Новини

У Седневі частину місцевого пасовища передали у приватну власність. ВІДЕО

Близько 20 жителів Седнева вийшли 13 травня на акцію протесту через те, що на місцевому пасовищі кілька ділянок віддали у приватну власність.

Учасниця зібрання Наталія Кузьменко вважає, що на місці пасовища збираються облаштувати майданчик для їзди на квадроциклах. Люди просили у селищного голови Михайла Шевчика розібратися у ситуації, бо їм буде ніде випасати худобу.

Луг, що розташований на околиці Седнева, місцеві використовують для випасу корів. В кінці квітня кілька земельних ділянок тут, загальною площею 4 га, віддали у приватну власність.

«Виділили ось за цим болотцем, там є землі ще затоки – затока Старка. І ось ці луги, де корови пасуться, їх виділили комусь. Тобто забирають у людей останню можливість, де випасати скот», – каже депутат селищної ради Седнева Блинець Тимур.

Через це близько 20 жителів Седнева вийшли на акцію протесту. Просили у селищного голови розібратися у ситуації.

Тетяна Кацан розповідає:

«Наша корівка і третя частина села лишилася без випасу. корівка ж – це годувальниця. Я не працюю, він не працює

Олексій Меньковський каже:

«Мені вже 68 років, і завжди випасаємо там. З давніх-давен це була земля лугу. По-перше, це луг, який затоплює. Раз на п’ять років, коли паводок великий, там все стоїть у воді. Які там можуть бути ділянки, я не розумію

Наталія Кузьменко вважає, що на відведених ділянках хочуть облаштувати майданчик для їзди на квадроциклах.

«Буквально півтори тижні тому приїхали 8 квадроциклів. Порозганяли корів. І тепер вже ми чуємо, що там будуть облаштовувати майданчик для квадроциклів. Законно, чи незаконно, скажіть. І селищна рада мовчить», – каже жінка.

Не мовчить, каже селищний голова Михайло Шевчик. Пояснює, ділянки у приватну власність надали на підставі указу головного управління держгеокадастру області. Ці землі розташовані поза межами Седнева, тому з селищною радою ці дії не погоджували. Про передачу земель селищна рада дізналася після травневих свят і одразу звернулася до обласної прокуратури та облдержадміністрації.

Жителі Седнева протестують, бо частину місцевого пасовища передано у приватну власність. UA: Чернігів

«Держкомзем до нас не звертався ні з клопотанням, ні з проханням, ні з повідомлення. Ні з чим. Держкомзем відмовляв нам, як селищній раді – у наданні пасовища, а приватним особам-учасникам АТО відмовили у наданні таких же ділянок подібних, котрі за межами населеного пункту», – розповідає седнівський селищний голова.

За словами речниці прокуратури області Тетяни Похілько, вчора місцева прокуратура відкрила кримінальне провадження за зловживання владою або службовим становищем керівництвом держгеокадастру. Розслідування проводитиме Чернігівський відділ поліції. Люди ж, якщо ситуація не вирішиться, обіцяють вийти на акцію протесту під стіни управління.

UA:Чернігів намагалось отримати коментар держгеокадастру з цього приводу. Головний спеціаліст відділу зі зв’язків з громадськістю Віра Вакулик сказала, коментарі надасть у відповідь на інформаційний запит.

Джерело: UA:Чернігів

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Седнівська,

У Седнівській ОТГ на Чернігівщині продовжують чубитись через старосту

На думку місцевих жителів, шкурні інтереси окремих осіб щодо землі змусили Сергія Маслова всупереч чинному законодавству заветувати рішення щодо обрання старостою села Макишин Григорія Кряжа. Про це повідомляє сайт “Челайн”. «Питання до нашого голови ОТГ Сергія Миколайовича. Чому у вирішенні питання…

Седнівська школа: під кінець каденції у селищній раді згадали про проблеми навчального закладу

У Седневі розвалюється школа, яку відкрили у 2012 році. Розрахована школа на 240 учнів. Тепла, з туалетами всередині, з хорошим ремонтом. Втім вже у 2014 році почалися проблеми: зовнішнє облицювання стін почало осипатись. Тоді ж намітилась ще одна проблема –…

Седнівську громаду вдалося створити в останній момент – Андрій Подорван

Із 2016 року було як мінімум 5 спроб створення Седнівської громади . На жаль всі безуспішні. Однак, за розрахунками фінансистів, Седнівська громада у складі безпосередньо Седнева, Черниша та Клочкова, а також 2 громад сусіднього району цілком спроможна. «У перспективному плані,…

У Седневі частину місцевого пасовища передали у приватну власність. ВІДЕО

Близько 20 жителів Седнева вийшли 13 травня на акцію протесту через те, що на місцевому пасовищі кілька ділянок віддали у приватну власність. Учасниця зібрання Наталія Кузьменко вважає, що на місці пасовища збираються облаштувати майданчик для їзди на квадроциклах. Люди просили…

Альтанка Глібова у Седневі сповзає в урвище. Рятувати взялися чиновники

У Чернігівській ОДА кажуть, що рятуватимуть альтанку Глібова у Седневі (Чернігівський район). Через зсув ґрунту пам’ятці архітектури національного значення на території садиби Лизогубів у Седневі загрожує руйнування.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: