Новини

Михайло-Коцюбинське: три історії населеного пункту на Чернігівщині

Серед старожилів збереглась легенда, що ніби то першим поселенцем цього села була людина з «козлиною борідкою», яка припливла по течії давньої річки Вереп.

Ця особлива ознака першого поселенця і послугувала мотивом назви цілого населеного пункту.
Є версія, що походження назви селища пов’язана з прізвищем польського шляхтича Козел.

У книзі Філарета Гумілевського знаходимо таке пояснення виникнення поселення: “По самому названию поселение древнее, не гетманское, которому известен кацап, а не козел; и как древнее имение епископской кафедры, поселение дотатарское. Потому оно конечно было в числе сел опустошеных в 1148г…. Пустым оно было в это время от того, что при Брюховецком опустошеный были многия села около Чернигова, как и самый Чернигов”.

20176_12_30_mk_kniga_02

А в О.Русова є згадка про річку Козел, яка протікала в густих лісах на захід від Чернігова.
Саме на цій землі зросли письменник Василь Еллан-Блакитний, вчений, відомий чернігівський історик-краєзнавець СтепанБаран-Бутович, шаховий майстер, учасник багатьох турнірів першої половини ХХ сторіччя, один з організаторів Київського Шахового Товариства Федір Дуз-Хотимирський, український поет, сатирик, військовий і політичний діяч, учасники 1-го Конгресу ОУН Максим Загривний.

У цьому ж селі зріс і герой сучасності Володимир Брешинський, військовослужбовець 13-го батальйону територіальної оборони Чернігівської області. Помер в Київському шпиталі від поранень, отриманих під час боїв в Луганській області.

Зараз Чернігівщина знає цей населений пункт як селище Михайло- Коцюбинське. Нова назва на честь відомого українського класика з’явилася 1935 року.

Наразі у селищі проживає близько трьох тисяч осіб. На руку цій місцевості близькість до обласного центру — трохи більше 17 кілометрів. Таким чином чимало місцевих можуть працювати безпосередньо у Чернігові.

Місцева церква

Місцева церква

Близько сотні робочих місць безпосередньо у селищі пропонує приватне орендне підприємство імені Войкова. Воно займається розведенням великої рогатої худоби, змiшаним сiльськимгосподарство, лiсопильним та стругальним виробництвом.

Може похвалитися Михайло-Коцюбинське і потужною гімназією. Нині там здобувають освіту майже триста дітей.

Віднедавна Михайло-Коцюбинська селищна рада об’єднала навколо себе ще сім сільрад, отворивши об’єднану територіальну громаду. Загалом до ОТГ входить 20 населених пунктів.

Селищна рада

Селищна рада


Джерело: OTG.cn.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Михайло-Коцюбинська,

Дніпровська вода розлилася на дороги та вулиці у двох громадах Чернігівщини

За останні тижні сильно піднялась вода у річці Дніпро. Через це вже ускладнено сполучення із кількома населеними пунктами Михайло-Коцюбинської та Ріпкинської громад. Так, весняна вода перелила проїжджу частину автодороги Пустинки-Рудня. Тут ще можуть проїхати авто підвищеної прохідності. У Пустинках живе…

У Михайло-Коцюбинській ОТГ третій тиждень без газу

Третій тиждень нема газу, а в одній з квартир наступного дня після відключення ще й стався вибух. Близько 120 жителів Михайло-Коцюбинського вийшли на акцію протесту, щоб їм повернули газопостачання. У Чернігівгазі відповідають, що на території громади замінили газорегуляторний пункт. Щоб…

Михайло-Коцюбинське: життя громади після об’єднання

Михайло-Коцюбинська територіальна громада тісно співпрацює з підприємствами, які працюють, орендують землю і сплачують податки. Загалом по громаді до 120 суб’єктів господарювання. Найбільші платники податків — «Чернігівська індустріальна молочна компанія», «Агріком»  і «Добробія». Про це розповіла голова громади Ніна Ворох. За…

У Михайло-Коцюбинській громаді розповіли про діяльність КП «Єдність»

Комунальне підприємство “Єдність” Михайло-Коцюбинської селищної ради Чернігівського району Чернігівської області створено відповідно до рішення 14 сесії шостого скликання Михайло-Коцюбинської селищної ради від 11 жовтня 2012 року. Підприємство засноване на комунальній власності територіальної громади і підпорядковане селищній раді.  До території обслуговування  підприємства…

У Михайло-Коцюбинській ОТГ завершили ремонт водогону

Аварія сталась через вихід з ладу глибинного насосу. Останній тиждень тривали ремонтні роботи по відновленню  водопостачання в селищі Михайло-Коцюбинське свердловини тривають. 21 січня піднято на поверхню глибинний насос із основної свердловини, який повністю не підлягає ремонту. Рівень води у свердловині впав…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: