Новини

У Менській ЦРЛ зростає частка пацієнтів із сусідніх районів

Найцінніше, що має кожна людина,– життя, головною складовою якого є здоров’я. Звичайно, не доменні печі, шахти, високі надої та врожаї, а медицина є обличчям кожної держави, – Петро Хомрач , гловний лікар КЗОЗ «Менська центральна районна лікарня».

Тому поліпшення стану здоров’я населення, продовження тривалості життя, забезпечення рівного і справедливого доступу жителів району до медичних послуг належної якості, підвищення ефективності використання ресурсів, необхідних для реалізації конституційних прав громадян на охорону здоров’я,– головна робота медичної галузі району.

Вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу населенню забезпечує КЗОЗ «Менська центральна районна лікарня». У штатному розписі лікарні більше 420 посад, із них лікарських – 81, вакантних лікарських – 12. Вищу атестаційну категорію на сьогоднішній день мають 13 лікарів та 15 середніх медичних працівників.

Уже 15 років тому ми оптимізували ліжковий фонд, маємо 214 ліжок в усіх підрозділах лікарні, що становить 59,8 на 10 тис. населення. Тобто, вже давно ми не фінансуємо «зайве неефективно працююче ліжко», як сьогодні модно говорити на рівні МОЗ України. До проведення реформ приступили ще у 2000 році. За цей час створено ефективний стаціонар, систему екстреної медичної допомоги з шести фельдшерських бригад, відкрили лікарські амбулаторії з ліжками денного перебування.

Уже п’ять років у Березнянській і Макошинській лікарнях працюють паліативні відділення, про які в державі заговорили тільки цього року.

Петро Хомрач , гловний лікар КЗОЗ «Менська центральна районна лікарня»

Головними проблемами, над якими зараз працюємо, є питання фінансування та забезпечення лікарськими кадрами. Але ми впевнено йдемо шляхом вирішення цих проблем. Наразі на базі ЦРЛ проходять підготовку 14 лікарів-інтернів різних спеціальностей.

Не дивлячись на те, що МОЗ України у 2017 році ліквідувало розподіл та направлення на роботу випускників медичних університетів, самостійно для працевлаштування до нас звернулися шість лікарів-інтернів. Серед них – чотири жителі Менського району, два – сусідніх районів. У 2018 році очікуємо в інтернатуру ще 10 лікарів. Протягом двох – трьох років кадрове питання буде вирішено. Нашою метою є забезпечення цілодобового чергування в стаціонарі лікарів основних спеціальностей: анестезіолога, хірурга, акушер-гінеколога.

У січні 2007 року центральна районна лікарня отримала вищу акредитаційну категорію, яку потім неодноразово підтверджувала на чергових акредитаціях. До речі, наша ЦРЛ до січня цього року була однією з двох лікарень серед районів області, що мали вищу категорію.

За підсумками проведеної роботи у 2011 році першою в області Менська ЦРЛ отримала диплом ВООЗ ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини». У 2016 році експертами ВООЗ зазначений статус було підтверджено.

У 2010 році лікарню було внесено до книги «Флагмани сучасної медицини», а вже в 2011 році – до Всеукраїнської книги «Велич і пошана», виданої до 20-річчя Незалежності України.

У ЦРЛ зростає частка пацієнтів із сусідніх районів. За дев’ять місяців 2017 року було проліковано 2414 іногородніх хворих амбулаторно та 335 пацієнтів – у стаціонарі, що на третину більше, ніж за відповідний період минулого року. Серед стаціонарно пролікованих з іногородніх 99 осіб прооперовано (кожного четвертого). Подвоїлась кількість пролікованих хворих у гінекологічному та неврологічному відділеннях.

Головним пріоритетом у нашій роботі впродовж останніх років є охорона здоров’я матері і дитини. Еталон в роботі лікарні – акушерське відділення. Відповідну систему по забезпеченню якісною медичною допомогою пацієнтів ми поступово налагоджуємо і в інших відділеннях лікарні. За дев’ять місяців у відділенні прийнято пологи у 180 жінок, 81 з них – з інших районів. Серед малюків, пролікованих у дитячому відділенні, 57 – із сусідніх районів.

Щорічно в поліклініці центральної райлікарні обслуговується 180-190 тисяч відвідувачів. Протягом року 3-3,5 тисячі жителів сусідніх районів отримують амбулаторну консультативну допомогу. За дев’ять місяців обслуговано 2414 звернень іногородніх жителів, що на третину більше, ніж за відповідний період минулого року.

У лікарні можна отримати фахову консультацію лікаря за 18 спеціальностями. Це забезпечує можливість пройти в повному обсязі медичне обстеження, отримати сертифікат про проходження наркологічного огляду, довідки про проходження попереднього (періодичного) психіатричного огляду, довідку водія. Лише за дев’ять місяців цього року відповідні сертифікати та довідки отримали 246 жителів сусідніх районів.

Пацієнти мають можливість попередньо здійснити плановий запис на прийом до лікаря.

Безумовно, вказані досягнення стали можливими завдяки підтримці районної та міської влади, депутатів всіх рівнів. Тільки за 10 місяців 2017 року лікарня отримала більше двох мільйонів грн на реконструкцію приміщень, придбання нового обладнання та апаратури.

Районна газета неодноразово інформувала жителів району про цю роботу та отримане обладнання.

Приємно зазначити, що ми використали кошти ДФРР і провели реконструкцію двоповерхового корпусу лікарні на загальну суму 1 200 тис. грн. Ці роботи включали встановлення нових склопакетів, утеплення стін та їх декоративне оздоблення. Тепер у реанімаційному, хірургічному, терапевтичному відділеннях тепло, затишно, ефективно працює система провітрювання. Заважає, мабуть, одне – ревучі вантажні автомобілі, що мчать вулицею Шевченка зі швидкістю, яку визначити не можливо (питання може вирішити встановлення «лежачих поліцейських» на рівні поліклініки та гімназії).

Коштом районного бюджету та благодійників виконано ремонт загальнохірургічної операційної та устатковано її новим обладнанням. Старі вікна замінено на сучасні склопакети та встановлено кондиціонер. Придбано нові:

– операційний стіл;

– безтіньова операційна лампа;

– наркозний апарат;

– кисневий концентратор;

– електрокоагулятор високочастотний зварювальний;

– кардіомонітор пацієнта. Кошти на ремонтні роботи виділені благодійниками, місцевим бюджетом, а також ДФРР.

При аварійному знеструмленні лікарні в автоматичному режимі працює потужна дизельна електростанція.

До кінця року плануємо отримати медичного обладнання на суму до мільйона грн.

Медичні працівники району роблять і надалі робитимуть усе можливе, щоб спільними зусиллями всіх влад в районі, місцевих депутатів, за активної підтримки народних депутатів значно поліпшити якість надання медичних послуг населенню і не тільки зберегти, а й продовжити активний подальший розвиток медичної сфери.


Джерело: «Наше слово» №48 від 25.11.2017

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Менська,

Музичний фестиваль світла та розвитку LuMena. ФОТО

Насиченою святковою програмою на міському пляжі порадували жителей Менської ОТГ і гостей організатори свята. Було де порозважатися дітлахам, порадувала любителів прекрасного виставка оригінальних виробів місцевих майстрів, спортсменів – різноманітні змагання, меломанів – виступи рок-гуртів. Для усіх гостей свята, безперечно, сюрпризами…

Індустріальний парк «Менський» досі не створено

Ще у 2018 році почали створювати індустріальний парк у Мені. Втім досі він існує лише на папері. Наразі міською радою розроблено і затвердження оновлений Генеральний план міста із зонуванням території, виготовлено детальний план території, розпочато процедуру з розробки оцінки впливу…

У Мені будуть підвищені пішохідні переходи і світлофори

На позачерговому засіданні виконавчого комітету Менської міської ради, котре відбулося 13 липня, ухвалили рішення ініціювати облаштування підвищених пішохідних переходів по вулиці Чернігівський шлях (біля будівлі колишнього універмагу) та на розі вулиць Героїв АТО та Сіверський шлях (біля будівлі ПриватБанку) в…

Інтернет-субвенція для Менської громади: соціальний ефект та рівні можливості

Менська міська територіальна громада отримає швидкісний інтернет у 9 населених пунктах. Про це розповідає секретар Менської міської ради від партії «Слуга Народу» Юрій Стальниченко. Коли Міністерство цифрової трансформації ініціювало збір пропозицій у межах проєкту «Інтернет-субвенція» для під’єднання населених пунктів та…

У Менській ОТГ хочуть закрити селищну лікарню. Жителі проти

У селищному будинку культури Макошиного відбулися загальні збори. Загалом 235 макошинців зібралися на заклик ініціативної групи активістів заради вирішення проблем, які останнім часом турбують двотисячне містечко. Чому лікарню планують закрити Чи не найбуремнішим було обговорення першого питання порядку денного. Саме…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: