Новини

Сновська ОТГ відзвітувалась за рік роботи. ФОТО

Сновська міська рада оприлюднила інформацію про виконання Програми економічного і соціального розвитку Сновської міської ради за 2017 рік.

Так, протягом 2017 року велась системна робота по залученню фінансів для реалізації проектів, затверджених даною Програмою.

Серед найбільших джерел фінансування для громади в 2017 році була субвенція державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток інфраструктури – 15,9 мільйонів гривень, яка використовувалась за погодженням з обласною державною адміністрацією та Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Відділом економічного розвитку та інвестицій Сновської міської ради були підготовлені проектні заявки на 16 проектів на повну виділену суму коштів. В процесі реалізації (після проведення перерахунків кошторисної вартості проектів в діючі ціни та проведення конкурсних відборів виконавців робіт) двічі проводились перерозподіл коштів з метою їх повного використання.

В результаті зекономлених коштів вдалось реалізувати додатково 3 проекти по будівництву вуличного освітлення в селах громади та оплатити проектно-кошторисну документацію 4 проектів для реалізації їх у 2018 році.

За рахунок інфраструктурної субвенції реалізовано 10 проектів по будівництву вуличного освітлення в селах Чепелів (2 черги), Камка, Жовідь, Тур’я, В.Щимель, Петрівка (2 проекти по 2 черги кожний), Хотуничі, Рогізки та в м.Сновськ (мікрорайон Носівка).

Проведено капітальний ремонт двох доріг в селах Кучинівка та Рогізки.

Закуплено 3 одиниці спецтехніки для комунального підприємства ЖЕД: трактор, екскаватор, автопідіймач.

Проведено капітальний ремонт існуючих приміщень Сновської гімназії та Петрівського НВК (заміна віконних та дверних блоків).

Розпочато реконструкцію Петрівського будинку культури, в 2017 році проведені роботи по І черзі – заміна віконних та дверних блоків.

Проплачено за проектно-кошторисну документацію по проектах “Капітальний ремонт внутрішньої системи опалення Сновської гімназії”, “Реконструкція їдальні Сновської гімназії”, “Теплореновація будівлі Новоборовицького НВК “ЗНЗ І-ІІІ ст.- ДНЗ” шляхом проведення капітального ремонту з виділенням черговості: I черга – заміна та утеплення даху будівлі ; II черга – заміна віконних та дверних блоків; III черга – утеплення фасаду будівлі”, “Капітальний ремонт будівлі поліклінічного відділення Сновської ЦРЛ в частині заміни віконних та дверних блоків”.

Роботи по всіх запланованих проектах виконані і оплачені.


Друге важливе джерело фінансування: субвенція державного бюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій, тобто яка надається за поданням народних депутатів України.

В 2017 році було передбачено 22,2 мільйони гривень з державного бюджету та 788,5 тисяч гривень – з міського на реалізацію 31 проекту. Кошти надходили частками, що дуже ускладнювало їх освоєння. Не було можливості укладати договори на повну суму проектів, тому що не було впевненості у надходженні коштів до кінця року, а також казначейство не реєструвало договори, незабезпечені фінансуванням.

Не дивлячись на цілий ряд перешкод, в 2017 році замінено вікна та двері в центральній районній бібліотеці, в лікувальному корпусі центральної лікарні, міській ЗОШ І-ІІІ ст.№1, Сновському НВК «ДНЗ-СЗНЗ І ст.», проведено капітальний ремонт Сновського центру дитячої та юнацької творчості, Сновської дитячо-юнацької спортивної школи, фасаду Сновської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

Збудовано вуличне освітлення в селах Тур’я, Смяч (2 проекти), Рогізки (2 проекти) та Хотуничі.

Проведено капітальний ремонт дорожнього покриття на 5 вулицях міста (вул. 30 років Перемоги, Короленка, Пушкіна, Лермонтова, Залізнична).

Розпочато роботи по будівництву спортивного майданчику з поліуретановим покриттям. Встановлено 10 дитячих майданчиків. Закуплено спортивне обладнання для ДЮСШ та музичні інструменти для музичної школи.

Всього по даній субвенції використано16,5 мільйонів гривень з державного бюджету та 729,3 тисяч із міського. Невикористані кошти (а це 5678,2 тис.грн.) як виняток перенесені на 2018 рік з умовою їх цільового використання. Це означає, що в 2018 році у громади вже є кошти на реконструкцію трибун стадіону «Колос», на закупівлю автомобіля для ПМСД, закупівлю медичного обладнання, на закупівлю комп’ютерів мережевого обладнання для реалізації реформи ПМСД, на закупівлю спортінвентарю, меблів для Сновського НВК «ДНЗ-СЗНЗ І ст.», для закупівлі обладнання для освітлення міського Будинку культури. Ці кошти можна буде використати зразу після затвердження бюджету за 2017 рік і перенесення залишків на 2018 рік.


