Новини

У Седнівській ОТГ на Чернігівщині продовжують чубитись через старосту

На думку місцевих жителів, шкурні інтереси окремих осіб щодо землі змусили Сергія Маслова всупереч чинному законодавству заветувати рішення щодо обрання старостою села Макишин Григорія Кряжа. Про це повідомляє сайт “Челайн”.

«Питання до нашого голови ОТГ Сергія Миколайовича. Чому у вирішенні питання про старосту важливу роль відіграє наш фермер Довгань Сергій Анатолійович. Він вирішує, чи підходить ця кандидатура чи не підходить», – Тетяна Рекун, депутат Седнівської громади.

На останній сесії Сергій Маслов вніс кандидатуру Кряжа на старосту, більшість була «за», аж раптом усе перевернулося з ніг на голову.

«Якщо він рішення підписав, виклав його на сайт, отже, воно законне. А якщо через певний час він його ветує… ми не можемо зрозуміти», – Тетяна Рекун, депутат Седнівської громади.

«Давайте працювати. Ви говорите «суспільство, більшість». Яка більшість? Більшість у нас розділилася. Ви бачите, що нічого не робиться не тільки в Макишині, навколо нічого не робиться. Ви керівник, вас поставили… Макишин вас вибрав. Макишин вас вибрав головою ТГ. Що ви робите? Я не рвуся на цю посаду. Але люди хочуть, щоб я працював, і я буду працювати», – Григорій Кряж, староста села Макишин, Седнівська громада.

Такі дії голови збурили селян і депутатів, які відстоюють інтереси села. Вони приїхали до голови, щоб зрозуміти його, м’яко кажучи, непослідовність.

За словами депутатського корпусу, причиною всього є земля та свавілля, яке можна чинити без старости.

«Цей безлад, що відбувається в Макишині, м’яко кажучи, всім набрид. Коли приїжджають із земельної комісії і починають, щось розорювати, щось боронити, комусь там іще щось. Нічого не робиться. То це все набридає людям і це все перетинає певну межу. Тому, послухавши своїх виборців, жителів Макишина, вони сьогодні прийшли сюди вам сказати, що більше сотні, більше двохсот людей хочуть навести лад. Хочуть навести лад», – Юрій Музика, депутат Чернігівської обласної ради.

Підтвердження цього – «зависання в повітрі» запиту щодо незаконного оброблення земель макишинців. Щоб дати відповідь щодо нього, влада Седнівщини готова чекати «вічність».

«Ця ситуація показала ще раз: якщо влада не зацікавлена у вирішенні питання, то вона чекатиме 30 днів, 40 днів. Є звернення. Є люди, в яких була фактично незаконно оброблена земля чужими людьми. Вже минуло 10 днів після запиту, 15 днів після події, а ми шукаємо кадастровий номер», – Юрій Музика, депутат Чернігівської обласної ради.

Як зазначають юристи, голова громади навіть готовий порушувати закон, лиш би не допустити, щоб у селі Макишин був староста.

«Ми можемо говорити про порушення процедури. У цьому випадку селищний голова рішення підписав, оприлюднив, таким чином погодившись із його законністю, ввів його в дію. А вже введене в дію рішення можна зупинити чи скасувати тільки в судовому порядку або в окремому порядку його може скасувати своїм рішенням сама селищна рада, але не одноосібно своїм розпорядженням селищний голова», – Олександр Постой, юрист.

Так, на 7 червня скликається позачергова сесія Седнівської селищної ради. На ній Сергій Маслов має дати відповідь депутатам, для кого чи на кого він надалі збирається працювати в Седнівській громаді.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Седнівська,

У Седнівській ОТГ на Чернігівщині продовжують чубитись через старосту

На думку місцевих жителів, шкурні інтереси окремих осіб щодо землі змусили Сергія Маслова всупереч чинному законодавству заветувати рішення щодо обрання старостою села Макишин Григорія Кряжа. Про це повідомляє сайт “Челайн”. «Питання до нашого голови ОТГ Сергія Миколайовича. Чому у вирішенні питання…

Седнівська школа: під кінець каденції у селищній раді згадали про проблеми навчального закладу

У Седневі розвалюється школа, яку відкрили у 2012 році. Розрахована школа на 240 учнів. Тепла, з туалетами всередині, з хорошим ремонтом. Втім вже у 2014 році почалися проблеми: зовнішнє облицювання стін почало осипатись. Тоді ж намітилась ще одна проблема –…

Седнівську громаду вдалося створити в останній момент – Андрій Подорван

Із 2016 року було як мінімум 5 спроб створення Седнівської громади . На жаль всі безуспішні. Однак, за розрахунками фінансистів, Седнівська громада у складі безпосередньо Седнева, Черниша та Клочкова, а також 2 громад сусіднього району цілком спроможна. «У перспективному плані,…

У Седневі частину місцевого пасовища передали у приватну власність. ВІДЕО

Близько 20 жителів Седнева вийшли 13 травня на акцію протесту через те, що на місцевому пасовищі кілька ділянок віддали у приватну власність. Учасниця зібрання Наталія Кузьменко вважає, що на місці пасовища збираються облаштувати майданчик для їзди на квадроциклах. Люди просили…

Альтанка Глібова у Седневі сповзає в урвище. Рятувати взялися чиновники

У Чернігівській ОДА кажуть, що рятуватимуть альтанку Глібова у Седневі (Чернігівський район). Через зсув ґрунту пам’ятці архітектури національного значення на території садиби Лизогубів у Седневі загрожує руйнування.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: