Новини

Прилуцька міська рада: чи будуть перевибори депутатів та мера?

Як відомо, вже п’ять місяців у Прилуках не можуть провести засідання сесії міської ради. Не можуть дійти згоди депутати опозиції на чолі з Артемом Рожком з одного боку і міським головою Ольгою Попенко та депутатами, що орієнтуються на неї, з іншого. Про суть конфлікту та юридичні підстави для розпуску ради розповідає Суспільне.Чернігів.

Політична ситуація у міській раді

Міський голова Ольга Попенко, обрана на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року. За неї віддали голоси 7 268 виборців, це 46,88 %.

У міській раді 34 депутати, які входять до 9 фракцій. Найбільша – Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», налічує 9 депутатів. У фракції політичної партії «Рідний дім» 5 депутатів. По 4 депутати мають фракції партій: «За майбутнє», «Слуга народу». У фракції «Опозиційна платформа – за життя» – 3 депутати. По 2 депутати – у фракціях таких партій: «Європейська солідарність», «Європейська партія України», «Наш край», «Сила і честь».

Наразі сили розділилися порівну: 17 на 17:

  • коаліція: фракції ««Батьківщина», «За майбутнє», «Європейська солідарність» та частина депутатів «Нашого краю».
  • опозиція: «Рідний дім», «Європейська партія», «Слуга народу», «Сила і честь», «ОПЗЖ» й один депутат від «Нашого краю».

Після того, як Попенко наклала вето на обрання Рожка секретарем міської ради, опозиція подала до суду та відмовилась ходити на засідання. Робота ради відтоді заблокована. А Прилуки живуть за тимчасовим кошторисом.

Розпуск ради

Цього тижня Ольга Попенко, міська голова Прилук, оголосила про намір розпустити міськраду восьмого скликання. Відповідне звернення до Верховної Ради Попенко зачитала при депутатах, які зібралися на сесії.

Згідно з законом, сесія має проходити як мінімум раз у квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру – раз на місяць.

Юридичні підстави

Головна підстава розпустити міську раду і переобрати її, якщо депутати понад квартал не можуть зібрати сесію. В такому разі голова громади має право звернутися до Верховної Ради про призначення перевиборів.

Фактично неявка депутатів дала підставу голові громади звернутись до Верховної Ради з офіційним листом, як посадова особа органу місцевого самоврядування, про те, щоб Комітет державного будівництва та місцевого самоврядування розглянув дострокові місцеві вибори в Прилуках, не очікуючи 2025 року.

Важливо, що закон не вимагає переобирати голову разом з депутатами.

Думки сторін

Ольга Попенко, міський голова Прилук: “Депутати, нехтуючи своїми обов’язками, починаючи з 26 лютого 2021 року, не беруть участі в пленарних засіданнях ради. Наразі політична ситуація в місті є вкрай нестабільною, тривають безкінечні судові процеси, зриваються сесії міської ради, що загрожує благополуччю міста Прилуки”.

Артем Рожко, голова фракції політичної партії «Рідний дім» каже, що депутати, опозиційні до міської голови, чекатимуть відповіді Верховної Ради на звернення Ольги Попенко. Після цього будуть діяти, згідно з чинним законодавством: «Ми тільки за перевибори. Зрозуміло, що в цій піковій ситуації, яка склалася в Прилуках, виходу немає, окрім того, як провести перевибори депутатів міської ради. Але враховуючи той факт, що конфлікт є між депутатами й міською головою, то на сьогодні, я думаю, було б актуально провести перевибори як депутатів, так і міського голови».

Олександр Прозур, депутат Прилуцької міськради від партії «Слуга народу» – готовий до перевиборів: «Якщо міська голова не має можливості знайти спільної думки, взагалі не хоче шукати спільної думки, давайте перезавантажуватися. Тільки дивно, чому міська голова не хоче піти разом з нами на вибори. Напевно, боїться. Нас звинувачували, в чому тільки не можна, – що ми хочемо посади. Ні, ми хочемо тільки відкритості й дотримання чинного законодавства. Міська голова цього не хоче. Ми підтримуємо. Ми підемо на вибори. Нам не соромно дивитися в очі виборцям».

Вікторія Вольвич, депутатка Прилуцької міськради, партія «Сила і честь»: «Цю новину Прилуки обговорювали вже не один день. Цю новину я обговорювала з керівником обласного осередку партії Анатолієм Мирошниченком. З огляду на те, що Ольга Попенко не хоче йти на конструктивні зміни, не хоче дослухатися до так званої опозиції, напевно, це один єдиний крок, який може вирішити ситуацію. Але водночас я, як звичайний житель Прилук, як бухгалтер, розумію, що перевибори – це не така швидка річ. Це певний механізм, потрібно запустити все. У мене питання таке – як цей час до перевиборів Прилуки будуть виживати?»

Сергій Ткаченко, депутат Прилуцької міськради від «Європейської партії України» – підтримує розпуск міської ради: «Ми тільки «за» обома руками: за розпуск, за перевибори. Ми вважаємо, що з цього колапсу в Прилуках треба якось вийти. Якщо пані Попенко, яка як мер повинна була об’єднати депутатів та дійти консенсусу, не може цього зробити, то правильніше провести перевибори мера. Хоча і перевибори депутатів – ми тільки «за».

Максим Сумцов, депутат Прилуцької міської ради, партія «Опозиційна платформа – за життя»: «Ми готові йти на перевибори, як каже міська голова Ольга Попенко, але всі разом, і я теж вважаю, що як депутатів переобирати, так можна переобрати й міського голову також. Нема конструктивного діалогу, на наші вимоги, що ми там хочемо щось змінити, щось зробити, ходимо на комісії – нічого не відбувається».

Сергій Чміль, секретар Прилуцької міськради, партія «Європейська солідарність»: «Європейська солідарність» ніколи не трималася за посади. І якщо єдиним виходом з ситуації є перевибори, то «Європейська солідарність» підтримує цю позицію міської голови. Далі Верховна Рада повинна увалити рішення, як далі бути».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Прилуцька,

Чаус у Прилуцькому районі – про сховища, економіку та співпрацю із громадами

Готовність до холодів, стан укриттів у закладах освіти й соціального захисту та нагальні питання життєдіяльності громад Прилуцького району у час війни  — фокус уваги під час робочого візиту начальника ОВА В’ячеслава Чауса. В усіх відвіданих закладах — централізоване опалення, окрім…

У ЦНАП Прилуцької громади можна отримати паспортні послуги

Прилучани можуть оформити паспорти громадянина України у формі ID-картки та паспорти громадянина України для виїзду закордон безпосередньо у приміщенні Центру адмінпослуг. На базі Центру встановлено одне автоматизоване робоче місце. Прийом документів громадян здійснюється у порядку «електронної черги» за адресою: м….

Прилуцька міська рада: чи будуть перевибори депутатів та мера?

Як відомо, вже п’ять місяців у Прилуках не можуть провести засідання сесії міської ради. Не можуть дійти згоди депутати опозиції на чолі з Артемом Рожком з одного боку і міським головою Ольгою Попенко та депутатами, що орієнтуються на неї, з…

Стартувало голосування у конкурс «Наша громада»: встигніть до 31 травня

Як ми вже повідомляли, 29 березня телеканали ICTV та СТБ спільно з Українським кризовим медіа-центром у рамках програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) запустили конкурс місцевих проєктів «Наша громада». Головна його мета – підтримати активні та дієві…

У Прилуцькій громаді планують реконструкцію стадіону дитячо-юнацької спортивної школи

У Прилуцькій громаді планують реконструкцію стадіону дитячо-юнацької спортивної школи Прилуцька міська рада розробила проєкт модернізації позашкільного навчального закладу дитячо-юнацької спортивної школи вартістю 25 млн грн. Проєктом передбачено: будівництво футбольного поля зі штучною травою (60х40 м), легкоатлетичного ядра з біговими доріжками…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: