Новини

У Михайло-Коцюбинському школярів навчали поводитись зі зброєю (Відео)

Школярі Михайло-Коцюбинської гімназії, затамувавши подих, спостерігають за діями Володимира, інструктора Центру тактичного навчання «Сота». Чоловік знайомить дітей з основними зразками зброї, що наразі використовують українці в зоні АТО.

«Вогонь можна вести з такого положення. В поліції використовувались такі моделі, при переміщенні в транспортних засобах вони зручні, також зручні для роботи у приміщеннях», – розповідає інструктор Центру тактичного навчання «Сота» Володимир.

Чоловік також наочно демонструє, як користуватися зброєю.

«Усім хлопцям подобається зброя, воювати можна було б піти, якби я був старший», – говорить учень 6-А класу Ярослав.

Громадська організація «Сота», що проводить заняття із військово-патріотичного виховання, до Михайло-Коцюбинського приїздить уже втретє. Одночасно організовують кілька навчальних майданчиків. Окрім поводження зі зброєю, школярів навчали й основ тактичної медицини.

У 2015 році парамедик Тетяна Савчак у складі медичного корпусу добровольців кілька місяців пробула в АТО, навчала бійців тактичній медицині та рятувала поранених. Розповідає, за кілька місяців, проведених на сході, на її руках ніхто не помер. Тепер же намагається частину своїх знань передати підростаючому поколінню.

«Я звикла до солдатів, а діти – це діти. Страшно було дати шокуючу інформацію. Підбирала інформацію, як правильно пояснити, щоб вони зрозуміли», – відмічає парамедик Центру тактичної підготовки «Сота» Тетяна Савчак.

У своєму арсеналі дівчина має сучасну аптечку, вщент наповнену останніми світовими зразками засобів долікарняної допомоги.

«На предметі захист Вітчизни, що в них є у програмі, вони повинні знати, що таке тактична аптечка. Раніше вони розглядали на прикладі радянської аптечки. Де радянські аптечки і де ми. Воєнруки хочуть це викладати, але в них немає аптечок, мене кличуть, бо в мене є і джгути попрактикуватися», – розповідає парамедик Центру тактичної підготовки «Сота» Тетяна Савчак.

«Дуже цікаво було побачити нове обладнання, а не таке, як нам раніше розповідали. Побачити все на практиці. Я вже чекала, коли знову приїдуть, і хотіла сама потренуватися», – говорить учениця Михайло-Коцюбинської гімназії Дарина Шовкун.

«Це треба нам знати, не обов’язково нам доведеться допомагати людям у воєнній обстановці, часто чуємо, що люди потрапляють у ДТП, швидка допомога не завжди може вчасно приїхати, все залежить від простих перехожих, можливо, навіть від нас», – наголошує учень Михайло-Коцюбинської гімназії Євгеній Малий.

«Міна осколочної дії. Ще називають її «жабою». Якщо зірвати розтяжку, зсередини вискакує склянка на метр і відбувається вибух 2400 осколків». Лекція про вибухово-небезпечні предмети мало не найулюбленіша для учнів. Те, що вони бачили лише в комп’ютерних іграх, можна взяти до рук. «Я у грі такі бачив, бомби такі на стіни кріпив, а по справжньому вперше».

Серед експонатів – колишня бойова зброя, а також навчальні зразки.

«Оскільки у країні триває війна, на мирну землю попадає багато зброї, люди просто не знають, яка на вигляд граната, міна, чим небезпечна нерозряджена РПГ , у них з’являється розуміння, що це зброя, її не треба боятися. Її треба поважати. У нас має бути культура поводження зі зброєю. Цю культуру можна прищепити тільки регулярними заняттями зі спеціалістами», – зазначає заступник керівника Центру тактичного навчання «Сота» Олександр Мезенцев.

Знають у «Соті», чим зайняти і найменших школярів. Дітей перших – четвертих класів навчають стріляти з лазерної гвинтівки.

«Дивись на планку, і мушка щоб попадала на планку, і цілься у мішень. О, бачиш, наступну давай». «Інформація, яку отримують наші учні, актуальна. Якщо вони побачать в реалі ту саму міну, патрон і що не треба робити – все це доноситься доступно, практично і компетентно, що найголовніше», – говорить директор Михайло-Коцюбинської гімназії Микола Шпак.

Інструктори «Соти» вже рік упритул займаються військово-патріотичним вихованням молоді. Об’їхали більшість чернігівських шкіл, виїжджають і в райони. Школярі ж Михайло-Коцюбинської гімназії придумали своєрідний бартер за отримані знання.

«Наші учні віддячили збором продуктів, які потім передадуть до зони АТО. Серед цих продуктів і домашня консервація, і городина: картопля, буряк, морква. Хоч якусь посильну допомогу надаємо людям, які потребують», – додає директор Михайло-Коцюбинської гімназії Микола Шпак.

Раніше забрати ці подарунки «Соті» було проблематично, адже важливий помічник організації – автобус, вийшов із ладу.

«Була проблема, що в нас зламався автобус, дороги на сході вбиті, наш проект призупинився. Була велика сума, ми не в змозі оплатити. На допомогу нам прийшов народний депутат Валерій Давиденко, кілька днів тому автобус запустили», – розповідає заступник керівника Центру тактичного навчання «Сота» Олександр Мезенцев.

Завдяки спільним зусиллям проект продовжує свою роботу. У черзі по навчання вже стоять й інші школи Чернігівщини.


Джерело: Чeline

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Михайло-Коцюбинська,

Лариса Ковальчук: Спілкування з виборцями. Враження. Висновки.

– Ларисо Володимирівно, у попередніх інтерв’ю Ви давали максимально чітку і повну інформацію про підсумки Вашого керівництва Пакулем, про передвиборчу програму, побудову економічного, соціального і громадського життя в ОТГ. Також Ви розкрили в подробицях чимало епізодів своєї біографії, що показало…

Геннадій ПІДДУБНИЙ: «Важливо йти з командою, у яку ти віриш»

Чи зможе людина без депутатського досвіду одразу очолити цілу об’єднану громаду? Геннадій Піддубний, який балотується на голову Михайло–Коцюбинської селищної ради, впевнений у своєму управлінському потенціалі. Він жодного разу не був депутатом, але добре відомий місцевим жителям завдяки роботі в лісовому…

Лариса Ковальчук: Епізоди біографії

Відгуки й обговорення Ваших статей показали, що інформаційний зміст у них вичерпний. Але людям хотілося б дізнатися Вашу біографію, життєвий шлях: де вчилися, яке у вас хобі (захоплення), уподобання, інтереси? Що підштовхнуло Вас розпочати власний бізнес? Чому вирішили стати публічною…

Програма. Плани. Обговорення. Лариса Ковальчук – кандидатка на посаду Михайло-Коцюбинського селищного голови.

– Ларисо Володимирівно, перед тим, як обговорювати програму, якою Ви будете керуватися у щоденній роботі на посаді голови Михайло-Коцюбинської ОТГ, хочеться донести до читачів інформацію про Ваші політичні вподобання, бачення, як повинне виглядати економічне, соціальне і громадське життя об’єднаної громади…

На дітлахів у Михайло-Коцюбинській ОТГ після карантину чекає новий садочок

Замінили підлогу, відремонтували вікна і двері, стелі й стіни, встановили нову сантехніку у кімнатах гігієни. Все це результат капітального ремонту у дитячому садочку “Пролісок”, що у Михайло-Коцюбинській громаді. Ремонтні роботи розпочали у лютому, ще до карантину. Гроші в сумі 347…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: