Новини

Президент очікує у 2018 році зростання бюджетів об’єднаних громад

Президент Петро Порошенко, виступаючи сьогодні, 4 грудня, на ІІ Всеукраїнському форумі об’єднаних громад «Ініціативи, що змінюють життя», наголосив, що в цілому процес добровільного об’єднання територіальних громад слід точно визнати успішним. Він переконаний: «вигоду від децентралізації отримують не лише великі міста та обласні центри».

– Майже три тисячі в основному сільських та селищних рад уже утворили 665 об’єднаних територіальних громад, – сказав Петро Порошенко, наголосивши на добровільному характері об’єднання громад «без будь-якого тиску з боку центру». – Об’єднані громади автоматично отримують у своє розпорядження 60% від податку на доходи фізичних осіб. Це моментально призводить до двократного, а в окремих випадках й шестикратного, збільшення власних надходжень, власних повноважень, власних можливостей, власних прав, а отже – і власної відповідальності.

Президент підкреслив: – Утворилася значна кількість вмотивованих, матеріально спроможних громад, які націлені самостійно та ефективно управляти власними справами, а не так, як це було раніше – просто каси по виплаті маленької заробітної платні своїм працівникам.

Глава держави висловив сподівання, що цього тижня Верховна Рада України ухвалить Закон про Державний бюджет на 2018 рік. Він наголосив, що саме цей бюджет передбачає подальше збільшення чинної доходної бази місцевих бюджетів, та повідомив: з 1 січня 2018 року до місцевих бюджетів буде зараховуватися 5% рентної плати за користування надрами.

Також Петро Порошенко зазначив, що на наступний рік заплановано субвенцію на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад на суму майже 2 мільярди гривень. Загалом же державна підтримка проектів місцевого самоврядування у 2018 році складе 18,5 мільярда.

На Всеукраїнському форумі об’єднаних громад Чернігівську область представили в.о. першого заступника голови ОДА Юлія Свириденко, експерти з децентралізації, керівники ОТГ.


Джерело: прес-служба Президента України

Останні новини за категоріям(и): Влада, Громади, Збори,

Лариса Ковальчук: Спілкування з виборцями. Враження. Висновки.

– Ларисо Володимирівно, у попередніх інтерв’ю Ви давали максимально чітку і повну інформацію про підсумки Вашого керівництва Пакулем, про передвиборчу програму, побудову економічного, соціального і громадського життя в ОТГ. Також Ви розкрили в подробицях чимало епізодів своєї біографії, що показало…

Вибори в ОТГ відбудуться демократично, але не 23 грудня, ‒ Парубій

Виступаючи на Форумі місцевого самоврядування у середу, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій повідомив, що під час обговорення питання щодо запровадження воєнного стану відбулася дискусія з приводу того, як проводити вибори в тих десяти областях, де діятиме воєнний стан.

У Чернігівській ОДА – Мисник голова

Сьогодні, 28 листопада 2018 року, Президент Петро Порошенко представив нового голову Чернігівської ОДА Олександра Мисника активу області. Про це повідомляє прес-служба Президента. 

Так хочуть своє ОТГ, що перекрили дорогу. ВІДЕО

Учора, 16 жовтня, біля села Киселівка, що під Черніговом, люди перекрили дорогу державного значення. Півсотні протестувальників одну годину 15 хвилин безперестанку ходили пішохідним переходом. Таким чином жителі сіл Боромики, Локнисте й Киселівки вимагали переглянути перспективний план формування територій громад області,…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: