Готовність до холодів, стан укриттів у закладах освіти й соціального захисту та нагальні питання життєдіяльності громад Прилуцького району у час війни — фокус уваги під час робочого візиту начальника ОВА В’ячеслава Чауса. В усіх відвіданих закладах — централізоване опалення, окрім…
У громадах Чернігівщини будуть нові заказники

“На сесії Чернігівської обласної ради прийняли ряд важливих рішень і у сфері екології та природокористування. Так, зокрема, за ініціативою обласної адміністрації розширили мережу об’єктів природно-заповідного фонду області“, – повідомив у Фейсбуці голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко.
Так, на території Прилуцького району створено ландшафтний заказник «Засенкове». Ця територія є історичною та природною пам’яткою Прилуччини, що була створена як парк ще у 1873 році. Дана місцевість є значним осередком поширення рідкісних червонокнижних рослин: конвалії лісової, пролісків лісових, підсніжнику білого.
У Ріпкинському районі – гідрологічний заказник «Верхній Болгач». Природне озеро, що в 10-13 сторіччях було складовою частиною водного торгово-транспортного шляху Любеч-Київ і є регулятором гідрологічного режиму. На цій території ростуть червонокнижні види рослин – сальвінія плаваюча та ті, що занесені до Зеленої книги України: латаття біле, глечики жовті. Озеро важливе ще й тим, що зберігає біологічне та ландшафтне різноманіття території.
Також в Ріпкинському районі – ботанічні пам’ятки природи «Лизуноворуднянські дуби» та «Бурковщинський дуб». Обидві пам’ятки – це вікові дуби, яким понад 300 років і які несуть в собі не тільки природоохоронну, а й наукову цінність.
У Козелецькому районі – орнітологічний заказник «Кулик». Це заплавна територія Десни, яка є місцем гніздування птахів, що охороняються Червоною книгою України та занесені до Бернської конвенції. Там гніздяться такі червонокнижні птахи: кулик-сорока, крячок малий, шуліка чорний, сорокопуд сірий. Під час сезонних міграцій реєструються лелека чорний, орлан-білохвіст, нерозень, гоголь, малий підорлик, змієїд, сова болотяна та багато інших. Присутні види тварин з Європейського Червоного списку та міжнародного Червоного списку МСОП.
Окрім птахів, зосереджене багате різноманіття інших видів тварин, до прикладу, червонокнижна бджола-тесляр та ряд інших видів, що охороняються Бернською конвенцією.
До слова, Чернігівщина тримає першість в Україні – в області налічується 674 об’єкти ПЗФ. За цим показником друге та третє місце займають Тернопільська та Черкаська області відповідно.
Джерело: Час Чернігівський, Громади Чернігівщини