментальних змін. Чи буде наслідком цієї реформи якісна медична допомога населенню, ніхто сказати не може. Чи буде вистачати коштів на зарплати лікарям – також.

Зараз всі лікарні розпочинають боротьбу за пацієнта. Чим більше пацієнтів, чим більше проводиться операційних втручань – тим більше коштів держава надає медичному закладу. Отже, якісь медичні заклади виграють, а якісь і програють. А тому дуже важливо, щоб наші люди лікувались в наших закладах. Тільки за такої умови районна лікарня буде існувати і надалі. Треба гарна реклама, треба самим тут лікуватись… Адже як людина може агітувати за Семенівку, якщо сама поїде видаляти грижу чи апендикс до Корюківки?

Ми з Світланою Миколаївною Расуловою представляємо Семенівський район в госпітальній раді північного округу і бачимо, як кожний район тягне ковдру на себе. Можна обійтись без бібліотеки. Але без лікарні майбутнього у нас не буде! Проблема збереження повноцінної медичної допомоги – це, напевно, для нас зараз найголовніше.

– Що буде з комунальними підприємствами міської ради?

– Комунальні підприємства працюють в штатному режимі. Наприкінці березня укладено контракт з новим керівником КП «Семенівський ринок», і ми сподіваємось, що це підприємство нарешті стане прибутковим. КП «Ревна», яке за підсумками минулого року отримало більш ніж півмільйона збитків, теж потрохи починає вибиратися з боргів. На останній сесії міської ради було заслухано звіт керівника, який зобов’язаний протягом першого півріччя виправити ситуацію на підприємстві і прозвітувати перед депутатами.

– Сергію Івановичу, коли можна буде побачити результати Вашої роботи та нового складу міської ради? Адже, якщо чесно, поки що люди не бачать змін.

– Найголовніше завдання, яке ми перед собою ставимо – це збільшення капітальних вкладень в інфраструктуру громади. В першу чергу в ті проекти, які дадуть економічний ефект.

Для цього зараз готуються та погоджуються відповідні рішення та програми, без яких неможливе фінансування. У нас є плани: сортування та вивіз сміття, нові водогони, освітлення, твердопаливні котельні, інші заходи з енергозбереження. Над всіма цими проектами ми будемо працювати протягом 2018 року.

А щодо результату… Як правило, після виборів приходить певне розчарування, бо психологічно ми голосуємо з надією на краще життя, хочеться все і зразу, але тільки систематична і цілеспрямована робота приносить успіх. Як каже один з моїх заступників, це для нас – перевірка на «вошивість», адже ми критикували колишню команду, тепер є можливість показати, чи ми чогось варті. Врешті-решт, люди все зрозуміють і зроблять висновки.

– Сергію Івановичу, останнє запитання: чи відомо Вам, що чекає на сільські ради, які не приєднались до Семенівки?

– 28 березня цього року на сесії Чернігівської обласної ради було прийнято рішення про внесення змін до перспективного плану об’єднання громад в Чернігівській області, за яким Жадівська, Іванівська та Орликівська ради приєднуються до Семенівки.

Якщо до цього рішення Жадово та Іванівка теоретично могли створити свою громаду, то після внесення змін варіантів не залишилось. Напевно, до двадцятого року принцип добровільності буде збережений, що буде потім – невідомо.

Наразі ми беремо активну участь в житті цих сільських рад, мережа наших бібліотек та фельдшерських пунктів функціонує в цих громадах. Ми готові укладати угоди на співробітництво і надалі надавати ці послуги. До речі, на території колишньої Радомської сільської ради теж функціонують наші підрозділи на підставі укладених угод з Холменською ОТГ, яка відшкодовує нам кошти на утримання цих закладів.

– Дякуємо Вам за це інтерв’ю. Бажаємо успіхів в роботі на користь нашої громади.

– Дякую. Реформи йдуть, життя триває. Сподіваємося, що невдовзі життя нашої громади зміниться на краще.


Джерело: сайт Семенівської ОТГ

Останні новини за категоріям(и): Без категорії,

Після відвідин Корюківки Штайнмаєр видав історичне звернення до нації, де згадав Чернігівщину

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр прокоментував свої враження перебування у бомбосховищі у Корюківці під час останнього візиту наприкінці жовтня. Примітно те, що згадав він про це у буквально найісторичнішій за останній час промові, яку виголошував німецький політик. Його промова вже стала…

Pin Up games kz — как играть в казахское казино?

Как только стали появляться интернет казино, опытные гемблеры не особо доверчиво к ним относились. С момента легализации ситуация несколько изменилась, теперь Pin Up games kz действительно считается достойной площадкой, где можно с пользой для своего финансового благополучия и морального отдыха…

Мобільна версія онлайн-казино Goxbet: переваги та особливості

Goxbet – популярне в Україні онлайн-казино з чуйною службою підтримки, солідною колекцією слотів, безпрецедентним рівнем надійності та безпеки ігрового процесу. Користувачі можуть розпочати гру на гроші відразу після реєстрації нового облікового запису https://goxbet4.com/gameGroup/mobile-html5 та поповнення депозиту. Отримати доступ до всіх…

Какие бонусы вас ждут в онлайн казино Pin-Up Казахстан?

Казахское онлайн казино Пин Ап – это игорный клуб с большим количеством бонусов, доступных, как новичкам, так и опытным гемблерам. Развитая бонусная политика этого игрового ресурса свидетельствует, в первую очередь, о его авторитетности. Внедряя обширную систему поощрений Pin Up казино,…

Интернет казино Пин АП – лучшее предложение на игровом рынке

Онлайн казино является популярным игровым заведением, которое совместило в себе веселое времяпрепровождение с возможностью неплохо заработать. Делая ставку на азарт юзеров, создатели этого портала позаботились о том, чтобы запросы клиентов были удовлетворены максимально. Поэтому здесь вы можете играть в слоты…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: