Новини

Open space в Тупичівській ОТГ – why not?

Тупичівська об’єднана територіальна громада шукає свій ключ до успіху і експерти Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» допомагають їй в цьому пошуку. Представники місцевого самоврядування беруть участь у навчальних заходах та візитах Центру, звертаються за консультаціями та порадами.

Днями Володимир Бойко, радник з регіонального розвитку Чернігівського ЦРМС, провів виїзну консультацію в Тупичівській ОТГ. Під час зустрічі мова йшла про розвиток громади, ефективне використання наявних земельних ділянок та будівель, які є на її території. Наприклад, у центрі Тупичіва між церквою, дитячим садочком, школою та клубом «Сучасник» знаходиться ділянка землі, що перебуває в комунальній власності.

На думку Лариси Шовкової, Тупичівського сільського голови, це ідеальне місце для створення відкритого громадського простору, де знайдеться місце для зони відпочинку на природі, спортивному майданчику, молодіжній території, етнографічному куточку, музичній сцені та деяким іншим елементам. Поруч – заклади сфери сервісу. Тобто кожен бажаючий може знайти собі те, що його найбільше приваблює, а в поєднанні вони створюють синергетичний ефект.

Зрештою, ця територія вже є зоною тяжіння завдяки розташованим навколо закладам. Особливе місце серед них посідає молодіжний клуб «Сучасник» – прекрасний приклад, як можна створити різноманітні заняття для молоді за інтересами: гирьовий спорт, вишивання, та інше рукоділля, приготування їжі, більярд, малий теніс, робототехніка, духовий оркестр, фортепіано – тож життя тут вирує, створюючи здорово соціальне середовище для виховання відповідальних громадян та допомагаючи молодим людям у виборі їхній професійній підготовці.

«Open space в Тупичівській сільській територіальній громаді – why not? Варто зробити обране людьми місце більш привабливим, одночасно функціонально посиливши його. Поруч розташований недобудований циклопічний будинок культури. Мабуть, й на краще, що його так і не змогли здати до експлуатації – надто дороге його утримання. Натомість громада може  реалізувати проект із реконструкції колишнього гуртожитку для учнів, який зараз не використовують. Внутрішнє планування цієї будівлі зручне для розміщення тут будинку культури громади. Та й школа поруч. А ще – парк часів, що колись належав останньому голові Чернігівської губернської земської управи Олексію Свєчину, який потребує розчищення та впорядкування», – прокоментував Володимир Бойко.

Також Лариса Шовкова розповіла про плани. Наприклад, у дитячому садочку «Казка» планують незадіяні приміщення перетворити на спортивний залу, яка буде трансформуватися в актову.

А зважаючи на підвищену пожежну небезпеку – населені пункти розташовані в оточенні лісів та торфовищ – громада розпочала роботи з облаштування пожежного депо для місцевої пожежної команди.

«Тобто, розрізнені нині частки цілком спроможні скластися в дуже привабливий комплекс, що дасть можливість вийти в громаді на новий рівень умов життя – значно якісніший та різноманітний. Втім основний ресурс, земля, потребує інвентаризації – для ефективнішого використання. В цілому Тупичівська громада – приклад раціонального використання наявних можливостей та реалістичних планів розвитку території», –  підсумував результати зустрічі Володимир Бойко.

Джерело: Центр розвитку місцевого самоврядування

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні новини за категоріям(и): Тупичівська, ЧЦРМС,

Як вдосконалити надання послуг первинної медичної допомоги в ОТГ

20 листопада у Чернігові за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” відбувся семінар на тему “Підвищення ефективності надання послуг первинної медичної допомоги в ОТГ”. Учасники – представники об’єднаних територіальних громад Чернігівської області. Навчання проводив Микола Стасюк, радник з муніципальних послуг Центру…

Яким буде Перспективний план Чернігівщини в розрізі створення спроможних ОТГ та переформатування районів?

Минулого тижня Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» провів публічний захід «Перспективний план Чернігівщини в розрізі створення спроможних ОТГ та переформатування районів». Децентралізація – це реформа, визнана експертами та аналітиками найуспішнішою в Україні. Для повномірної її реалізації…

Open space в Тупичівській ОТГ – why not?

Тупичівська об’єднана територіальна громада шукає свій ключ до успіху і експерти Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» допомагають їй в цьому пошуку. Представники місцевого самоврядування беруть участь у навчальних заходах та візитах Центру, звертаються за консультаціями та…

Як Іванівська громада реалізує цілі та завдання стратегії розвитку?

У квітні 2019 року Іванівська об’єднана територіальна громада затвердила документ стратегії розвитку на найближчі сім років. Чи вдається реалізовувати визначені завдання і які перешкоди виникають на шляху їх реалізації, дізнавався під час виїзної консультації Володимир Бойко, радник з регіонального розвитку…

Де і скільки витрачають на школи в Чернігівській області

Восени діти йдуть до школи, вчителі виходять з відпусток, навчальні заклади відкривають двері  відремонтованих класів. Експерти Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою» проаналізували видатки на загальну середню освіту в Чернігівській області за 2018 рік. Для дослідження були…

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: