Тупичівська громада перебувала в окупації і постраждала від загарбників. Попри наближеність до кордону у селі не бояться розвиватися. Ще до війни закупили обладнання для створення швейного виробництва, яке покликане вирішити відразу кілька проблем – з безробіттям та наданням побутових послуг….
ОТГ мають утричі більше грошей

До власних скарбниць 16 об’єднаних територіальних громад Чернігівщини за січень – вересень цього року отримали 720,5 мільйона гривень, що в 3,2 разу більше відповідного періоду 2016 року. Про це повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.
При цьому власні доходи склали 335,4 мільйона гривень (зростання на 186,2 мільйона гривень).
Зокрема, в 11 об’єднаних громадах, що переведені на прямі міжбюджетні відносини з держбюджетом з 1 січня 2017 року, показник доходів збільшився у 5,4 разу: по власних дохідних джерелах – у 3,1 разу, по трансфертах – у 14,3 разу.
Розрахунок власних доходів ОТГ на одного жителя підскочив з 1034 до 2351 гривні.
За січень – жовтень цього року всі громади України отримали на 200,2 мільйона гривень більше плати за землю. Це, на думку експертів, є підтвердженням ефективності роботи ОТГ у сфері земельних відносин.
Варто зауважити, що крім фінансової децентралізації, є й інші інструменти для вирішення важливих питань, використання яких стало можливим у контексті реформи місцевого самоврядування.
Наприклад, співробітництво територіальних громад – об’єднання ресурсів і зусиль для втілення масштабного проекту, з яким одна громада самотужки не впорається; субвенція з державного бюджету на розвиток інфраструктури; підтримка Державного фонду регіонального розвитку. З 2018 року почне діяти і Державний дорожній фонд.
Громади отримали можливість розробляти комплексні стратегії розвитку і залучати інвестиційні кошти.
Днями стало відомо, що громади Чернігівщини вже розподілили 98% коштів державної субвенцій на розвиток інфраструктури ОТГ на 2017 рік. Цьогоріч громадам області виділили 84,8 мільйона гривень. Ці гроші держава виділяє, за великим рахунком, аби мотивувати створення об’єднаних громад.
Що стосується Менської ОТГ, то цього року громада державної субвенції не отримає. І може розраховувати лише на наступний, 2018 рік. Загалом же всі переваги реформи та фінансову децентралізацію Менська об’єднана територіальна громада відчує лише з 1 січня 2018 року. Тоді податки, які раніше йшли до районного бюджету, спрямуються у бюджет ОТГ.
Джерело: «Наше слово» №48 від 25.11.2017