Ще одне джерело фінансування: державний фонд регіонального розвитку. І хоч у 2017 року в громаді з нього не фінансувалися проекти, відділом економічного розвитку проведена значна робота по залученню коштів для громади на 2018 рік. На конкурсний відбір було подано 9 проектних заявок, оформлених згідно всіх вимог з наданням підтверджуючої документації. На даний час іде їх оцінювання регіональною комісією.

Найважливіший з них: Розроблення містобудівної документації міста Сновськ та сільських населених пунктів Сновської об’єднаної територіальної громади.

Також мають соціальну значимість і мають шанси отримати фінансування проекти «Будівництво спортивного залу Щорської районної гімназії», Реконструкція Сновського дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Дружба», Придбання автобусу для надання культурно – мистецьких послуг населенню Сновської ОТГ, реконструкція їдальні гімназії.

На жаль, проект «Реконструкція каналізаційних мереж вул. Леніна, Некрасова, Р. Люксембург в м. Щорс Чернігівської області» не знаходить підтримки в області, і тому будемо звертатись і надалі в обласний фонд охорони навколишнього середовища.

Ряд проектів реалізовані за кошти міського бюджету. Це заміна вікон в дитячій бібліотеці, капітальний ремонт дорожнього покриття проїздів на кладовищі в м.Сновськ, встановлення лічильників теплової енергії в багатоквартирних будинках, закупівля освітлювальної та звукової апаратури для міського Будинку культури та інше.

Крім того, серед видатків бюджету розвитку слід відмітити придбання житла для лікарів; оснащення Сновської гімназії засобами навчання, у тому числі кабінетами фізики, хімії, біології, географії, математики, навчальними комп’ютерними комплексами з мультимедійними засобами навчання; придбання шкільного автобусу, придбання двох стоматологічних бормашин, електрокардіографа, придбання твердопаливних котлів для закладів культури, придбання сценічного одягу та взуття та інше.

Предметно займалися питанням капітального ремонту дороги обласного значення Тихоновичі, Гута Студенецька. Направлені клопотання з цього приводу обласній державній адміністрації, обласній раді, службі автомобільних доріг, облавтодору, управлінню капітального будівництва, Міністерству інфраструктури. Отримано відповідь, що в 2018 році замовлять ПКД на цю дорогу, щоб виконати роботи в 2019 році.

Таким чином, за рахунок всіх джерел фінансування в 2017 році:
прокладено 19,25 км вуличних електромереж, встановлено 302 світлоточки на суму 3,7 мільйонів гривень; проведено капітальний ремонт доріг протяжністю понад 3,5 км на суму 12,7 мільйонів гривень; велась реконструкція та капітальний ремонт будівель бюджетної сфери: 6 – в закладах освіти, 1 – в медицині, 3 в культурі.


Все зроблено вдалось зробити завдяки спільній роботі виконкому та депутатів міської ради, їх оперативності в прийнятті рішень, допомозі народних депутатів України Василя Амельченка, Анатолія Євлахова, помічника народного депутата Павла Мірошниченка, депутатів обласної ради Ігоря Вдовенка, Григорія Божка та Олега Хасенка.


Джерело: Сновська міська рада

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Сновська,

На що витрачали гроші у Сновській ОТГ у травні. ЦИФРИ та ФАКТИ

За рахунок власних коштів бюджету Сновською міською радою було здійснено у травні  фінансування галузей бюджету на загальну суму 6,48 млн грн. Про це повідомила секретар міської ради Наталія Самойлова. Це соціальна сфера, медицина, освіта, культура, спорт, житлово-комунальне господарство, утримання автомобільних…

На що витрачали кошти у Сновській громаді у квітні

За рахунок власних коштів бюджету Сновською міською радою у квітні  було здійснено фінансування галузей бюджету на загальну суму 13,9 млн грн. Це соціальна сфера, медицина, освіта, культура, спорт, житлово-комунальне господарство, розробка проектів, утримання автомобільних доріг, заходи з мобілізаційної підготовки. Зокрема,…

Сновська міська рада придбала новий трактор для комунального підприємства

З метою покращення виконання робіт з благоустрою на території Сновської громади за кошти місцевого бюджету було придбано фронтальний навантажувач Chnglin 936GT. Його вартість склала 1,4 млн грн. Трактор буде передано комунальному підприємству «Сновська ЖЕД». Це універсальна техніка в теплу пору…

Питання закриття гімназії у Сновську відклали

20 квітня на сесію Чернігівської облради винесли питання по закриттю Сновської гімназії-інтернату (комунальний заклад обласної ради). Її пропонують або закрити, або прийняти на баланс міської ради. — Це наш болючий мозоль, — говорить Олександр Медведьов, сновський міський голова. — Нам пропонують два…

Перші кроки Сновської ОТГ з Програмою DOBRE

За результатами конкурсного выдбору Сновська МТГ увійшла до складу 4-ї кагорти громад, які розпочали спіпрацю з Програмою DOBRE. Громада співпрацює в наступних компонентах: Стратегічне планування розвитку громад: Вже відбулися 2 зустрічі з експертами зі стратегічного планування ( в лютому –…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: